Żółty

Żółty to kolor, który wzbudza skrajne emocje, a w najlepszym wypadku, mieszane uczucia. Jednym kojarzy się ze słońcem, plażą, ciepłem i otwartością, zaś drudzy odbierają żółty jako symbol fałszu, zazdrości i zdrady. Przez wieki żółty zastępował kolor złoty w malarstwie. Szaty i aureole, które miały mienić się złotem malowano na kolor żółty. Być może stąd skojarzenia z fałszem i udawaniem. Również szata Judasza ze słynnego fresku "Pocałunek Judasza" autorstwa Giotto di Bondone jest żółta. Jednocześnie, nic tak mocno nie kojarzy się z wiosną, jak bukiet żonkili albo żółtych tulipanów.

Co symbolizuje kolor żółty?

Barwa żółta to optymizm i potrzeba kontaktu z drugim człowiekiem, rozmowy i zwierzenia. Żółty doskonale wpływa na komunikację między ludźmi, poprawia umiejętności językowe, pozwalając na płynne i jasne wypowiedzi. Usprawnia przepływ informacji, ale pozwala również uważnie słuchać.

Osoby, które lubią kolor żółty lub dobrze się w nim czują są otwarte, trochę szalone i zazwyczaj nie mają problemu z nawiązywaniem nowych znajomości. Żółty symbolizuje towarzyskość, żywiołowość, potrzebę bycia wysłuchanym i zauważonym. Jest najlepszym kolorem, kiedy musimy dodać sobie animuszu i przeprowadzić ważną rozmowę, zdać trudny egzamin ustny albo doprowadzić niedokończoną rozmowę do końca. Wibracja barwy żółtej korzystnie wpływa na elokwencję oraz talent oratorski, pobudzając intelektualnie.

Komu żółty pasuje najbardziej?

Znakiem zodiaku, który świetnie czuje wibracje żółtego są Bliźnięta. Bliźniętami opiekuje się Merkury, który w astrologii jest odpowiedzialny za komunikację, wysławianie się, zbieranie informacji oraz przetwarzanie myśli. Bliźnięta lubią dyskutować, przekomarzać się, wyrażać swoje zdanie, mają bystry umysł i nie lubią intelektualnej nudy, dlatego świetnie z ich naturą komponuje się żółty oraz wszystkie jego jasne odcienie.

Żółty i Bliźnięta to dynamiczne połączenie, wobec którego trudno przejść obojętnie. Beztroskie i radosne Bliźnięta są optymistycznie nastawione do świata, a kolor żółty świetnie to podkreśla. Drugim znakiem, który również lubi błyszczeć jest ognisty Lew, choć dużo bardziej od żółtego ceni złoto. Jednak, każdy słoneczny odcień żółtego doskonale współgra z odważną aurą Lwa, nastrajając go optymistycznie i dodając energii.

Żółty w zodiaku

Kiedy Baran odczuwa spadek nastroju lub zniechęcenie, powinien otoczyć się żółtym i wszystkimi jego ciepłymi odcieniami. Ten ognisty znak zodiaku, poradzi sobie z każdymi trudnościami, kiedy w jego życiu pojawi się odcień żółtego. Podobnie jest z Bykiem, który źle znosi niepewność. Żółty przynosi rozwiązanie problemów oraz pomaga znaleźć odpowiedzi na trudne pytania, z którymi zmaga się Byk. Bliźnięta są najbardziej wrażliwe na barwę żółtą i najlepiej harmonizują z jej wibracjami. Z kolei Rak odpręża się i relaksuje w otoczeniu żółtego. Lew emanuje energią i chęcią do działania, a stateczna Panna wnikliwiej wsłuchuje się w swój wewnętrzny głos, rozwijając się duchowo.

Dla Wagi żółty to odwaga oraz przełamanie nudy i stagnacji. Żółty ożywia otoczenie Wagi i zapewnia jej rozrywkę. Skorpion, dzięki żółtemu staje się bardziej pracowity i skupiony na zadaniu, natomiast Strzelec zgłębia tajemnice duchowe. Żółty pomaga Strzelcowi wyostrzyć intuicję i usprawnić komunikację. Koziorożec ceni żółty, ponieważ ta barwa pozwala mu się pokazać z jak najlepszej strony, wyeksponować zalety i ukryć wady. Żółty działa również jak magnes na pieniądze.

Również Wodnik odczuwa pozytywny wpływ żółtego właśnie w kwestiach biznesowych, gdzie liczą się korzystne umowy i kontrakty finansowe. Natomiast romantycznie usposobione Ryby, postrzegają żółty zupełnie inaczej – kolor ten zapewnia Rybom lepszą kondycję, wpływa na poprawę samopoczucia i zdrowia.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.