Karty tarota - karta Wisielec

Wisielec to karta tarota zaliczana do Arkanów Wielkich. Jest oznaczana numerem dwanaście. Karta jest oznaką braku działań i oznaką zastoju w sferze zawodowej oraz prywatnej. Wisielec może symbolizować okres rozmyślań, skupienia się oraz refleksji na temat własnego życia, najczęściej własnych problemów. Czasami kartę interpretuje się jako znak zadowolenia z życia i brak potrzeby zmieniania czegokolwiek.

Karta tarota Wisielec - znaczenie karty

Wisielec to karta, która przedstawia mężczyznę powieszonego za lewą nogę. Mężczyzna trzyma ręce za plecami, ale na jego twarzy nie widać cierpienia, jakie mogłoby się wiązać z sytuacją, w jakiej się znajduje.

Wisielec to karta, która może oznaczać kogoś, kto jest pogrążony we własnych myślach lub często oddaje się medytacji. Może to być również osoba zdystansowana, powściągliwa i niezbyt wylewna w codziennych kontaktach. W niektórych sytuacjach taka osoba jest uważana za odmieńca, w związku z czym jest ona odsunięta, a niekiedy nawet odrzucona przez otoczenie.

Wisielec to także ktoś ekscentryczny, myślący inaczej niż wszyscy, postępujący w niekonwencjonalny sposób, szukający rozwiązań wybiegających poza schematy, niezrozumiany przez wielu ludzi, żyjący na uboczu. Czasami karta Wisielec symbolizuje osobę wyjątkową, nietuzinkową, która jest indywidualistą i woli podążać własnymi drogami niż słuchać rad innych osób.

Ta karta tarota może oznaczać także kogoś w trudnej sytuacji życiowej. Być może ten ktoś utknął w martwym punkcie i nie wie, jak rozwiązać swoje problemy, nie wie jaki następny krok powinien zrobić. Może być to również osoba, która nie jest gotowa albo nie ma ochoty podejmować aktualnie ważnych decyzji ani konkretnych działań, które mogłyby zaważyć na jego przyszłości. W przypadku niektórych osób taki marazm może wynikać ze złego samopoczucia, choroby albo chwilowego braku energii. Powodem tego stanu może być również chandra, która odbiera chęć do wyjścia z domu i działania. Często osoby tego pokroju są zrezygnowane i bierne, więc wolą poczekać na to, co przyniesie los i na to jak dana sytuacja się rozwinie.

Wisielec symbolizuje też ludzi skłonnych do kompromisów oraz poświęceń dla dobra ważnej sprawy, ale z drugiej strony może oznaczać też kogoś, kto jest zamknięty w sobie i nie chce otworzyć się na innych ludzi.

Wisielec - co oznacza w różnych pozycjach

Wszystkie karty w rozkładzie tarota należy interpretować w zależności od tego, na jakiej pozycji się pojawiają oraz tego, czy występują w położeniu normalnym czy odwróconym.

  • Karta występująca na pierwszym miejscu rozkładu jest kartą podstawową, którą należy traktować jako klucz do interpretacji wszystkich kart. Pozostałe karty są dodatkiem do karty podstawowej, dlatego tak ważne jest wyciągnięcie z niej jak największej ilości informacji.
  • Karta, która pojawia się na drugim miejscu rozkładu wskazuje na negatywne aspekty kwestii, o którą pytamy. Podpowiada ona czego należy unikać oraz co może stanowić zagrożenie.
  • Trzecia karta rozkładu daje praktyczne wskazówki i podpowiada, co należy zrobić w konkretnej sytuacji.
  • Karta czwarta pokazuje, co by się stało, gdyby nie podejmować prób rozwiązania swoich kłopotów i nie rozpoczynać żadnych działań. Jednocześnie czwarta karta pokazuje ograniczenia, zwłaszcza obciążenia, których źródeł należy szukać w przeszłości osoby pytającej.
  • Karta występująca na piątym miejscu dotyczy relacji z otoczeniem. Jest ona również oceną ludzi w otoczeniu pytającego, między innymi partnera, rodziny czy współpracowników.
  • Szósta karta odpowiada na pytania dotyczące przyszłości, jednak tylko tej przyszłości, która wynika z naszych planów oraz celów. Często rozkład tarota kończy się właśnie na szóstej karcie, gdyż taka liczba kart jest wystarczająca w większości przypadków.

Interpretując rozkład kart należy również zwrócić uwagę na ułożenie kart. Karta Wisielec w pozycji normalnej zapowiada nadchodzący czas wyciszenia, zwolnienia w codziennej gonitwie, koncentrację na wyznaczonym celu, odrzucenie spraw nieistotnych, poświęcenie, zmianę stylu życia, nabranie dystansu, rozwiązanie problemu z pomocą medytacji, odzyskanie spokoju ducha, a także czas na relaks oraz odpoczynek.

Makijaż na Andrzejki. Wybierasz się na wieczór wróżb? Zobacz, jak pomalować się czarująco

Jeżeli Wisielec pojawia się w rozkładzie w ułożeniu odwróconym, oznacza zazwyczaj opóźnienia w ważnych sprawach, niespełnienie, częste wyrzeczenia, niechęć do kontaktu z ludźmi, odurzenie, pogorszenie stanu psychicznego, niechęć do zmian, brak pewności siebie oraz przekonania o swoich umiejętnościach, bierność, apatię, ograniczenia, odwlekanie załatwienia ważnych spraw, lęk i brak odwagi do podejmowania zdecydowanych działań.

Copyright © Agora SA