Życzenia na Chrzest

Wyjątkowe Życzenia na Chrzest. Chrzest jest niezwykłym i ważnym przeżyciem dla katolików, dlatego Chrzciny dziecka są wyjątkowo uroczystym momentem, szczególnie dla rodziców nowego członka Kościoła. W Kościele katolickim tradycyjnie chrzczone są niemowlęta - ten sakrament umożliwia oczyszczenie z grzechu pierworodnego i jest symbolicznym włączeniem do Kościoła. Mimo pewnych zmian, obrzęd chrztu w 2015/2016 roku wciąż przypomina ten z początków chrześcijaństwa. Chrzest bywa również momentem nadania imienia. Podczas chrztu dziecka rodzice zobowiązują się wychowywać je w wierze katolickiej. Ważnymi postaciami są również rodzice chrzestni, którzy zobowiązują się troszczyć o dziecko i wychowywać w wierze. Z uwagi na charakter wydarzenia życzenia, które składamy z okazji chrztu nie powinny być śmieszne, a uroczyste i poważne. Ponieważ tradycyjnie chrzci się niemowlęcia to kartki z życzeniami przekazujemy rodzicom. Z okazji chrztu rodzice mogą wyprawić obiad lub przyjęcie, a w niektórych rodzinach przyjęło się dawać z okazji chrztu prezenty.

Z okazji Chrztu przesyłamy moc uścisków i miłości dla całej rodziny i najlepsze życzenia, żeby maleństwo dorastało zdrowe, silne i szczęśliwe. Niech każdy dzień spędzony z maleństwem będzie wyjątkowy i tak uroczysty jak dzisiejszy.

W dniu Chrztu Świętego życzę Ci beztroskiego dzieciństwa, szczęścia każdego dnia, opieki Bożej i miłości. Jednocześnie rodzicom życzę jak najmniej nieprzespanych nocy, za to mnóstwo radości, spokoju i pociechy z maleństwa.

Z okazji Sakramentu Chrztu Świętego przesyłam życzenia zdrowia, siły i miłości dla całej rodziny. Niech Anioł Stróż ma Cię w swojej opiece. Miej zawsze ufność w Bogu i w podejmowaniu decyzji kieruj się miłością.

W dniu Chrztu Świętego życzę małej Kruszynce żeby zaznała jak najwięcej łask Bożych, a Anioł Stróż zawsze miał ją w swojej opiece. Bądź zdrowa i pamiętaj, że cała rodzina kocha Cię najmocniej na świecie.

W tym uroczystym dniu Chrztu Świętego składam gratulacje dla całej rodziny i najserdeczniejsze życzenia dla młodego Chrześcijanina: niech rośnie zdrowy, doświadcza łask Bożych i miłości i szczęśliwie osiągnie dorosłość.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.