Karty tarota - karta Cesarzowa

Cesarzowa to trzecia karta zaliczana do Arkanów Wielkich tarota. Karta dotyczy zachowania oraz charakteru kobiety, opisuje jej wady oraz zalety. Cesarzowa jest symbolem matki, bezpieczeństwa, płodności oraz rodziny. Jest ideałem mężczyzn, często jest adorowana i podziwiana, znajduje się w centrum uwagi oraz jest darzona szacunkiem.

Karta tarota Cesarzowa - znaczenie karty

Na karcie Cesarzowa widoczna jest kobieta w koronie lub z diademem na głowie siedząca na tronie. Często w rękach trzyma tarczę z wizerunkiem orła oraz berło.

Cesarzowa to karta, która oznacza piękną, zmysłową kobietę, partnerkę, ale również kochankę. Osoby, z jakimi jest związana ta karta, to również matka, żona oraz kobieta w ciąży. Cesarzowa oznacza kobietę pewną siebie, zajmującą wysokie stanowisko, mającą niezwykle silną osobowość. Taka kobieta lubi być w centrum uwagi, uwielbia czuć się pożądana i adorowana. Jest wpływowa, potrafi sama radzić sobie w trudnych sytuacjach, jest również powszechnie szanowana.

Pojawienie się karty Cesarzowa w rozkładzie tarota może być oznaką chęci założenia rodziny albo posiadania dziecka. Karta wiąże się ze zmysłowością, płodnością, kobiecym wdziękiem i seksualnością, ale także z potrzebą finansowej stabilizacji, z powodzeniem w sprawach zawodowych oraz spełnieniem na polu rodzinnym i służbowym.

W pozytywnym znaczeniu Cesarzowa jest oznaką dobrego gustu, poczucia estetyki i wygody. W negacji karta oznacza rozwiązłość, niewierność, epatowanie kobiecością w sposób nadmierny, a także używanie swojej urody i kobiecości do osiągania celów. Karta wiąże się także z żądzą władzy, zaborczością, nadmierną dominacją oraz zachłannością. Może oznaczać również nadmierną dbałość o innych ludzi, przesadną troskę, która przytłacza innych i zabiera im poczucie wolności. W niektórych sytuacjach Cesarzowa zapowiada niepowodzenie w podejmowanych przedsięwzięciach, klęskę na polu zawodowym oraz pogorszenie sytuacji materialnej.

Cesarzowa - co oznacza w różnym położeniu?

Jeżeli karta Cesarzowa pojawia się w rozkładzie tarota w położeniu prostym, opisuje ona kobiece zalety. Wśród zalet są między innymi wdzięk, zmysłowość, gościnność, ciepło, oddanie, wierność i piękno. W pozytywnym aspekcie Cesarzowa oznacza kobietę sukcesu, która spełnia się zarówno zawodowo, jak i rodzinnie. Jest dobrą, ciepłą i kochającą matką, a jednocześnie wierną, piękną partnerką. Jest pewna siebie, czuje się atrakcyjnie i lubi dbać o bliskich.

Jest to kobieta z klasą, którą podziwia się za jej dobry gust, ceni sobie komfort i bezpieczeństwo, zarówno w sferze emocjonalnej, jak i fizycznej. Karta ta w pozytywnym znaczeniu oznacza także zadowolenie z siebie, z własnej pozycji życiowej oraz osiągnięć. W niektórych rozkładach tarota Cesarzowa jest zapowiedzią sukcesu, otrzymania pozytywnej odpowiedzi na dręczące pytanie. Zwiastuje poprawę sytuacji finansowej, czas spokoju, awans, a także pogodzenie rodziny i życia zawodowego pełnego powodzeń.

Z kolei Cesarzowa w położeniu odwróconym oznacza kobiece wady, takie jak na przykład zaborczość, zazdrość, dominacja, rozwiązłość. Cesarzowa w negatywnym znaczeniu może ukazywać kobietę, która dąży do celu „po trupach” i nie cofnie się przed niczym, aby zrealizować założony sobie plan. Karta może oznaczać na przykład wykorzystywanie uczuć, swoich atutów, urody, a nawet zmysłowości do osiągnięcia celu. W negatywnym znaczeniu mówi również o kobiecie, która uwodzi żonatych mężczyzn, eksponuje swoją kobiecość poza granicami dobrego smaku, często zmienia obiekt swojego uczuciowego zaangażowania, zbytnio przywiązuje wagę do bycia adorowaną lub jest niewierna.

Ta karta często jest przestrogą przed złym wpływem jakiejś kobiety, którą jest właśnie Cesarzowa.

Makijaż na Andrzejki. Wybierasz się na wieczór wróżb? Zobacz, jak pomalować się czarująco

W niektórych przypadkach karta wiąże się z niechcianą ciążą, brakiem instynktu macierzyńskiego i niespełnieniem w roli żony oraz matki. Czasami Cesarzowa wskazuje na problemy z akceptacją swojej kobiecości, niepogodzenie się z własnym ciałem, oziębłość oraz niechęć do podjęcia roli żony, matki i opiekunki domu. Karta może również oznaczać problemy z zajściem w ciążę albo wręcz przeciwnie - niechęć do ciąży, w której się jest. Być może jest to związane z lękiem przed macierzyństwem i podjęciem nowej roli życiowej.

Interpretując kartę Cesarzowa, oprócz zwrócenia uwagi na jej ułożenie, niezwykle istotna jest jej pozycja w rozkładzie tarota. Aby odgadnąć prawidłowe znaczenie karty Cesarzowa należy wiedzieć, na jakie pytanie karta odpowiada, a także jakie inne karty jej towarzyszą.