Chiromancja - wróżenie z ręki. Poznaj podstawowe zasady

Chiromancja to dziedzina, która zajmuje się odczytywaniem znaków z naszych dłoni. Mogą one pomóc w ustaleniu przyszłości. Co warto wiedzieć na temat tej metody? Jakie są najważniejsze zasady chiromancji?

Chiromancja - ważne linie na dłoni

Chiromancja pomaga przede wszystkim poznać naszą przyszłość. Z linii, które znajdują się na naszych dłoniach, możemy dowiedzieć się zarówno, co przygotował dla nas los, jak i określić naszą życiową postawę.

Spis treści:

 1. Chiromancja - co to jest?
 2. Chiromancja - jak wróżyć z ręki?
 3. Znaki na dłoni
 4. Jak odczytywać te znaki?
 5. Linia głowy, losu i miłości
 6. Pierścień Wenus i nadprzyrodzone zdolności
 7. Linia Słońca i linia Merkurego

Chiromancja - co to jest?

Chiromancja to starożytna dziedzina, która zajmuje się odczytywaniem naszych losów i postaw życiowych z linii dłoni.

W Europie o chiromancji po raz pierwszy usłyszano w połowie XV wieku. Wówczas jednak metoda ta nie zdobyła dużej popularności. Na naszym kontynencie ponowne zainteresowanie tą dziedziną datuje się na końcówkę XVIII wieku.

Co ciekawe, w innych rejonach świata chiromancja przyjęła się dużo wcześniej. Wiele źródeł wskazuje, że narodziła się ona ponad pięć tysięcy lat temu. Już w czasach starożytnych cieszyła się ona popularnością w Egipcie, Chinach, Indiach i w Syrii.

Chiromancja: wróżenie z dłoni - poznaj nazwy i znaczenie poszczególnych linii >>

Chiromancja - jak wróżyć z ręki?

Pierwszą ważną kwestią, o której powinniśmy pamiętać, jest to, że z lewej dłoni odczytujemy innego rodzaju informacje niż z prawej.

Z lewej dłoni poznajemy to, co niewiadome i niezależne od nas. To informacje, które są związane z losem i przeznaczeniem. Z kolei dłoń prawa jest źródłem wiedzy na temat naszej życiowej postawy.

Zobacz wideo

Znaki na dłoni - 7 głównych linii

Jak należy interpretować poszczególne znaki na dłoniach? Musimy wiedzieć, że rozpoznajemy siedem charakterystycznych linii. Są to: linia miłości, linia losu, linia serca, linia głowy, linia Słońca, linia Merkurego i linia Wenus.

 1. Linia życia
 2. Linia głowy
 3. Linia serca 
 4. Linia Wenus
 5. Linia Słońca
 6. Linia Merkurego
 7. Linia losu

Zamieszczona poniżej grafika przedstawia umiejscowienie wymienionych linii.  

Znaki na dłoniZnaki na dłoni wikimedia commons

Jak odczytywać te znaki?

Linia życia zdradza między innymi informacje na temat jakości naszego życia. I wbrew powszechnemu przekonaniu nie dowiadujemy się z niej nic o jego długości. Długa linia życia jest oznaką, że przeżyjemy nasze życie w szczęściu i w zgodzie z własnymi przekonaniami.

Z kolei linia serca zdradza informacje na temat naszej wrażliwości i emocjonalności. Gdy jest wyraźnie rozgałęziona, oznacza to, że właściciel tej dłoni jest osobą niezwykle porywczą, kochliwą i nadwrażliwą. Z kolei brak takiego rozgałęzienie może być oznaką okrucieństwa i braku wrażliwości.

Linia głowy, losu i miłości

Linia głowy informuje nas na temat stanu naszej pamięci. Im bardziej jest wyrazista, tym lepszą pamięć posiada właściciel danej dłoni. Natomiast linia losu związana jest przede wszystkim z naszą równowaga wewnętrzną i tym, jak przyjmujemy różne wydarzenia życiowe, na które przecież nie zawsze mamy wpływ.

Linia miłości zdradza informacje na temat naszych związków i życia uczuciowego. Jeśli jest rozdrobniona na kilka mniejszych linii, może być to oznaka naszej niestabilności. Z kolei, jeśli jest pojedyncza i wyraźna, oznacza to, że nasze życie uczuciowe jest bardzo poukładane.

Pierścień Wenus i nadprzyrodzone zdolności

Obecność pierścienia Wenus jest oznaką posiadania przez właściciela dłoni pewnych nadprzyrodzonych zdolności. Takie osoby mogą mieć na przykład zdolności ezoteryczne.

Linia Słońca i Linia Merkurego

Linia Słońca jest dowodem na to, że dana osoba posiada uzdolnienia artystyczne. Natomiast linia Merkurego, która nazywana jest także linią zdrowia. Często jest ona niewidoczna, co niepokoi niektóre osoby. Nie jest to jednak powód do zmartwień. Z kolei, gdy linia Merkurego jest zauważalne, odzwierciedla ona stan naszego układu nerwowego.

Chiromancja - o tym pamiętaj

Chiromancja to dziedzina, która zajmuje się odczytywaniem znaków z naszych dłoni. Mogą one pomóc w ustaleniu przyszłości oraz określeniu naszej życiowej postawy. Metoda ta znana była już ponad pięć tysięcy lat temu. W czasach starożytnych praktykowano ją m.in. w Chinach, Syrii, Egipcie i Indiach. W Europie została rozpowszechniona dopiero pod koniec XVIII wieku.

O czym jeszcze warto pamiętać?

 • Z lewej dłoni poznajemy to, co niewiadome i niezależne od nas. To informacje, które są związane z losem i przeznaczeniem.
 • Z kolei dłoń prawa jest źródłem wiedzy na temat naszej życiowej postawy.
 • Rozpoznajemy siedem charakterystycznych linii. Są to: linia miłości, linia losu, linia serca, linia głowy, linia Słońca, linia Merkurego i linia Wenus.

Zobacz także:

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.