Wróżenie z dłoni cieszyło się popularnością już w czasach starożytnych. Zajmowano się tym już ponad pięć tysięcy lat temu m.in. w Indiach, Syrii, Chinach i Egipcie. W Europie metoda ta rozpowszechniła się dopiero w XVIII wieku. I jest obecna do czasów dzisiejszych. Z jednej strony kojarzy nam się ona z poważną magią, z drugiej jest to także pewien rodzaj zabawy. Bo z ręki wróżymy sobie na imprezach czy w trakcie spotkań towarzyskich.
Spis treści:
Chiromancja to nazwa dziedziny, która zajmuje się odczytywaniem naszych losów z dłoni. Jednak dzięki tej metodzie poznajemy nie tylko naszą przyszłość. Wróżenie z dłoni może być także źródłem wiedzy na temat naszych cech charakteru i postawy życiowej.
Wróżenie z dłoni, czyli chiromancja. Poznaj podstawowe zasady >>
Chiromancja to dziedzina wywodząca się jeszcze ze starożytność. Inspiracją do jej powstania było dostrzeżenie pewnego podobieństwa. Zauważono, że układy linii na naszych dłoniach przypominają układy gwiazd. Z tej przyczyny mogą być one także dobrym źródłem wiedzy na temat naszego życia.
Na dłoni ludzkiej znajduje się siedem charakterystycznych linii. Są to:
Zamieszczona poniżej grafika może pomóc w identyfikacji wymienionych linii.
Źródłem jakiej wiedzy są poszczególne linie na naszych dłoniach? Oto krótki przewodnik na ten temat:
Zanim zabierzemy się za wróżenie z dłoni, musimy pamiętać o pewnej istotnej różnicy. Znacznie linii z lewej strony jest inne niż te z prawej. Przyjmuje się, że linie, które znajdują się na lewej dłoni są powiązane z losem i przeznaczeniem, czyli kwestiami od nas niezależnymi. Z kolei z dłoni prawej możemy odczytać informacje na temat naszej życiowej postawy.
Wiele osób deklaruje, że umie wróżyć z dłoni. Jeśli jednak zależy nam na naprawdę profesjonalnej wróżbie, najlepiej jest skontaktować się z kimś, kto się na tym zna. Przedtem możemy poczytać różne fora. Tak usługa nie jest tania. Warto więc być ostrożnym i poznać opinie na temat poszczególnych wróżek, które zajmują się chiromancją. To uchroni nas przed wizytą u oszusta.
Wróżenie z dłoni cieszyło się popularnością już w czasach starożytnych. Zajmowano się tym już ponad pięć tysięcy lat temu m.in. w Indiach, Syrii, Chinach i Egipcie. W Europie metoda ta rozpowszechniła się dopiero w XVIII wieku.
O czym warto pamiętać?
Zobacz także: