Symbol szczęścia - jak wybrać odpowiedni? Poznaj symbole dobrobytu i miłości

Symbol szczęścia ma pomóc nam w zdobywaniu dobrobytu lub miłości. Zanim jednak dokonamy zakupu, warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami. O czym więc powinniśmy pamiętać w trakcie poszukiwań symbolu szczęścia? Podpowiadamy.

Symbol szczęścia: jak dokonać wyboru?

Różne symbole szczęścia towarzyszyły ludziom od zawsze. Wierzymy, że to one pomogą nam osiągnąć wymarzone cele lub przyciągną dobre zdarzenia. Wyróżniamy np. symbole sprzyjające miłości, dobrobytowi lub zdrowiu. Są też takie, które mają chronić nas przed wpływem złych mocy. Co ciekawe, wiele z tych symboli odgrywało podobną rolę już w czasach starożytnych.

Nie możemy jednak zapominać, że szukamy pomocnika, a nie przedmiotu, który zdziała cuda w naszym życiu bez naszej ingerencji. Jeśli więc nabywamy symbol szczęścia, nie możemy zapominać także o naszej wewnętrznej postawie i działaniach.

Jak dokonać wyboru właściwego symbolu? Przeczytaj nasz krótki przewodnik po różnych symbolach szczęścia.

Symbole szczęścia - spis treści

 1. Symbol szczęścia i dobrobytu
 2. Symbol szczęścia i miłości
 3. Popularne symbole szczęścia - o tym pamiętaj

Symbol szczęścia i dobrobytu

Najsłynniejszym symbolem szczęścia jest chyba czterolistna koniczynka. Szukają jej zawzięcie już nawet małe dzieci. Znalezienie tej roślinki ma nam zapewnić szczęście i dobrobyt. Jednak każdy kto szukał czterolistnej koniczynki, wie, że znalezienie jej nie należy do łatwych zadań. Z pomocą przychodzą jednak różne talizmany i pierścienie, które kupimy w sklepach ezoterycznych.  

Jakie symbole pomogą nam przyciągnąć bogactwo materialne? Istnieje wiele szczególnych talizmanów i pierścieni, które mogą ułatwić nam to zadanie. Wybraliśmy kilka produktów z popularnych sklepów ezoterycznych. To na przykład:

 1. Talizman Merkurego: sprzyja wszelkim interesom i polepsza zdolność krytycznego myślenia. Może także uaktywniać zdolności językowe. Skąd ta moc? Tego typu talizmany czerpią ją od Merkurego, który jest uznawany za patrona handlu.
 2. Talizman Octava - podobno tego typu talizmany mają wpływ na naszą podświadomość. Stymuluje one nasze głębokie wnętrze do zarabiania dużych pieniędzy. Niektórzy wierzą, że to podstawa do tego, aby stać się bogatym. 
 3. Pierścień FEHU - jest to dobry pomocnik w przyciąganiu bogactwa materialnego i duchowego. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że chroni on nas przed złymi wpływami konkurentów i osób, które źle nam życzą.

Uwaga! Wiele sklepów ezoterycznych posiada w ofercie swastyki. Jest to amulet, który ma rzekomo zapewnić nam szczęśliwe i dostatnie życie. Nie możemy jednak zapominać, że w tradycji europejskiej swastyka ma bardzo złe konotacje. Nie radzimy więc szukania szczęścia w oparciu o ten symbolu.

Symbol szczęścia i miłości

Ogromną popularnością cieszą się także symbole, które mają nam pomóc w poszukiwaniach miłości. Jakie sprawdzą się najlepiej? Oto najczęściej polecane symbole szczęścia i miłości:

 • Amulet Izydy: już w starożytności wierzono, że ma on specjalne moce, które potęgują uczucie miłości.
 • Delfiny: symbol ten pomaga w odnalezieniu osoby, którą obdarzymy nie tylko płomiennym uczuciem, ale także uznamy ją za naszą bratnią duszę.
 • Słońce: symbol ten ma pomóc nam w stworzeniu trwałego i stabilnego związku.

Omawiając kwestię szczęścia w miłości, nie możemy zapominać o kolorystyce. Powszechnie uważa się, że w tej kwestii szczególnym pomocnikiem jest czerwień. A czerwone są właśnie rubiny, które od wieków uznawane są za kamienie sprzyjające osobom, które poszukują miłości. Z kolei, gdy noszą je małżonkowie, zapewniają one ich związkowi szczęście i dobrobyt. 

Popularne symbole szczęścia - o tym pamiętaj

Talizmany, kamienie i pierścienie są znanymi pomocnikami w poszukiwaniu życiowego szczęścia. Ludzie zawsze szukali tego typu wsparcia. Różne symbole szczęścia znane były już w czasach starożytnych. Niektóre miały na celu wsparcie poszukiwań drugiej połowy, inne zapewniały materialne bogactwo.

O czym warto pamiętać?

 • Szeroki wybór amuletów, pierścieni i kamieni dostaniemy w popularnych obecnie sklepach ezoterycznych (stacjonarnych i internetowych). 
 • Jeśli chcemy nabyć jakiś symbol szczęścia, nie możemy zapominać także o naszej wewnętrznej postawie i działaniach. Gdy nie damy życiu okazji, wybrany symbol szczęścia nie będzie w stanie nam pomóc.
 • Wiele sklepów ezoterycznych ma w swojej ofercie swastyki. Jest to amulet, który ma rzekomo zapewnić nam szczęśliwe i dostatnie życie. Nie możemy jednak zapominać, że w tradycji europejskiej swastyka ma bardzo złe konotacje. Nie radzimy więc szukania szczęścia w oparciu o ten symbolu.

Zobacz także:

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.