Życzenia na Dzień Matki

Życzenia na Dzień Matki składamy w Polsce 26 maja, który w 2016 roku wypada w czwartek. Jednak w zależności od kraju data obchodów Dnia Matki jest różna - przykładowo na Białorusi Dzień Matki obchodzony jest 14 października. W niektórych krajach Dzień Matki jest świętem ruchomym: w Wielkiej Brytanii i Irlandii mamy obchodzą swoje święto w czwartą niedzielę wielkiego postu, a Stanach Zjednoczonych Dzień Matki świętowany jest w drugą niedzielę maja. Tego dnia dzieci składają mamom życzenia - czasem śmieszne, czasem poważne. Życzeniom towarzyszą inne wyrazy uznania: dzieci rysują laurki, dają kwiaty i różnego rodzaju prezenty. W Polsce po raz pierwszy Dzień Matki świętowano w 1914 roku, ale historia święta datowana jest na czasy starożytnych Greków i Rzymian, gdzie oddawano cześć boginiom. Z rozwojem chrześcijaństwa zwyczaj zanikł, ale między XVII a XIX wieku odrodził się w Anglii jako ?niedziela u matki?. Dzień Matki zaczęto ponownie obchodzić po końcu II wojny światowej. W Stanach Zjednoczonych Dzień Matki to święto narodowe (uznane przez Kongres w 1914 roku), a jego popularność sięga drugiej połowy XIX wieku. W niektórych krajach obchodzony jest też Dzień Teściowej (w Polsce data święta to 5 marca).

Dziś, w Twoim dniu życzę Ci Mamo -

Mojego serca najwspanialsza damo

Żebyś zawsze była zdrowa i uśmiechnięta

Niech każde z Twoich dzieci o Tobie pamięta.

Niech Ci nigdy siły nie brakuje,

Pamiętaj M jak Cię kocham i szanuję!

Dziś jest święto ponad święta

Mama chodzi uśmiechnięta!

Bo od rana dzieci dzwonią

I wzruszenia łezki ronią.

Mamo, my nad życie Cię kochamy

I najlepsze życzenia Ci przesyłamy!

Najdroższa Mamo, często brakuje mi słów, żeby podziękować Ci za Twoją wspaniałą miłość. Chcę sprawić, żebyś każdego dnia była uśmiechnięta, zdrowa i szczęśliwa. Gdy tylko zrobi Ci się smutno pomyśl jak bardzo Cię kocham!

Mamusiu najsłodsza, bądź zawsze taka uśmiechnięta jak dzisiaj! Codziennie należą Ci się podziękowania, kwiaty i najlepsze życzenia: zdrowia, szczęścia, pociechy ze swoich dzieci. Sto lat kochana Mamo!

Dzisiaj jest Twoje święto, dlatego dla Ciebie te kwiaty, ciasto i życzenia wszystkiego najlepszego! Dziękuję Mamo za całą Twoją miłość, za cierpliwość, za naukę, wsparcie i opiekę. Żyj nam sto lat Mamo!

W ten piękny majowy dzień składam najserdeczniejsze życzenia dla pięknej Mamy: żeby zdrowie dopisywało, żebyś miała zawsze dobry humor, żebyś jak najrzadziej się smuciła. Kocham Cię moja wspaniała Mamo!

Mamusiu droga, dziękuję Ci za to, że jesteś. Dzisiaj jest Twoje święto i dlatego życzę Ci uśmiechu, radości, zdrowia, oparciu w mężu i dzieciach. Każdy wie, że u Mamy najlepiej!

Kochana Mamo! W dniu Twojego święta życzę Ci dużo siły i zdrowia. Chcę, żebyś była zawsze uśmiechnięta i nie miała zbyt wielu zmartwień. Dziękuję Ci za to, że jesteś i za to jak mnie wychowałaś.

Mamusiu kochana - ty jesteś moją siłą i moim wsparciem, dzięki Tobie wyrosłam na taką osobę, jaką jestem, za co chcę Ci dziś z całego serca podziękować.

Dzięki Tobie jestem dobrym człowiekiem - dziękuję Ci Mamo, że przekazałaś mi ważne wartości, nauczyłaś cieszyć się życiem i być dobrym dla innych. Kochana Mamo życzę Ci wielu lat radości i mam nadzieję, że będziesz ze mnie dumna.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.