Karty tarota - karta Koło Fortuny

Koło Fortuny to karta oznaczana numerem dziesięć, należąca do Arkanów Wielkich. Ta karta tarota zapowiada nadejście wydarzeń, na które nie ma się wpływu. Koło Fortuny oznacza również rozpoczęcie nowego etapu w życiu, nadejście przełomowego wydarzenia albo istotnych zmian. Być może szczęście się do nas uśmiechnie i znajdziemy rozwiązanie naszych kłopotów albo czeka nas pogorszenie sytuacji finansowej oraz pewne problemy.

Co oznacza karta Koło Fortuny?

Karta Koło Fortuny przedstawia koło o ośmiu szprychach, które na niektórych kartach wsparte jest na podstawie z korbą. Na obwodzie koła znajdują się wizerunki zwierząt, a niekiedy również litery TARO. Koło Fortuny wiąże się ze zmiennością losu i nieprzewidywalnością wypadków. Symbolizuje naprzemienne zyski i straty, a także wzloty przeplatane upadkami. Mówi o przemijaniu, ale również o powtarzalności pewnych wydarzeń. Dotyczy szczególnie spraw, na które nie mamy wpływu, nie możemy ich uniknąć ani zmienić biegu rzeczy.

Koło Fortuny może oznaczać różne osoby, w których życiu coś się zmienia. Może być to pozytywna zmiana, z której dana osoba czerpie wiele radości i rozpoczyna nowy, lepszy etap w życiu. Nowy etap przyniesie nowe doświadczenia, wiedzę i niespodzianki. Być może po długim okresie niepowodzeń w końcu los się do niej uśmiechnie i wszystko zacznie się układać po jej myśli.

Czasami ta karta wiąże się z osobą, która przeżywa swój szczęśliwy okres, czerpie z życia pełnymi garściami, jest energiczna i aktywna. Takie osoby nie znoszą nudy, muszą być stale czymś zajęte i w pełni angażują się we wszystko co robią. Są również pełne entuzjazmu i pozytywnie podchodzą do swoich zadań, dlatego są dobrymi współpracownikami. Koło Fortuny może oznaczać także kogoś, kto osiągnął wielki sukces, wygrał na loterii albo stale przytrafiają mu się fantastyczne przygody.

Czasami ta karta tarota symbolizuje jednak osobę zmienną, niezdecydowaną, która bardzo często zmienia swoje zdanie i jest niezwykle kapryśna. Z takimi osobami często nie można się dogadać, gdyż z jednej strony nie wiedzą one czego konkretnie chcą, a z drugiej nie są skłonne do kompromisu. Poza tym, takie osoby są niestałe w uczuciach i często zmieniają swój obiekt zainteresowań, ale są skłonne również do zmiany poglądów oraz zasad. Pojawienie się Koła Fortuny w rozkładzie tarota niekiedy zwiastuje spotkanie osoby uwikłanej w kłopoty, która często popada w tarapaty, najczęściej ze swojej winy.

Koło Fortuny w tarocie może oznaczać osoby wykonujące zawód zegarmistrza, kierowcy, tancerza, ratownika, maklera, mechanika, biznesmena lub osobę, która rozkręca imprezy. Może być to także ktoś zajmujący się finansami, inwestycjami bądź ubezpieczeniami. Ta karta tarota wiąże się z miejscami takimi jak kasyno, warsztat, wesołe miasteczko, dyskoteka, dom weselny, sala rozpraw, ubezpieczalnia albo muzyczny klub.

Co oznacza Koło Fortuny w towarzystwie innych kart i różnych ułożeniach?

Jeżeli karta występuje w położeniu prostym, można spodziewać się powodzenia i dobrego obrotu spraw, natomiast Koło Fortuny w pozycji odwróconej kojarzy się z nieszczęściem i pechem. Jeżeli karta Koło Fortuny pojawia się w rozkładzie tarota w pozycji normalnej, zapowiada rozpoczęcie nowego etapu w życiu, powodzenie, wygraną, przypływ gotówki, postęp, zmianę kierunku, bliski sukces, znalezienie rozwiązania problemów, zawarcie nowych znajomości, szczęście w sprawach sercowych oraz szczęśliwy zbieg okoliczności.

Makijaż na Andrzejki. Wybierasz się na wieczór wróżb? Zobacz, jak pomalować się czarująco

Pozytywne znaczenie karty potęguje wystąpienie w rozkładzie kart takich jak Słońce oraz Gwiazda. Jeżeli te karty pojawiają się razem, ich moc się zwiększa i można liczyć na wyjątkowe szczęście. W niektórych sytuacjach Koło Fortuny w połączeniu z innymi pozytywnymi kartami oznacza wielką miłość.

W pozycji odwróconej Koło Fortuny przestrzega przed przeszkodami w drodze do celu, które pojawią się nagle i niespodziewanie. Prawdopodobnie jakieś zdarzenie pokrzyżuje nasze plany i przysporzy niemałych trudności. Nad tymi niespodziewanymi sprawami nie będzie można zapanować. Koło Fortuny to również niestabilność, niemożność uzyskania spokoju i ustatkowania się, niestałość w uczuciach, chaos, nadmierna beztroska, a także niewykorzystane szanse. Dla niektórych osób ta karta pojawiająca się w rozkładzie tarota powinna skłonić do zastanowienia się nad własną osobą, a rozważyć należy szczególnie to, czy nie postępuje się bezmyślnie albo nie działa się bez żadnego planu. Być może brak nam kontroli nad swoim życiem i nie potrafimy zapanować nad prostymi, codziennymi obowiązkami.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.