Karty tarota - karta Wieża

Wieża to karta należąca do Arkanów Wielkich, oznaczana liczbą szesnaście. Przedstawia ona wieżę z cegły, w którą uderza ogień pochodzący z nieba albo piorun. Górna część wieży przewraca się, natomiast w środku panuje pożar. Na niektórych kartach przedstawione są dodatkowo postaci spadające z konstrukcji. Karta wiąże się ze stratą, zniszczeniem, problemami albo chorobą. Może oznaczać również drastyczne zmiany.

Karta tarota Wieża - znaczenie karty

Wieża to jedna z kart tarota uznawana za najbardziej złowróżbne. Często kartę Wieża stawia się obok innych kart wróżących kłopoty, czyli Śmierci i Diabła. Widząc w rozkładzie tarota Wieżę należy spodziewać się kłopotów, utraty czegoś ważnego, problemów finansowych, zdrowotnych lub miłosnych. Ta karta to również smutek, a nawet rozpacz wywołana stratą.

Na karcie Wieża widoczna jest zniszczona budowla, która przewraca się, a z jej szczytu spadają ludzie. W związku z tym nasuwa się interpretacja tej karty jako zapowiedzi upadku życiowego, zniszczenia lub utraty czegoś bardzo ważnego. Warto pamiętać, że Wieża nie zawsze musi oznaczać całkowite zniszczenie, ale należy spodziewać się gwałtownych zmian, które na pewno nie są spodziewane. Niestety, zazwyczaj są to zmiany na gorsze, takie jak na przykład wyrzucenie z pracy, niezaliczenie ważnych egzaminów, rozstanie z partnerem, pogorszenie zdrowia, utrata bliskiej osoby czy odkrycie bolesnej prawdy. Wydarzenia takiego typu wywołują chaos, zmieszanie, burzą dotychczasowy porządek. Często pogodzenie się ze zmianami jest bardzo trudne, bolesne i nie możemy się wydostać z rozpaczy i bólu. W wielu sytuacjach nie widzimy również szansy na polepszenie sytuacji.

Karta Wieża oznaczać może osoby, które są obecnie w okresie ważnych zmian. Może chodzić o ludzi, którzy zmieniają szkołę, pracę, przeprowadzają się, czeka ich ślub lub rozwód. Takie osoby często doświadczają czegoś trudnego, bolesnego i muszą na nowo odnaleźć się w zaistniałej sytuacji. Wieża wiąże się także z osobami, które wiele straciły, przeżyły porażkę i cierpią z tego powodu.

Ta karta tarota może symbolizować także osoby, które wyrządzają sobie krzywdę, swoim działaniem niszczą same siebie, są zmęczone życiem albo mają myśli dotyczące odebrania sobie życia. Bardzo często takie osoby cierpią psychicznie, czują się źle z własną osobą lub są na skraju załamania nerwowego. To również osoby, które są negatywnie nastawione do życia, z góry zakładają porażkę albo wciąż są związane ze złymi przeżyciami z przeszłości, które nie pozwalają im ruszyć naprzód. Tacy ludzie stale rozdrapują stare rany, przez co nie pozwalają sobie na pogodzenie się z doświadczeniami z przeszłości, a to z kolei hamuje je przed dalszym działaniem. Z drugiej strony, Wieża może oznaczać kogoś, kto zajmuje wysoką pozycję społeczną albo rządzi innymi ludźmi.

Wieża - znaczenie w towarzystwie innych kart

Warto pamiętać, że w tarocie należy interpretować cały rozkład i wszystkie występujące w nim karty, a nie jedynie pojedyncze karty. W zależności od tego, w towarzystwie jakich innych kart pojawia się Wieża, jej negatywny wydźwięk jest mniejszy lub większy.

Jeżeli Wieża występuje w towarzystwie pozytywnych kart, należy spodziewać się, że nasze plany zostaną pokrzyżowane, w naszym życiu pojawią się poważne problemy, które zdezorganizują nasze życie. W takiej sytuacji bardzo ważne jest to, w jaki sposób poradzimy sobie z tą sytuacją i czy będziemy potrafili się podnieść. Istotne jest, aby w obliczu zmian pozostać silnym, nie poddawać się i wykazać się wytrwałością. Warto również pamiętać, że mamy w swoim otoczeniu innych ludzi. Jeśli tego wymaga sytuacja, nie należy wstydzić się zwrócić o pomoc i wsparcie.

Makijaż na Andrzejki. Wybierasz się na wieczór wróżb? Zobacz, jak pomalować się czarująco

Czasami Wieża nie mówi bezpośrednio o nadchodzących kłopotach, ale o negatywnych wzorcach występujących w naszym życiu, które powodują wyniszczenie i komplikują nam życie. Jeżeli czeka Cię rozpoczęcie nowego etapu w życiu, pamiętaj, że nie należy go rozpoczynać, jeśli jesteś uwikłany w stare przekonania, niszczące nawyki czy stare ideały. Nie przenoś starych nawyków na przyszłość, ponieważ prędzej czy później powtórzysz swoje dawne błędy.

Jeżeli karta Wieża jest kartą radą, sugeruje ona, że należy wyzbyć się w swoim życiu wszystkiego, co nam szkodzi, działa uzależniająco i niszcząco. Pamiętajmy, że aby rozpocząć nowe życie należy wyzbyć się starych przekonań i należy zdecydować się na zmiany, które są konieczne. Prawdopodobnie będzie to trudne i bolesne przeżycie, jednak takie chwile również są potrzebne.

Horoskopy