Czerwony

Czerwień oddziałuje na nas bardzo intensywnie, przyciąga wzrok, skupia uwagę. Dzieje się ponieważ jest to kolor, którego fala ma najniższą częstotliwość, później jest już tylko podczerwień, której zobaczyć nie można. Czerwony we śnie ma wiele sprzecznych znaczeń. Może symbolizować oddanie i cnotę, ale również występek i tarapaty. Ze względu na wieloznaczność czerwieni, należy przyjrzeć się innym symbolom snu, które zdadzą więcej szczegółów. Taka właśnie jest czerwień - trochę tajemnicza, trochę wyzywająca.

Odcienie miłości

W czerwieni skupia się energia namiętności, ostrzeżenie, obietnica akcji. Czerwień to barwa, która w wielu kulturach ma ogromne znaczenie i różną symbolikę. W Chinach symbolizuje szczęście i powodzenie w miłości. Co ciekawe, Polska w XIX wieku była jednym z największych producentów czerwonego barwnika w Europie.

Ponieważ jest to jednej z bardziej intensywnych kolorów, czerwony wyraża ekstrawertyzm, odwagę, ciepło, działa antydepresyjnie i wzmacnia asertywność. Przede wszystkim jednak, czerwony to kolor miłości zarówno tej romantycznej, jak i namiętnej. Słynne ulice, rozświetlone czerwonymi latarniami od wieków zapraszają w swoje progi amatorów rozkoszy. Czerwień kojarzona jest też z władzą, wielu uważa ją za kolor królewski. Dzisiaj, symbolikę czerwonego w dużym stopniu przejęły korporacje i reklamy. Duże logo, powitalne hasło albo "niskie ceny" najczęściej są w kolorze czerwonym. Słynny na cały świat święty Mikołaj z reklamy pewnego napoju gazowanego również nosi czerwony płaszcz i właśnie w takim kolorze jest przedstawiany w czasie świąt. Mało kto pamięta, że przed pojawieniem się tej reklamy, święty Mikołaj zawsze występował w swoich tradycyjnych, czyli w złotych barwach. To jest dopiero moc!

Czerwony - najlepszy kolor dla Strzelca i Skorpiona

Otaczamy się czerwienią, gdy chcemy dodać sobie energii, wzmocnić odwagę. Osoby, które wybierają czerwony na swój kolor duchowy są dynamiczni, hojni, pełni wewnętrznej werwy i zaangażowania, ale zdarza im się popadać w skrajne emocje, bywają zazdrośni i nadmiernie pewni siebie. Czerwień gwarantuje, że nie pozostanie się niezauważonym.

Znakiem zodiaku, który najmocniej czuje energię czerwonego jest Skorpion. Pełen pasji i mocnego charakteru Skorpion świetnie odnajduje się w pełnych namiętności odcieniach czerwieni. Ponieważ Skorpionowi nie brakuje odwagi, stanowi z czerwonym doskonałą parę.

Również Strzelec, którego żywiołem jest Ogień, idealnie wpasowuje się w stylistykę czerwieni ze względu na temperament i pasję, z jaką podchodzi do życia. Czerwony podkreśla energetyczną naturę Strzelca, dobrze go nastraja i aktywizuje.

Zodiak w kolorze czerwonym

Pozytywne wibracje czerwieni mocno odczuwa Baran, którego żywiołem jest Ogień. Czerwień dodaje Baranowi odwagi i pozwala mu odkryć swoje najlepsze strony w kontakcie z innymi ludźmi. Z Bykiem bywa różnie, bo zazwyczaj czerwień działa uspokajająco, a nawet kojąco, ale w nadmiarze może powodować, że Byk będzie się niecierpliwił i denerwował. Bliźnięta powinny otaczać się czerwienią, kiedy trapią ich problemy, ponieważ kolor ten rozjaśnia umysły i ułatwia rozwiązywanie problemów. Nieśmiały Rak z czerwienią wokół siebie nabierze więcej pewności siebie, a z kolei lekko zapatrzony w siebie Lew, odkryje swoją refleksyjną i filozoficzną stronę.

Panna, dla której ważne jest bezpieczeństwo, powinna sięgnąć po czerwień, kiedy potrzebuje pieniędzy, ponieważ czerwony korzystnie wpływa na poprawę stanu jej finansów. Waga wzmocni swoje oddziaływanie na świat i odnajdzie miłość dzięki czerwonemu, a Skorpion poczuje równowagę. Czerwień w otoczeniu Strzelca wpływa na zmniejszenie jego lęków, pobudza odwagę i niesie szczęście. Koziorożcom czerwień pomaga pokonać lęk przed przyszłością. Wodnikowi dodaje komunikacyjnych skrzydeł, czyniąc z niego mistrza dobrej zabawy. Natomiast skryte Ryby nauczą się oszczędzać, ale również czerwony wzmocni u Ryb rozpoznawanie stojących przed nimi możliwości.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.