Karty tarota - karta Umiarkowanie (Powściągliwość)

Karta Umiarkowanie, występująca czasami jako Powściągliwość albo Umiar, to karta należąca do Arkanów Wielkich tarota. Jest ona oznaczana numerem czternaście. Umiarkowanie mówi o przywiązaniu do domu, skromności oraz rozwadze, natomiast w negatywnym znaczeniu może wskazywać na wewnętrzne konflikty, a także brak równowagi.

Na karcie przedstawiona jest postać kobiety, a w niektórych taliach anioła. Postać trzyma w rękach dwa naczynia w taki sposób, że z jednego do drugiego naczynia przelewa się ciecz. Czasami kobieta stoi nad wodą, jedną nogę ma suchą, a drugą zanurzoną w wodzie.

Karta tarota Umiarkowanie - znaczenie karty

Karta ta symbolizuje wyciszoną osobę, która zawsze długo się zastanawia zanim podejmie jakąkolwiek decyzję. Jest rozważna, spokojna, szczera i konkretna. Lubi spędzać czas na refleksji, zwykle nie wiadomo co myśli ani co czuje. Jest pozytywnie nastawiona do świata, ale wiele osób odbiera ją jako zbyt zdystansowaną i wycofaną. Zawody, jakie może oznaczać ta karta, to między innymi kosmetyczka, kucharz, masażysta, kelner, sprzątaczka, ogrodnik, dyplomata, sanitariusz, opiekun oraz pielęgniarka.

Jeśli w rozkładzie tarota pojawia się karta Umiarkowanie, oznacza ona, że w życiu osoby pytającej w najbliższym czasie nie zapowiadają się żadne drastyczne zmiany. Prawdopodobnie czeka Cię okres spokoju, wytchnienia i odpoczynku po nerwowym czasie. Będziesz mieć również więcej czasu na przemyślenia oraz relaks. Odzyskasz psychiczną równowagę, a wraz z nią zyskasz więcej energii do działania.

Umiarkowanie może odpowiadać na wiele pytań zadawanych kartom tarota. W sytuacji, gdy pytanie dotyczy osiągnięcia jakiegoś konkretnego celu, zwłaszcza, jeśli ktoś chce wiedzieć, czy go osiągnie oraz jak szybko, kartę Umiarkowanie należy uznać za pozytywną odpowiedź. Kluczowe jest jednak zachowanie spokoju, cierpliwość, opanowanie oraz wytrwałość. Nie należy decydować się na żadne gwałtowne ruchy ani ryzykowne kroki, osiągnięcie celu może potrwać dłużej, ale będzie pewne, jeśli podejdziesz do sprawy z opanowaniem. Idź do celu małymi kroczkami, bądź dokładny i skrupulatny, a na pewno uda Ci się osiągnąć to, o czym marzysz.

Gdy pytanie dotyczy uzyskania nowej pracy albo awansu, odpowiedź jest również pozytywna, ale proces rekrutacyjny może mieć kilka etapów i trwać długo. Możesz również być zmuszony długo czekać na odpowiedź. Jeżeli z kolei pytanie dotyczy zdania jakichś ważnych egzaminów, karta Umiarkowanie powinna skłonić do wytężonej nauki. Gdy pytasz o to, czy zachowasz swoją pracę, możesz spodziewać się, że w najbliższym czasie Twoja pozycja zawodowa będzie niezagrożona. Co więcej, prawdopodobnie ostatnio byłeś stale zestresowany i jesteś już bardzo zmęczony, a teraz nadejdzie okres odpoczynku i zmniejszonej liczby obowiązków.

W pytaniach dotyczących miłości wystąpienie w rozkładzie karty Umiarkowanie zazwyczaj zapowiada brak emocji, brak namiętności, a nawet obojętność. Jeżeli osoba pytająca jest w stałym związku może spodziewać się stabilizacji i spokoju, jednak nie może oczekiwać porywów namiętności. Z drugiej strony, Umiarkowanie zapowiada, że będziemy mieli więcej czasu dla swoich bliskich i rodziny. Jest to doskonała okazja na zregenerowanie się, zreperowanie relacji oraz ostateczne zakończenie konfliktów, w których w ostatnim czasie uczestniczyliśmy.

Makijaż na Andrzejki. Wybierasz się na wieczór wróżb? Zobacz, jak pomalować się czarująco

Umiarkowanie - znaczenie w różnych ułożeniach

Gdy karta Umiarkowanie występuje w rozkładzie tarota w pozycji normalnej, należy spodziewać się pozytywnych zdarzeń, ale gdy Umiarkowanie pojawia się w pozycji odwróconej, należy zwrócić uwagę na negatywne aspekty związane z tą kartą. Ta karta w negacji oznacza przede wszystkim utratę wewnętrznej równowagi. Być może ostatnio Twoje życie było spokojne, a teraz czeka Cię nerwowy okres pełen napięć.

Umiarkowanie może również przestrzegać przed brakiem cierpliwości, brakiem umiaru w życiu, upartością i nieumiejętnością pójścia na kompromis, zbytnią uległością oraz biernością w ważnych kwestiach. Możliwe, że masz tendencje do popadania w przesadę w różnych kwestiach, na przykład w sprawie, której dotyczy pytanie zadawane kartom tarota. Musisz ćwiczyć swoją cierpliwość.

Możliwe, że jesteś również zbyt nieśmiały albo nie potrafisz dostosować się do sytuacji, jakie Cię spotykają. Czasami warto być bardziej elastycznym i nie zamykać się w swoim świecie. W wielu sytuacjach karta Umiarkowanie świadczy o tym, że osoba pytająca jest mało zorganizowana, często robi wokół siebie bałagan, działa chaotycznie albo bezczynnie czeka na to, co przyniesie los.