Wróżby miłosne - jak sprawdzić, kiedy spotka cię miłość?

Wróżby miłosne można podzielić na dwie kategorie. Pierwsza to zabawy, które mogą umilić spotkania towarzyskie - na przykład imprezy andrzejkowe. Z kolei druga grupa to wróżby miłosne na poważnie, za które sporo musimy zapłacić.

Wróżby miłosne - nie tylko w andrzejki

Wróżby miłosne kojarzą się przede wszystkim z andrzejkowym wieczorem. Już w dawnych czasach w nocy z 29 na 30 listopada niezamężne panny spotykały się, by sprawdzić, kiedy spotkają na swej drodze miłość. Kawalerowie także mieli swój wieczór wróżb. To Katarynki, które wypadają w wigilię imienin Katarzyny, czyli w nocy z 24 na 25 listopada.

W trakcie takich spotkań zazwyczaj wróżyło się z fusów, a także lało wosk. Na tej podstawie uczestnicy zabawy mogli dowiedzieć się, co czeka ich w niedalekiej przyszłości. Jeśli chcesz poznać ciekawe propozycje na wróżby andrzejkowe dla dorosłych przeczytaj nasz tekst >>

Jednak andrzejki kojarzą się głównie z zabawą. A osoby samotne, którym trudno znieść ten stan, poszukują innych sposobów, by poznać swoją uczuciową przyszłość. Często są w stanie zapłacić za to niemałe pieniądze. W tej kwestii warto jednak zachować ostrożność.

Wróżby miłosne - spis treści

  1. Wróżby miłosne dla singli
  2. Rodzaje wróżb miłosnych
  3. Uważaj na czarną magię
  4. Wróżka prawdę ci powie?

Wróżby miłosne i horoskop. Te znaki tworzą najlepsze pary >>

Wróżby miłosne dla singli

Mimo że żyjemy w XXI wieku, profesjonalne wróżki mają coraz więcej klientów. Dużą ich część stanowią osoby samotne, które chcą dowiedzieć się, czy spotkają na swojej drodze miłość. Jeśli decydujemy się na taki krok, warto zachować ostrożność. Wraz ze wzrostem popularności tego typu usług, coraz więcej jest osób nieuczciwych, które nie mają kwalifikacji ani talentu. Warto więc przed udaniem się na wróżby poczytać fora i wybrać uczciwy salon.

Wizyta u wróżki może być problemem dla osób wierzących. Kościół Katolicki i inne kościoły chrześcijańskie otwarcie krytykują ich działalność. Duchowni twierdzą, że wróżki czerpią inspiracje i zdolności od złych mocy. Ich zdaniem wizyta u wróżki może zakończyć się nawet opętaniem przez diabła.

Makijaż na Andrzejki. Wybierasz się na wieczór wróżb? Zobacz, jak pomalować się czarująco

Uważaj na czarną magię

Niektóre wróżki oferują rytuały, które mają doprowadzić do rozbicia jakichś związków. Dzięki temu nasz wymarzony partner staje się wolny. Jednak korzystanie z czarnej magii nie powinno być brane pod uwagę przez osoby poszukujące miłości. Tego typu metody nie przyniosą nam nigdy szczęścia na długą metę. Poza tym mogą spowodować, że w przyszłości spotka nas podobne nieszczęście.

- Słyszałam opowieści babci o tego typu praktykach, ale nigdy się to dobrze na dłuższą metę nie kończyło i sama nie jestem zwolennikiem takich metod. Bliskie osoby powinno się pozyskiwać w naturalny sposób, a nie magią czy jakąś psychomanipulacją - ostrzega na forum gazeta.pl jedna z uczestniczek dyskusji na temat zdobywania miłości za pomocą czarnej magii.

Rodzaje wróżb miłosnych

Jakie usługi oferują współczesne wróżki? To m.in.:

  • Wróżby na podstawie kart tarota.
  • Wróżby na podstawie kabały cygańskiej.
  • Portrety numerologiczne.
  • Rytuały przyciągające miłość.

Co ciekawe, ostatnia z wymienionych usług jest z reguły najdroższa. O ile ceny wcześniejszych usług wahają się w przedziale od 100 do 300 złotych, o tyle za rytuały przyciągające miłość nie zapłacimy mniej niż 500 złotych.

Wróżka prawdę ci powie? 

A co o usługach wróżek sądzą osoby, które już z nich skorzystały? Na forum gazeta.pl toczy się kilka dyskusji na ten temat. Ich uczestnicy wymieniają się rekomendacjami i ostrzeżeniami przed konkretnymi wróżkami lub wróżbitami. To potwierdza fakt, że w dzisiejszych czasach wiele nieuczciwych osób chce w ten sposób zarobić. Wie o tym 29-letnia Agata z Gdańska, która kilka lat temu była ofiarą wróżki-oszustki.

- To była znajoma mojej już byłej znajomej. Dlatego wiem, że wróżka mogła dowiedzieć się wcześniej czegoś na mój temat. Jej przepowiednie były dla mnie bardzo trafne, ale gdy opowiedziałam o nich koleżankom, one stwierdziły, że to bujdy. Ich zdaniem, gdy zna się kilka podstawowych faktów na temat danej osoby, to bez problemu można coś takiego przewidzieć. I rzeczywiście po latach okazało się, że to, co mi powiedziała wróżka było nieprawdą. Bo mężczyzna, o którym wówczas marzyłam, okazał się homoseksualistą. A wróżka przewidywała dla nas szczęśliwy związek - opowiada Agata.

- Ja na moją nieuczciwą wróżkę wydałam 300 złotych. Dlatego radzę innym, by uważali na oszustów, którzy chcą na nich zarobić - dodaje Agata.

Wróżby miłosne na andrzejki. Poznaj ciekawe pomysły >>

Zobacz także:

Copyright © Agora SA