Karty tarota - karta Kochankowie

Kochankowie to karta tarota należąca do Arkanów Wielkich oznaczana numerem sześć. Karta w wielu przypadkach jest związana z początkiem, szczególnie jakimś nowym uczuciem i czymś, co głęboko porusza. Znaczenie karty zależy od tego, jaka jest aktualna życiowa sytuacja osoby pytającej, a także od tego, jakie karty otaczają Kochanków.

Co oznacza karta tarota Kochankowie?

Karta Kochankowie zazwyczaj wiąże się z jakimś wyborem, nowym etapem w życiu albo decyzją. Może ona oznaczać osobę zakochaną, która przeżywa silne uczucia, ale nie zawsze wiąże się z dobrymi emocjami. Kochankowie często pojawiają się w rozkładzie osób, które mają do podjęcia jakąś ważną decyzję i mają dylemat, co powinny zrobić w konkretnej sytuacji.

Karta może również oznaczać konieczność wyboru między rozpoczęciem życia na własną rękę i samodzielnym prowadzeniem domu, a zostaniem w rodzinnym domu. Osoby, które pytają o kwestie zawodowe czy finansowe mogą interpretować kartę Kochankowie jako zapowiedź tego, że staną przed wyborem między dwiema możliwościami zarobku i będą musiały zdecydować się na jedną z nich. W wielu sytuacjach karta jest zwiastunem przełomu w życiu, być może będzie to zmiana stanu cywilnego albo konieczność zdecydowania się na podjęcie ryzyka.

Kochankowie mogą oznaczać osobę, która jest na rozdrożu, musi dokonać ważnego wyboru albo jest dręczona przez sprzeczne pragnienia. Często ta karta mówi o osobie niezdecydowanej, pełnej sprzeczności i wewnętrznych rozterek, która nie potrafi podjąć decyzji. Karta czasami wiąże się z osobą w młodym wieku, która z jednej strony chciałaby się usamodzielnić i rozpocząć życie na własną rękę, a z drugiej boi się wyprowadzki z rodzinnego domu.

Kochankowie mogą pojawić się w rozkładzie osób będących w szczęśliwym związku, które zastanawiają się nad zawarciem związku małżeńskiego. W niektórych sytuacjach karta oznacza jednak związek, w którym pełno jest niezgodności oraz sprzeczności charakterów. Niekiedy osoba, u której w rozkładzie pojawiła się karta Kochankowie musi wybrać między dwoma ważnymi dla siebie osobami albo niedługo czeka ją zmiana pracy albo miejsca edukacji.

Co oznacza karta Kochankowie w różnych ułożeniach i towarzystwie innych kart?

Interpretacja kart w rozkładzie tarota zależy przede wszystkim od tego, na jakiej pozycji występuje dana karta oraz na jakie pytanie odpowiada.

  • Karta na pozycji pierwszej przedstawia sedno problemu i mówi o osobie pytającej oraz jej życiowej sytuacji.
  • Druga karta podsuwa rozwiązanie problemu, który przedstawia pierwsza karta.
  • Karta na pozycji trzeciej wskazuje na wybory, które podpowiada nam serce, mówi o prawdziwych uczuciach.
  • Karta czwarta stanowi o realnym działaniu, które jest podyktowane rozsądkiem. Ta para kart bardzo często pokazuje, jakie sprzeczności ukrywa osoba pytająca i jaki jest rozdźwięk pomiędzy sercem a rozumem.
  • Piąta karta w rozkładzie wskazuje na obecny stan, czyli coś co wkrótce odejdzie.
  • Karta szósta mówi o czekającej pytającego przyszłości.
  • Siódma karta pokazuje, jakim człowiekiem jest osoba pytająca, jakie są jej pragnienia i do czego w życiu dąży.
  • Ósma karta oznacza otoczenie – oczekiwania ludzi oraz to, jak osoba pytająca jest widziana przez swoich bliskich, współpracowników i przyjaciół.
  • Karta na pozycji dziewiątej mówi o obawach, ale również nadziejach osoby pytającej. 
  • Karta dziesiąta o tym, co najprawdopodobniej wydarzy się w przyszłości.

Poza faktem dotyczącym tego, które miejsce karta zajmuje w rozkładzie, należy zwrócić uwagę na to, czy karta występuje w pozycji odwróconej czy normalnej. Karta w pozycji normalnej wskazuje na pozytywne aspekty danej karty, a więc pozytywne strony sprawy, o którą pyta dana osoba. W przypadku karty Kochankowie pozytywna interpretacja opiera się o takie kwestie, jak dwoistość natury człowieka, dylemat, podejmowanie ważnej życiowej decyzji, dokładne rozważanie danej sprawy, ustalanie swoich priorytetów, przygotowywanie się do samodzielnego życia, życiowy przełom, namiętność, potrzeba przeżycia czegoś nowego, związek oparty na partnerskich relacjach, myśli o powrocie do domu rodzinnego oraz wybór miejsca zamieszkania.

Makijaż na Andrzejki. Wybierasz się na wieczór wróżb? Zobacz, jak pomalować się czarująco

Jeżeli karta Kochankowie występuje w pozycji odwróconej, prawdopodobnie oznacza ona niezdecydowanie, podjęcie złej decyzji, niedopasowanie partnerów, niezadowolenie ze związku, pojawienie się w związku osoby trzeciej, strach przed samodzielnością, wewnętrzne sprzeczności, niedojrzałość, brak stałości w uczuciach, kłopoty zawodowe, podejmowanie nieprzemyślanych decyzji, częste zmiany nastroju, zauroczenie w niewłaściwej osobie, a także problemy z płciową tożsamością.