Wróżenie z dłoni - poznaj nazwy i znaczenie poszczególnych linii

Wróżenie z dłoni nazywane jest także chiromancją. O czym warto wiedzieć, zanim przystąpimy do tej czynności? Czego możemy dowiedzieć się dzięki wróżeniu z dłoni? Wyjaśniamy.

Wróżenie z dłoni - popularne już w starożytności

Wróżenie z dłoni cieszyło się popularnością już w czasach starożytnych. Zajmowano się tym już ponad pięć tysięcy lat temu m.in. w Indiach, Syrii, Chinach i Egipcie. W Europie metoda ta rozpowszechniła się dopiero w XVIII wieku. I jest obecna do czasów dzisiejszych. Z jednej strony kojarzy nam się ona z poważną magią, z drugiej jest to także pewien rodzaj zabawy. Bo z ręki wróżymy sobie na imprezach czy w trakcie spotkań towarzyskich. 

Spis treści:

 1. Wróżenie z dłoni - chiromancja
 2. Wróżenie z linii dłoni - jak nazywają się linie?
 3. Co oznaczają poszczególne linie?
 4. Wróżenie z dłoni lewej i prawej - poznaj różnicę
 5. Profesjonalne wróżenie z dłoni

Wróżenie z dłoni - chiromancja

Chiromancja to nazwa dziedziny, która zajmuje się odczytywaniem naszych losów z dłoni. Jednak dzięki tej metodzie poznajemy nie tylko naszą przyszłość. Wróżenie z dłoni może być także źródłem wiedzy na temat naszych cech charakteru i postawy życiowej. 

Wróżenie z dłoni, czyli chiromancja. Poznaj podstawowe zasady >>

Chiromancja to dziedzina wywodząca się jeszcze ze starożytność. Inspiracją do jej powstania było dostrzeżenie pewnego podobieństwa. Zauważono, że układy linii na naszych dłoniach przypominają układy gwiazd. Z tej przyczyny mogą być one także dobrym źródłem wiedzy na temat naszego życia.

Zobacz wideo

Wróżenie z linii dłoni - jak się nazywają poszczególne linie?

Na dłoni ludzkiej znajduje się siedem charakterystycznych linii. Są to:

 1. Linia życia
 2. Linia głowy
 3. Linia serca
 4. Linia Wenus
 5. Linia Słońca
 6. Linia Merkurego
 7. Linia losu

Zamieszczona poniżej grafika może pomóc w identyfikacji wymienionych linii.

Znaki na dłoniZnaki na dłoni wikimedia commons

Znaczenie poszczególnych linii [PRZEWODNIK]

Źródłem jakiej wiedzy są poszczególne linie na naszych dłoniach? Oto krótki przewodnik na ten temat:

 • Linia życia - podaje informacje na temat jakości naszego życia. Gdy jest wyraźna i długa, oznacza to, że nasze życie jest wypełnione szczęściem i spełnieniem.
 • Linia serca - informuje o naszej wrażliwości i emocjonalności. Im wyraźniejsza, tym bardziej jesteśmy wrażliwi i uczuciowi.
 • Linia miłości - to źródło wiedzy na temat naszych relacji uczuciowych. Jeśli jest jednolita, oznacza to, że udaje nam się stworzyć stabilne i szczęśliwe związki.
 • Linia Słońca - jej obecność jest oznaką dużej kreatywności, a nawet talentu artystycznego. 
 • Linia głowy - jest związana z naszą pamięcią. Im jest wyraźniejsza i grubsza, tym lepsza jest nasza pamięć.
 • Linia Merkurego - nazywana także linią zdrowia. Często jest niewidoczna. Nie powinien to być jednak powód do niepokoju.
 • Linia Wenus - jedna z najrzadziej występujących na dłoniach linii. Jest ona oznaką posiadania pewnych nadprzyrodzonych mocy (np. związanych z magią).

Wróżenie z dłoni lewej i prawej - poznaj różnicę

Zanim zabierzemy się za wróżenie z dłoni, musimy pamiętać o pewnej istotnej różnicy. Znacznie linii z lewej strony jest inne niż te z prawej. Przyjmuje się, że linie, które znajdują się na lewej dłoni są powiązane z losem i przeznaczeniem, czyli kwestiami od nas niezależnymi. Z kolei z dłoni prawej możemy odczytać informacje na temat naszej życiowej postawy.

Profesjonalne wróżenie z dłoni

Wiele osób deklaruje, że umie wróżyć z dłoni. Jeśli jednak zależy nam na naprawdę profesjonalnej wróżbie, najlepiej jest skontaktować się z kimś, kto się na tym zna. Przedtem możemy poczytać różne fora. Tak usługa nie jest tania. Warto więc być ostrożnym i poznać opinie na temat poszczególnych wróżek, które zajmują się chiromancją. To uchroni nas przed wizytą u oszusta.

Wróżenie z dłoni - o tym pamiętaj

Wróżenie z dłoni cieszyło się popularnością już w czasach starożytnych. Zajmowano się tym już ponad pięć tysięcy lat temu m.in. w Indiach, Syrii, Chinach i Egipcie. W Europie metoda ta rozpowszechniła się dopiero w XVIII wieku.

O czym warto pamiętać?

 • Dzięki tej metodzie poznajemy nie tylko naszą przyszłość. Wróżenie z dłoni może być także źródłem wiedzy na temat naszych cech charakteru i postawy życiowej.
 • Linia życia podaje informacje na temat jakości naszego życia. Gdy jest wyraźna i długa, oznacza to, że nasze życie jest wypełnione szczęściem i spełnieniem.
 • Z kolei linia miłości to źródło wiedzy na temat naszych relacji uczuciowych. Jeśli jest jednolita, oznacza to, że udaje nam się stworzyć stabilne i szczęśliwe związki.

Zobacz także:

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.