Oliwka: urodzeni 23 września

Oliwka ma w sobie bardzo dużo wdzięku i uroku osobistego. Wrodzona wrażliwość sprawia, że bardzo przeżywa problemy i niepowodzenia swoich najbliższych. Jest domatorem, zamiast imprezy i dobrej zabawy woli zatopić się lekturze.

Oliwka ma sporo wdzięku i uroku osobistego. Doskonale czuje w ciepłym i łagodnym klimacie. Gdyby mogła zamieszkać w takim miejscu i poświęcić się czytaniu książek, pewnie uznałaby, że trafiła do raju. Dzięki zamiłowaniu do lektury Oliwka może się pochwalić sporą wiedzą. Jest inteligenta, lubi się uczyć i szybko przyswaja nowe informacje. 

Osoba spod tego znaku ma bardzo wysoko rozwinięte poczucie odpowiedzialności i sprawiedliwości. Nawet gdyby bardzo chciała, nie byłaby wstanie zrobić niczego, co choćby w minimalny sposób naruszyłoby prawo lub obowiązujące reguły.

Oliwka nigdy nikomu nie życzy źle, łagodna i nie potrafiłaby nikogo skrzywdzić. W stosunku do każdego – nawet wroga – jest serdeczna i życzliwa.

Często ma problemy ze zdrowiem, kiedy osiąga sędziwy wiek zazwyczaj bardzo mocno dokucza jej reumatyzm.

Oliwka a ludzie

Osoba spod tego znaku jest pełna dyskrecji i bardzo szanuje cudzą prywatność. Nigdy nie miesza się w cudze sprawy i konflikty. Woli wszystko obserwować z boku. Brzydzi ją przemoc i agresja, woli się usunąć i podkulić ogon niż stanąć do konfrontacji. Ogromny spokój, który w sobie ma i powściągliwość w wyrażaniu swoich emocji i poglądów sprawiają, że ludzie często widzą w Oliwce kogoś, kogo nic nie obchodzi i obojętnego na to, co dzieje się wokół niego. To jednak tylko pozory. Oliwka obserwuje i wnikliwie analizuje wszystkie zdarzenia, które mają miejsce w jej najbliższym otoczeniu. Wszystkie konflikty i problemy przeżywa bardzo mocno, martwi się losem drugiego człowieka, a wrodzona nieśmiałość nie pozwala jej tego okazać.

Ludzie, którzy nie znają jej za dobrze twierdzą, że jest odrobinę sztywna i nie można się z nią zabawić. Tym samym Oliwka ma małe, ale sprawdzone grono przyjaciół. Ci mogą zawsze liczyć na jej pomoc i radę, wiedzą też, że powierzone jej sekrety zachowa tylko i wyłącznie dla siebie.

Oliwka a praca

Oliwka jest bardzo empatyczna. Z dużą łatwością „wchodzi” w czyjąś skórę i odczuwa emocje drugiego człowieka. Dzięki tej wyjątkowej umiejętności świetnie sprawdziłaby się w zawodzie psychologa. Nie brakuje jej mądrości i rozsądku, dlatego potrafiłaby pokierować i pomóc każdemu, kto by akurat tego potrzebował.

Oliwka a finanse

Oliwka traktuje i wydaje pieniądze bardzo rozsądnie. Zawsze też ma coś odłożone na „czarną godzinę”. Jeśli w ogóle zdecyduje się pomnożyć swój majątek to wybierze możliwe najbezpieczniejszy sposób.

Oliwka a miłość

Oliwka także w miłości stara się kierować spokojem i zdrowym rozsądkiem. Jest na tyle zrównoważona i opanowana, że nigdy nie wychucha złością i nie robi scen zazdrości. Doskonale rozumie, że jej partner jest odrębną jednostką i ma życie poza związkiem. Tym samym Oliwka bardzo szanuje czyjąś wolność i potrzebę odizolowania się od świata. Gotowa jest pójść na wile ustępstw, żeby zrobić przyjemność i nie ograniczać swojego partnera. Pragnie dać swoim najbliższym szczęście i zapewnić im spokój.

Dla Oliwki niezwykle ważna jest rodzina. Kiedy już ją założy zazwyczaj całkowicie się jej oddaje. Niejednokrotnie rezygnuje z życia zawodowego i karier, aby zająć się prowadzeniem domu i wychowywaniem dzieci.

Znani: Eurypides, Oktawian August, Robert Bosch, Ray Charles, Julio Iglesias, Bruce Springsteen, Grzegorz Markowski, Janusz Gajos, Paolo Rossi.

Copyright © Agora SA