Życzenia na Walentynki

Życzenia Walentynkowe - składamy 14 lutego w Święto Zakochanych. Tradycyjnie życzenia walentynkowe wypisujemy na kartkach wysyłanych pocztą, ale coraz częściej wysyłamy życzenia SMSem lub mailem. Dodatkowo Walentynki często stają się pretekstem do uroczystej randki i obdarowywania się prezentami. Święto zakochanych bywa obchodzone już przez dzieci w wieku szkolnym, ale wtedy życzenia to zwykle mieszne rymowanki, a nie poważne wyznania. Nazwa Walentynki pochodzi od imienia świętego Walentego - to 14 lutego obchodzone jest w Kościele katolickim wspomnienie liturgiczne tego świętego. Tradycja Walentynek sięga średniowiecza, już wtedy Walentynki były celebrowane w Europie zachodniej i południowej. Niektórzy doszukują się nawet początków święta zakochanych w obrzędach z Cesarstwa Rzymskiego. W Polsce zwyczaj celebrowania Walentynek rozpowszechnił się w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. W 2016 roku Walentynki wypadają w niedzielę. Poznaj propozycje życzeń na walentynki.

Moja słodka Walentynko -

Nie patrz na mnie z taką minką.

Moje wyznanie nie powinno być zaskoczeniem,

kocham się w Tobie od dawna szalenie!

W tym mroźnym dniu miłości

Pragnę dla Ciebie tylko radości.

Śmiej się kochanie od ucha do ucha

Ta strzała amora to nie żadna skucha,

Jestem Ci skarbie przeznaczony,

To ty sprawiłaś, że pragnę żony.

Będę kochać tylko Ciebie,

Kochaj mnie, a będzie nam jak w niebie.

Moja słodka Kruszynko, moja Miłości, moja Walentynko -

14 lutego bywa mroźny, ale niech Cię rozgrzeją moje pocałunki,

Niech wywołają uśmiech na twarzy moje małe podarunki,

Wielbię Twoje serce złote, całuj mnie gdy tylko masz ochotę!

Moje kochanie, dziękuję za miłość, którą mi okazujesz. Za całe wsparcie i ciepło, ale też za długie rozmowy nocą i romantyczne randki. Pamiętaj, że Cię kocham - nie tylko w Walentynki!

Te oczy i ten uśmiech sprawiają, że każdego dnia zakochuję się w Tobie na nowo. Chcę spędzać z Tobą każdą chwilę i być z Tobą już na zawsze. Moja walentynko, kocham Cię szalenie!

Jesteś nie tylko moją największą miłością, ale i najlepszym przyjacielem. Każdego dnia, gdy zasypiamy i budzimy się razem, czuję się wdzięczna za to, że mogę z Tobą dzielić życie. Dziękuję Ci za wspólnie spędzone lata.

Przesyłam gorące całusy! Mam nadzieję, że umilą Ci ten dzień i sprawią, że z jeszcze większym wytęsknieniem będziesz czekać na nasze spotkanie. Moja walentynko, tęsknię, kocham i odliczam godziny do momentu kiedy znów się połączymy!

14 lutego to data, kiedy każdy SMS, mail czy zwykły liścik mają szansę wywołać wielki uśmiech na twarzy. Dlatego wysyłam tę wiadomość, z nadzieją, że rozjaśni Twój dzień, bo chcę, żebyś każdego dnia była najszczęśliwsza. Będziesz moją Walentynką?

Zaczęło się niepozornie - od ukradkowych spojrzeń i uśmiechów. Chcę Ci dzisiaj wyznać, że kocham się w Tobie od kiedy po raz pierwszy Cię zobaczyłam. Dlatego w Dniu Zakochanych pytam nieśmiało: będziesz moją Walentynką? złote, całuj mnie gdy tylko masz ochotę!

W Dniu Świętego Walentego życzę Ci z całego serca, żebyś była szczęśliwa. Dla mnie szczęście to rozmowy z Tobą, wspólne spacery i wpatrywanie się w Twoje piękne oczy. Przesyłam uśmiech i gorące całusy z nadzieją, że rozjaśnią ten pochmurny dzień.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.