Życzenia na Dzień Babci

Życzenia na Dzień Babci, obchodzonym w Polsce 21 stycznia, wnuki składają swoim babciom życzenia (czasem są to zabawne wierszyki, czasem poważne wyrazy uznania), dają kwiaty, laurki i drobne prezenty, często przygotowane własnoręcznie. W 2016 roku Dzień Babci świętujemy w czwartek. Również w Bułgarii i Brazylii Dzień Babci obchodzony jest 21 stycznia, ale w innych państwach data może być różna - na przykład we Francji Dzień Babci świętowany jest zawsze w pierwszą niedzielę marca (brak stałej daty, jest to święto ruchome). Natomiast w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie zamiast oddzielnych Dnia Babci i Dnia Dziadka, obchodzone jest jedno święto: Narodowy Dzień Dziadków. W Polsce Dzień Babci świętujemy już od ponad 50 lat! W 1964 roku redakcja tygodnika "Kobieta i życie" zaproponowała dzień dla uczczenia babć, rok później ten pomysł podłapał "Express Poznański", a następnie warszawski "Express Wieczorny". Dzień później (22 stycznia) w Polsce obchodzony jest Dzień Dziadka.

Kochanej babuni,

za wszystkie uśmiechy

i dużo miłości

w dzień pięknego święta

zdrowia i radości

życzą wnuczęta

Za najlepsze dania

Za same pyszności

Za czas nasz radosny

i ciepło miłości

Za dobre słowo

i uśmiech od rana

Niech sto lat nam żyje

Babcia kochana

Kochana Babciu, z okazji Twojego święta życzę Ci wszystkiego najlepszego! Uśmiechu na co dzień, radości z każdej chwili, pogody ducha i optymizmu nawet wtedy, kiedy życie wydaje się trudne.

Najdroższa Babuniu! Chciałabym, żeby każdy dzień był dla Ciebie wyjątkowy, tak jak wyjątkowe są dla mnie dni spędzone z Tobą: pachnące ciastem, przepełnione miłością i troską i wypełnione długimi rozmowami.

Najlepsze życzenia dla wyjątkowej Babci: żebyś żyła długo i w pełnym zdrowiu, żeby nic Cię niepotrzebnie nie smuciło, żeby dziadek i dzieci były dla Ciebie oparciem, a wnuki źródłem pociechy. Kocham Cię i przesyłam moc buziaków z okazji Twojego święta.

Kochana Babciu, życzę Ci żebyś każdego dnia była tak uśmiechnięta jak dziś, w dzień Twojego święta. Niech wszystko układa się po Twojej myśli, ciesz się zdrowiem i spędzaj jak najwięcej czasu w towarzystwie wnucząt, które kochają Cię nad życie.

Najsłodsza Babuniu, Ty zawsze oferujesz mi wsparcie, ciepło i miłość. W dniu Twojego święta przesyłam całusy i życzenia, żebyśmy niedługo znów się zobaczył! Wszystkiego najlepszego, żyj nam kochana Babciu 200 lat!

Droga Babciu, jesteś najmądrzejszą i najukochańszą osobą jaką znam! Dziękuję, że otaczasz mnie miłością i zawsze oferujesz dobre słowo. Kocham Cię tak mocno jak się tylko da i z okazji Twojego święta przesyłam moc całusów!

Dziękuję Ci Babuniu za to, że jesteś. Dziękuję za słowa otuchy gdy ich potrzebuję, za mądrość, za uściski i wsparcie, za wspólnie spędzone radośnie chwile. Z okazji Dnia Babci życzę ci wszystkiego najlepszego.

Twój uśmiech potrafi rozświetlić nawet najbardziej pochmurne dni, a Twoja miłość i ciepło rozpędzi największe smutki. Dzisiaj jest Twoje święto i przesyłam Ci najlepsze życzenia zdrówka i radości!

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.