Karty tarota - karta Moc (Siła)

Moc, zwana również Siłą, to karta należąca do Arkanów Wielkich. Karta jest oznaczana numerem osiem albo jedenaście, na zmianę z kartą Sprawiedliwości. Jest kojarzona z witalnością, aktywnością fizyczną, a także silną i świadomą swojej wartości kobietą. W negacji karta może ostrzegać przed chorobą lub spadkiem sił witalnych.

Karta wskazuje na wielką moc, siłę, która wynika z połączenia rozumu i serca, czyli wiedzy oraz uczuć. Mówi o znalezieniu siły w samym sobie i oznacza poradzenie sobie z kłopotami dzięki własnej wytrwałości i wewnętrznej mocy.

Karta tarota Moc - wygląd karty

Na karcie Moc przedstawiana jest osoba w młodym wieku (najczęściej kobieta) oraz lew. Niekiedy postać gładzi lwa po głowie, a czasami dzikie zwierzę lub zwierzęta leżą u stóp człowieka. Na karcie może pojawić się również Herakles albo Herkules, który walczy z lwem.

Moc - znaczenie karty

Moc to karta, która w większości przypadków jest kartą pozytywną, która wróży dobrą przyszłość, pozytywne rozwiązanie kłopotów oraz przypływ sił witalnych. Należy ją interpretować w zależności od jej miejsca w rozkładzie i tego, na jakie pytanie odpowiada.

Jeżeli pytanie dotyczy osoby, karta Moc oznacza kogoś silnego, aktywnego, a także namiętnego. Zwykle chodzi o kobietę, która jest w pełni świadoma swojej wartości i piękna, ale również o osobę przeciwnej płci, która bardzo o siebie dba. Moc to także osoba uprawiająca sport, taka która ma siłę przebicia, jest odważna, silna i ma dobrą kondycję. Ma także silną osobowość, wywiera wpływ na innych ludzi, a czasami lubi dominować i nie boi się rywalizacji. Taki człowiek nie poddaje się przeciwnościom losu, nie daje za wygraną, a wręcz przeciwnie - chętnie podejmuje wyzwania i walczy.

Karta Moc w rozkładzie tarota dotyczącym osoby może oznaczać również kogoś świadomego swojej seksualności, akceptującego swoje ciało. Negatywne znaczenie karty Moc to między innymi osoba agresywna, wybuchająca z powodu błahostek, niepanująca nad emocjami, nadużywająca swojej władzy i siły, a także zaborczy partner lub partnerka.

Zawody, jakie może oznaczać karta Moc to między innymi trener, sanitariusz, sportowiec, strażak, kaskader, policjant, cyrkowiec, weterynarz, pielęgniarka, pracownik fizyczny oraz osoba, która wykonuje niebezpieczny zawód albo jest narażona w swojej pracy na trudne warunki.

Moc - co oznacza w towarzystwie innych kart?

Interpretacja kart tarota powinna brać pod uwagę przede wszystkim to, na jakiej pozycji dana karta występuje oraz w towarzystwie jakich innych kart.

  • Pierwsza karta w rozkładzie jest kartą podstawową, która przedstawia problem w sposób ogólny. Bardzo ważne jest, aby z pierwszej karty wyciągnąć jak najwięcej informacji, ponieważ następne karty są dodatkami do karty podstawowej.
  • Druga karta wskazuje na negatywne strony sprawy, której dotyczy pytanie, dlatego należy tę kartę traktować jako ostrzeżenie.
  • Trzecia karta daje wskazówki dotyczące tego, jak należy postąpić w danej sytuacji.
  • Czwarta karta mówi, co by się stało, gdyby nic nie zrobić.
  • Piąta karta w rozkładzie mówi o otoczeniu osoby pytającej, czyli o najbliższych jej ludziach.
  • Karta szósta zapowiada najbliższą przyszłość, więc na tej karcie często kończy się wykładanie kart.
  • Kolejna, siódma karta zapowiada to, co niespodziewane, niezależne od nas.
  • Ósma karta mówi o tym, co pozostanie niezmienne, czego osoba pytająca nie będzie mogła zmienić.
  • Karta dziewiąta podpowiada, nad czym warto pracować i na czym skupić się, aby osiągnąć sukces. Ta karta pokazuje również w jakim kierunku należy iść i do czego dążyć. Wróżbę można przerwać na tej karcie, ale w niektórych przypadkach wykłada się kolejne karty, ale raczej nie więcej niż trzynaście kart.

Oprócz miejsca kart w rozkładzie niektórzy tarociści zwracają uwagę na pozycję poszczególnych kart. Karta Moc w pozycji odwróconej może zapowiadać spadek kondycji, chorobę, problemy z akceptacją siebie, seksualne zahamowania, nadmierną zazdrość, brak wytrwałości, zmęczenie, nadmierne obciążenie, zbyt wiele obowiązków, agresję, nadmierne używanie siły fizycznej albo złe i nadmierne używanie swojej władzy.

Makijaż na Andrzejki. Wybierasz się na wieczór wróżb? Zobacz, jak pomalować się czarująco

Jeżeli karta Moc pojawia się w pozycji normalnej wskazuje na pozytywne aspekty sprawy. Moc w pozytywnym znaczeniu oznacza wewnętrzną siłę, determinację, cierpliwość, aktywność, pokonywanie problemów, silną osobowość, wytrwałość, odwagę, asertywność, umiejętność stawiania na swoim, udany związek albo relację, w której jest jakiś problem, ale partnerzy walczą o związek i się nie poddają.