Kiedy będzie koniec świata? Poznaj najpopularniejsze teorie na ten temat

Kiedy będzie koniec świata? Nad tą kwestią zdarzyło się zastanawiać chyba każdemu z nas. Istnieje wiele teorii na ten temat. Dowiedz się, kiedy będzie koniec świata według naukowców, jasnowidzów i proroków religijnych.

Kiedy będzie koniec świata - wyjątkowo trudne pytanie

Na ten temat powstało mnóstwo teorii. I jak widzimy z obecnej perspektywy, wiele z nich się nie spełniło. Co ciekawe, kwestią tą zajmują się różne sfery - m.in. nauka, astronomia, magia i religia.

Spekulacje na ten temat nasiliły się zwłaszcza przed 2000 rokiem. Dla wielu osób wejście w nowe tysiąclecie nasuwało skojarzenia z możliwym końcem świata. Pod koniec lat 90. XX wieku tego typu koncepcje i przewidywania były więc czymś bardzo popularnym.

Większość z nas przeżyła już któryś z “planowanych końców świata”. Na razie jednak żadna z teorii się nie sprawdziła. Może któraś z następnych okaże się bardziej trafna? Przedstawiamy kilka scenariuszy, które obecnie są brane pod uwagę.

Koniec świata nastąpi w 2021 roku? Teolog F. Kenton Beshore przedstawił niepokojące dowody >>

Koniec świata - przepowiednie. Czy Apokalipsa już trwa?

W 2018 roku temat przewidywanych dat końca świata powrócił wraz ze zjawiskiem “Czerwonego Księżyca” (nazywanego także “Krwawym Księżycem”). Chodzi o lipcowe zaćmienie z 28 lipca, które trwało prawie dwie godziny i spowodowało, że nasz satelita przybrał niecodzienną barwę.

Okazuje się, że z tym zdarzeniem związana jest koncepcja dwóch ewangelickich duchownych Marka Blitza i Johna Hagee'a - “Proroctwo Krwawego Księżyca”. Zgodnie z tą teorią 28 lipca 2018 roku rozpoczęła się zapowiadana w Biblii Apokalipsa.

Zaćmienie księżyca w lipcu - kiedy nastąpi i jak długo potrwa? Czy "Krwawy Księżyc" zwiastuje... koniec świata? >>

Znaki końca świata w 2018 roku

 

Zgodnie z “Proroctwem Krwawego Księżyca” Apokalipsa już trwa. Z biblijnego opisu trudno jednak wywnioskować, kiedy nastąpi jej początek i kiedy dokładnie rozegrają się zapowiadane wydarzenia. Co ciekawe, pierwsi chrześcijanie wierzyli, że to oni doświadczą zapowiadanego w Biblii końca świata.

Nostradamus i przepowiednie o końcu świata - kiedy nastąpi?

Proroctwa słynnego francuskiego jasnowidza Noetradamusa pochodzą jeszcze z XVI wieku. Mimo to znajdują zwolenników także w dzisiejszych czasach. Zdaniem Nostradamusa w 2018 roku umrze Mabus, który poprzedza Antychrysta.

Kim jednak jest tajemniczy Mabus? To niestety bardzo trudno jest ustalić. Wiele osób uważa, że może być nim któryś ze światowych polityków (np. Władimir Putin lub Donald Trump). Jeszcze inni stawiają na któregoś z przywódców Państwa Islamskiego.

Nostradamus zapowiada na 2018 rok:

Mobus wkrótce umrze, a po tym zdarzeniu straszne zniszczenie ludzi i zwierząt. W jednej chwili ludzie będą świadkami zemsty, setki rąk, pragnienia - kiedy planeta przeleci.

Co ciekawe, zdaniem Nostradamusa ostateczny koniec świata nastąpi w 2022 roku. Wtedy to zgodnie z jego przepowiedniami Ziemia zderzy się z tajemniczą planetą.

Nostradamus przewidział katastrofy na 2018 rok. Część przepowiedni już się sprawdziła >>

 

Koniec świata - co na to naukowcy?

Jeszcze inne koncepcje dotyczące prawdopodobnych dat końca świata wywodzą się ze świata naukowego. Tego typu wizje są na ogół związane z katastrofami naturalnymi oraz możliwymi zdarzeniem naszej planety z asteroidami.

W sierpniu 2018 roku naukowcy z Melbourne (Instytut Technologii w Melbourne) przedstawili przewidywaną datę końca życia na Ziemi. Kiedy więc będzie koniec świata? Ich zdaniem nastąpi to w 2040 roku.

Jak udało im się to ustalić? Okazuje się, że data ta została wyznaczona przez specjalny komputer. Maszynę zaprojektował w 1973 roku Jay Forest. Od tego czasu obserwowała ona baśnie wszystko, co się dzieje na Ziemi.

W sierpniu 2018 roku komputer zapowiedział, że koniec świata nastąpi prawdopodobnie w 2040 roku. Jak wyjaśnili naukowcy z Instytutu Technologii w Melbourne, przyczynią się do tego m.in. zanieczyszczenia, przeludnienie oraz wyczerpywanie zasobów naturalnych. Badacze mieli jednak pozytywne przesłanie - ich zdaniem datę końca świata da się przesunąć, jeśli ludzkość zmierzy się z najpoważniejszymi problemami na Ziemi.

Interesuje cię znaczenie twoich snów? Sprawdź ich znaczenie w SENNIKU >>

Kiedy koniec świata? Wszystko jest możliwe

Teorii na temat możliwych dat końca świata jest naprawdę wiele. Wielu ludzi przestało je już traktować poważnie. Nie brakuje także głosów, że koniec świata nie nastąpi nigdy. Warto także wspomnieć, że wielu wróżbitów, astrologów, duchownych i uczonych przychyla się ku teorii, że nastąpi to prawdopodobnie w zupełnie nieprzewidzianym momencie.

Zobacz także:

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.