Życzenia na Dzień Ojca

Życzenia na Dzień Ojca dla ukochanego taty. Podczas gdy historia Dnia Matki sięga czasów starożytnych, Dzień Ojca jest stosunkowo niedawnym świętem - zapoczątkowano je dopiero w XX wieku (w Polsce od 1965 roku), poniekąd w nawiązaniu do Dnia Matki. Podobnie jak Dzień Matki, Dzień Ojca nie ma stałej daty we wszystkich krajach. W Polsce obchodzimy go 23 czerwca, ale w między innymi Francji, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Czechach, czy nawet Wietnamie - Dzień Ojca przypada na trzecią niedzielę lipca. W niektórych krajach Dzień Ojca jest powiązany z innymi świętami: w Hiszpanii obchodzony jest 19 marca, w dniu świętego Józefa, natomiast w Niemczech Dzień Ojca został zastąpiony przez Dzień Mężczyzn i obchodzony jest w dniu uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego (święto o ruchomej dacie, przypada na 39. dzień po Niedzieli Wielkanocnej). W Dzień Ojca, zwany również Dniem Taty, dzieci składają ojcom śmieszne, lub bardziej poważne życzenia i przygotowują drobne podarunki. W 2016 roku Dzień Ojca wypada w czwartek.

Wszystkiego dobrego, Tato!

Drogi Tatusiu - dziś jest Twoje święto

Jak każde grzeczne dziecko też o tym pamiętam,

Życzę dziś Tobie wszystkiego dobrego

Życia słodkiego i zdrowego!

Niech Ci zawsze świeci słoneczko

Na zawsze Cię kocham - ja Twoje dziecko.

Słodki Tatulku, my Ciebie kochamy

Wielkie to szczęście, że Ciebie mamy.

Żyj nam sto lat w zdrowiu wspaniałym

Jesteś najważniejszy, jesteś światem całym!

Dziś jest Dzień Ojca - Twoje święto

Miej zawsze buzię uśmiechniętą,

Miej zawsze kieszenie pełne banknotów,

Żadnych upadków i samych wzlotów,

Z całego serca życzymy Tobie Tata

Byśmy spędzili wspólnie długie lata!

Kochany Tato, w tym wyjątkowym dla Ciebie dniu chcę podziękować Ci za każdy uśmiech, radę i za każdą chwilę, którą wspólnie spędziliśmy. Najlepsze życzenia z okazji Dnia Ojca

Dziś Dzień Ojca, dlatego składam Ci życzenia: szczęścia, radości z tego co robisz, uśmiechu, zdrowia i sił. Drogi Tato, przesyłam Ci też uściski i moc całusów. Wszystkiego najlepszego!

Ukochany Tatusiu, dziękuję za wyrozumiałość, za opiekę, poczucie bezpieczeństwa. Za wszystkie wspólne zabawy, za każdy uśmiech, za wycieczki za miasto. Jesteś najlepszym Tatą, jakiego można by sobie wymarzyć. Chcę żebyś wiedział jak bardzo Cię kocham.

Czasem się sprzeczamy, czasem dojdzie do nieporozumienia, ale dzisiaj chcę Ci powiedzieć Tato jak bardzo Cię kocham. Kochany Tato, dziękuję, że zawsze dla mnie jesteś i że uczyniłeś moje dzieciństwo szczęśliwym.

Dzień Ojca jest tylko raz w roku, a ja codziennie powinnam zapewniać Cię o swojej miłości i wdzięczności. Chcę, żebyś był ze mnie dumny i pamiętał jak bardzo Cię kocham.

Kochany Tato, życzę Ci dziś z okazji Twojego święta, żebyś każdego dnia chodził uśmiechnięty, żeby udawało Ci się zrealizować wszystkie Twoje plany, żeby układało Ci się z teściową i żebyś był dumny ze swoich dzieci.

Najdroższy Tato, w dniu Twojego święta chcę podziękować za to, że zawsze mogę liczyć na Twoją pomoc gdy czuję się bezradna, na Twój uśmiech i na Twoje wsparcie. Przesyłam najszczersze życzenia wszystkiego najlepszego!

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.