Feng shui - poznaj najważniejsze zasady i wykorzystaj je w domu i w biurze

Feng shui to starożytna praktyka, która cieszy się sporą popularnością także w dzisiejszych czasach. Na co wpływa zastosowanie się do jej reguł? O czym musimy pamiętać w trakcie wprowadzania w życie zasad Feng shui?

Feng shui - praktyka ze starożytnych Chin

Feng shui cieszy się od lat popularnością. Warto jednak wiedzieć, że to praktyka znana już od czasów starożytnych. Jej kolebką są Chiny. Obecnie zasady Feng shui chętnie przenosimy nie tylko do własnych mieszkań, ale także do miejsc pracy.

Spis treści:

 1. Feng shui - co to jest?
 2. Feng shui - zasady
 3. Zasady Feng shui w domu [CODZIENNE FUNKCJONOWANIE]
 4. Zasady Feng shui w domu - urządzanie wnętrz
 5. Feng shui w biurze

Feng shui - co to jest?

Feng shui to praktyka, której głównym zadaniem jest pomoc w zaplanowaniu naszej przestrzeni tak, by była ona jak najbardziej zgodna z naturą. Dzięki temu będzie otaczała nas dobra energia. Co więcej, nasze myśli będą bardziej harmonijne, co zapewni nam powodzenie we wszystkich sferach życia i dobrobyt finansowy. Brzmi zachęcająco? Warto więc spróbować. Nawet jeśli wprowadzenie wszystkich tych zasad nie jest od razu możliwe, warto zacząć od małych zmian.

Ciasteczka z wróżbą

Feng shui - zasady

W domu spędzamy z reguły największą ilość czasu. Warto więc zadbać o to, byśmy czuli się w nim jak najlepiej. Z pomocą przychodzą zasady Feng shui. Czasami wystarczy tylko kilka zmian, by nasze pomieszczenia były urządzone zgodnie z tą filozofią. Warto zadbać także o swoje miejsce pracy. To wpłynie nie tylko na lepsze samopoczucie, ale także na wyniki naszej działalności zawodowej.

Prezentujemy najważniejsze zasady Feng shui, które możemy wykorzystać w trakcie urządzania domu lub miejsca pracy. 

Zasady Feng shui w domu [CODZIENNE FUNKCJONOWANIE]

Jedną z najważniejszych zasad Feng shui jest dbałość o czystość okien. W tej filozofii okno to oko na świat naszego domu. Z tej przyczyny warto jest dbać o czystość każdego z nich.

Kolejną ważną kwestią jest zamykanie desek klozetowych. Gdy są one otwarte, ucieka od nas dobra energia. Zadbajmy także o to, by w naszych pomieszczeniach nie trzymać zasuszonych kwiatów. Sprawiają one, że wysycha nasza energia. Powinniśmy także pozbyć się wszystkich zepsutych przedmiotów.

Nie możemy zapomnieć także o porządkach. Feng shui zakłada, że uporządkowana przestrzeń to źródło dobrej energii i życiowej harmonii. Warto wiedzieć, że liczy się nie tylko porządek widoczny na zewnątrz, ale także to, jak dbamy o zawartość naszych szaf i szuflad. 

Inna ważna zasada, o której warto pamiętać w codziennych funkcjonowaniu, to zakaz eksponowania ostrych przedmiotów. Mistrzowie Feng shui radzą, by chować je do szafek. Warto także naprawić przeciekające krany. Gdy kapie z nich woda, może wiązać się to z uciekającym od nas bogactwem.

Zasady Feng shui w domu - urządzanie wnętrz

Mistrzowie Feng shui mają także kilka porad dla osób, które urządzają swoje mieszkania. Oto kilka praktycznych wskazówek zaczerpniętych z tej filozofii:

 1. Wejścia powinny być jasne i przestronne.
 2. Sypialnia powinna być odizolowana od innych pomieszczeń. To zagwarantuje dobry wypoczynek. 
 3. Unikajmy ostrych krawędzi. Wprowadzają one poczucie zagrożenia i wywołują stres.
 4. Nie gromadźmy w swoich mieszkaniach zbędnych przedmiotów i ubrań. 

Feng shui w biurze 

Zasady Feng shui mogą nam także pomóc w trakcie planowania przestrzeni biurowej. Czym powinniśmy wówczas się kierować? Oto kilka podstawowych wskazówek:

 • Jeśli zajmujemy biurko po zwolnionym pracowniku, należy urządzić je całkowicie od nowa. Gdy tego nie zrobimy, może to źle wpłynąć na naszą przyszłość zawodową.
 • Lepiej by za naszymi placami była ściana, a nie okna.
 • Dobrzy jest, gdy nasze biurka nie mają ostrych kantów. Ten element może wywoływać silny stres.

Warto pamiętać także o jednej z najważniejszych zasad, która nakazuje utrzymywanie w miejscu pracy porządku. To wpłynie na harmonię naszych myśli i lepszą wydajność.

Feng shui - o tym pamiętaj

Feng shui cieszy się od lat popularnością. Warto jednak wiedzieć, że to praktyka znana już od czasów starożytnych. Jej kolebką są Chiny. Obecnie zasady Feng shui chętnie przenosimy nie tylko do własnych mieszkań, ale także do miejsc pracy.

O czym warto pamiętać?

 • Jedną z najważniejszych zasad Feng shui jest dbałość o czystość okien. W tej filozofii okno to oko na świat naszego domu.
 • Nie możemy zapomnieć także o porządkach. Feng shui zakłada, że uporządkowana przestrzeń to źródło dobrej energii i życiowej harmonii.
 • Unikajmy ostrych krawędzi. Wprowadzają one poczucie zagrożenia i wywołują stres.

Zobacz także:

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.