Jesion: urodzeni 25 maja - 3 czerwca, 22 listopada - 1 grudnia

Zodiakalny Jesion to dusza towarzystwa. Mimo że jest dość impulsywny i za nic ma słowa krytyki kierowane pod swoim adresem, to i tak zawsze kręci się wokół niego pełno ludzi. Jakie jeszcze cechy ma Jesion?

Osoba spod tego znaku ma w sobie mnóstwo uroku i czaru, które niekiedy – z pełną premedytacją – wykorzystuje. Jesion doskonale wie czego chce od życia. Kiedy wyznaczy sobie cel, nic nie może stanąć na drodze do jego realizacji, ale gdy z jakiegoś powodu powinie mu się noga w jednej chwili rzuca wszystko i usuwa się cień. Choć potrzebuje czasu, aby przeanalizować sytuację, to ambicja i inteligencja nie pozwalają mu spocząć na laurach. Jesion ma w sobie ogromny głód wiedzy i ciekawość świata, dlatego ciągle potrzebuje nowych wrażeń. Do tego uwielbia podróżować i nie potrafi długo wysiedzieć w jednym miejscu.

Jesion może się też pochwalić niezłym wyczuciem stylu. Zawsze jest dobrze ubrany i elegancki.

Jesion a ludzie

Jasion ma talent do zjednywania sobie ludzi przekonywania ich do swoich racji. Jeśli potrzebuje przysługi potrafi przedstawić ją w taki sposób, że mało kto potrafi mu odmówić. Często korzysta z tej umiejętności, dlatego w towarzystwie niekiedy ma opinię manipulanta. Być może dzięki temu, że doskonale wyczuwa ludzi i potrafi ich podejść, nie da się go oszukać. Paradoksalnie nie toleruje kłamstwa ani fałszu. Od razu zrywa kontakty z osobą, która próbowała go wykorzystać.

Jesion ma w sobie bardzo dużo z egoisty. Lubi kiedy wszystko idzie po jego myśli, a ludzie dostosowują się i spełniają jego oczekiwania. Sam nigdy nie ustępuje i nie idzie na żadne kompromisy. Mimo że ma dość trudny charakter i na pierwszy rzut oka wydaje się próżny i niesympatyczny, to potrafi być fantastycznym przyjacielem. Kiedy bliska mu osoba ma kłopoty i potrzebuje jego pomocy zrobi wszystko, co w jego mocy, by naprostować jej sprawy. Jest wiernym przyjacielem i zawsze można na nim polegać.

Jesion a praca

Jesion bardzo dużo pracuje. Często zostaje po godzinach i podejmuje się zadań, które nie wchodzą w zakres jego obowiązków. Osoby spod tego znaku są bardzo pracowite i mocno zaangażowane w to, co robią. I zawsze na tym zyskują, zazwyczaj szybko awansują i zajmują kierownicze stanowiska. Jesiony zaliczają się także do tych osób, które swoje sukcesy zawdzięczają nie kontaktom czy szczęściu - swoją pozycję społeczną zdobywają przede wszystkim dzięki ogromnej wiedzy i odpowiednim kwalifikacjom.

Warto zaznaczyć, że Jesion jest też bardzo elastyczny. Jeśli będzie taka potrzeba z łatwością wejdzie na nową ścieżkę kariery i zacznie budować swoją pozycję w nowej branży od zera.

Jesion a finanse

Pieniądze nie są dla niego najważniejsze, ale doskonale rozumie, że bez nich nie ma szans na godne życie. Dlatego, aby zapewnić byt swoim najbliższym Jesion potrafi wykorzystywać nadarzające się okazje. Jako osoba o sporej inteligencji i wiedzy potrafi zainwestować pieniądze i dobrze na tym zarobić. Niezwykle rzadko popełnia błędy i traci na swoich inwestycjach.

Jesion a miłość

W miłości jest osobą bardzo wierną. Poważnie podchodzi związków i w relacjach nigdy nie rzuca słów na wiatr. Kiedy Jesion zdecyduje się i wyzna komuś miłość to jest absolutnie pewny swoich uczuć i zamiarów wobec partnera. Mimo że Jesion lubi zmiany i życie w ciągłym biegu, to dla swoich bliskich pragnie przede wszystkim stabilizacji. Dąży do zapewnienia im spokojnego i wygodnego życia.

Znani: Juliusz Kossak, Charles de Gaulle, John F. Kennedy, Jan Długosz, Czesław Miłosz, Jan Lancaster Fleming, Clint Eastwood, Gilbert Keith Chesterton, Józef Pankiewicz, Ken Follett, Pele, Kazimierz Deyna, Adam Nawałka, Edyta Geppert, Shazza, Mieczysław Fogg, Krzysztof Cugowski, Katy Perry, Ewelina Flinta, Bill Gates, Rudolph Giuliani, Kylie Minogue, Miles Davis