Życzenia na Dzień Nauczyciela

Życzenia na Dzień Nauczyciela dla ulubionego profesora i wychowawcy. Dzień Nauczyciela to potoczna nazwa Dnia Edukacji Narodowej, który obchodzimy w Polsce 14 października. Historia święta sięga lat 50., a od 1982 roku Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest na mocy ustawy ?Karta Nauczyciela?. Dzień Nauczyciela jest formą upamiętnienia powstania Komisji Edukacji Narodowej (1773 r.), ale jednocześnie przede wszystkim służy by pokreślić wagę pracy nauczycieli. Każdy uczeń z pewnością pamięta obchody Dnia Nauczyciela w swojej szkole - 14 października bywa dniem oficjalnej gali w szkole. W swojej najbardziej podstawowej formie, Dzień Nauczyciela jest okazją do składania życzeń nauczycielom, wręczenia kwiatów, ewentualnie drobnych prezentów. Życzenia są raczej poważne niż śmieszne, zwykle mają uroczysty charakter. Tego dnia wybrani nauczyciele są odznaczani przez Ministra Edukacji Narodowej medalami Komisji Edukacji Narodowej, Krzyże Zasługi i inne nagrody Ministra Edukacji Narodowej. W 2016 roku Dzień Nauczyciela wypada w piątek. 5 października obchodzony jest Światowy Dzień Nauczyciela pod patronatem UNESCO.

Dziękuję nie tylko za całą przekazaną mi wiedzę, ale także za cierpliwość i wyrozumiałość. Jestem wdzięczna/y za inspiracje, motywację i siłę do stawiania czoła nowym wyzwaniom. Lekcje z Panią/Panem będę zawsze wspominać z uśmiechem.

Życzę Pani/Panu, żeby uczniowie jak najczęściej napełniali dumą. Żeby mimo trudnych chwil i ciężkich momentów praca była dla Pani/Pana źródłem radości i satysfakcji, a wszyscy uczniowie doceniali to do Pan/i cierpliwość i poświęcenie

Dzień nauczyciela jest dla mnie przede wszystkim okazją, żeby podziękować Pani/u za wszystkie lekcje, w których miałam/em przyjemność uczestniczyć. Nawet, jeżeli czasem część z nas nie jest wygląda na zadowolonych z przychodzenia do szkoły na 8 rano, to chcę, żeby Pan/i pamiętał/a, że jestem wdzięczna/y za Pani/a pracę.

Z okazji dnia nauczyciela życzę Pani/u cierpliwości, wytrwałości i zrozumienia dla uczniów i żeby Pani/a praca była jak najprzyjemniejsza. Dziękuję za każdy uśmiech i dobrą radę, ale też za słowa krytyki. to chcę, żeby Pan/i pamiętał/a, że jestem wdzięczna/y za Pani/a pracę.

To dzięki Pani/u mogę być dumna ze swoich osiągnięć w szkole, dlatego chciałam z całego serca podziękować za wszystkie momenty, które razem spędziliśmy. Z okazji dzisiejszego święta życzę wszystkiego najlepszego i zadowolenia z uczniów.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.