Biały

Biel to kolor, o którym można powiedzieć całkiem sporo, bo pełni w kulturze i w świecie duchowym bardzo istotną rolę. Kolor biały symbolizuje niewinność, czystość oraz wrażliwość duchową. Jest również symbolem aniołów.

Biel poleca się osobom, które potrzebują opieki, mają obniżone samopoczucie i czują się samotne, ponieważ wzmacnia równowagę duchową, pozwala też spojrzeć na otaczającą rzeczywistość i świat w jasnych, dających nadzieję, barwach. Szaty w kolorze białym przywodzą na myśl starożytnych dostojników państwowych oraz przewodników duchowych. Być może również dlatego stroje lekarzy i pielęgniarek, są białe, ponieważ biel to higiena zarówno ducha, jak i ciała.

W sferze duchowej kolor biały może także symbolizować egocentryzm, patrzenie na świat przez pryzmat własnych potrzeb i ambicji. W bieli można odnaleźć pasję życia, zachłanność na doświadczenia i pragnienie przestrzeni.

Komu w bieli do twarzy?

W porównaniu do koloru czarnego, który odnalazł się w modzie, i który jest kolorem zdecydowanie bardziej uniwersalnym, biel nie każdemu pasuje i nawet klasyczne suknie ślubne są najczęściej w kolorze białym przełamanym inną barwą (beż, ecru). W kulturze starożytnego Egiptu, biel postrzegana była jako symbol śmierci. Barwa nieurodzaju i klęski, kojarzona z pustynią, która zabiera ludzkie życie. Podobnie w Chinach, gdzie biel uważa się za kolor nieszczęścia i żałoby, nosząc ubrania właśnie w tym kolorze na pogrzebach. Lecz, jeżeli już ktoś decyduje się nosić kolor biały, może to oznaczać, że jest osobą, która nie lubi być ograniczana i bardzo zależy jej na byciu niezależną. Biel symbolizuje swobodę, zerwanie z krępującymi więzami. Wyraża potrzebę indywidualności i samodzielności.

Biały - kolor Strzelców

Być może ze względu na swoją duchowa symbolikę, biel jest również kolorem wyjątkowym dla znaków zodiaku, a szczególnie dla Strzelca, który wysoko ceni sobie prawdomówność, uczciwość i szczerość, symbolizowane przez barwę białą. Zodiakalne strzelce mają również silną potrzebę manifestowania swojej niezależności i w przejrzysty sposób wyrażają swoje uczucia.

Jak na biel reagują inne znaki zodiaku?

Ponieważ biały to symbol ochrony, większość znaków reaguje na niego pozytywnie.

Baran kolor biały wiąże z miłością oraz ciepłem rodzinnym. Podobnie jest z Rybami, którym biel pomaga uporządkować sprawy rodzinne oraz przynosi dobrą energię. Kolor biały jest kolorem niezwykle mocno związanym z otwartością i wrażliwością duchową, dlatego większość znaków zodiaku będzie silnie odczuwać jego ochronne i komunikacyjne właściwości. Bykowi, Pannie, Rakowi i Wodnikowi biel pozwala poczuć energię i szybciej rozwiązywać problemy, ale również dodaje witalności i wyostrza intuicję. Bliźnięta, wprowadzając do swojego świata biel, rozwiną zdolności komunikacyjne oraz powiększą grono znajomych, a ambitny Lew z łatwością będzie osiągał, to co sobie zamierzy. Biel działa również uspokajająco zarówno na wspomnianego Lwa, jak i na Wagę, która dodatkowo będzie nastawiona bardziej towarzysko. Niezwykle ważną rolę biel odgrywa w życiu Koziorożca, który dzięki niej zyskuje wiarę w swoje umiejętności. Natomiast skryty Skorpion z pomocą bieli będzie mógł znaleźć w swoim otoczeniu ważne przyjaźnie, które mogą później zaowocować rozwojem kariery.

Dodatkowym atutem bieli, jest jej działanie antydepresyjne i oczyszczające, dzięki któremu dobrze wpływa na wszystkie znaki zodiaku. Jeśli czujemy, że coś nam zagraża, lecz nie możemy konkretnie zdefiniować, która sfera naszego życia narażona jest na negatywne działanie, warto sięgnąć po kolor biały i wprowadzić go do swojego życia.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.