Karty tarota - karta Księżyc

Księżyc to karta tarota należąca do Arkanów Wielkich oznaczana numerem osiemnaście. W górnej części karty widoczny jest Księżyc, natomiast poniżej niego znajdują się dwa wyjące psy oraz dwie wieże. Czasami psy stoją na wysokiej skale, a oprócz tego na karcie widnieje zbiornik wodny i pływający w nim rak. Ta karta tarota związana jest z życiem w iluzji, błędnym rozumieniem świata, a także kłamstwami.

Karta tarota Księżyc - znaczenie karty

Karta Księżyc wiąże się ściśle z błędnym odbieraniem otaczającej nas rzeczywistości, życiem w świecie iluzji oraz oderwaniem od rzeczywistości. Ta karta może wiązać się również z magią, kłamstwem, tajemnicami, lękiem, niepokojem oraz niejasnymi sprawami. Prawdopodobnie osoba pytająca ma niewłaściwe pojęcie na temat sprawy, o którą pyta. Być może nie mamy wystarczająco dużo informacji, aby prawidłowo ocenić sytuację, widzimy sprawę w złym świetle, nie potrafimy rozeznać się w sytuacji albo nie chcemy przyjąć do siebie prawdy. Możliwe również, że przesadnie idealizujemy albo nie możemy pogodzić się z przeszłością. Karta Księżyc wiąże się także z negatywnymi uczuciami, takimi jak pogrążenie w smutku albo marzenie o czymś, czego nie jesteśmy w stanie osiągnąć.

Jeżeli pytanie zadawane kartom tarota dotyczy osób, Księżyc może oznaczać kogoś bardzo wrażliwego, o rozwiniętej intuicji, który częściej kieruje się sercem niż rozumem. Księżyc jest utożsamiany również z osobami nieufnymi, skrytymi, zamkniętymi w sobie, lubiącymi własne towarzystwo, niezależnymi, ale również takimi, które skrywają przed światem jakiś sekret. Ta karta może oznaczać także osoby zajmujące się parapsychologią lub naukami ezoterycznymi. Są to także osoby bujające w obłokach, zanurzające się w świecie marzeń albo pracujące twórczo, na przykład jako pisarz. Niestety, Księżyc to także osoby, które oszukują same siebie, nie potrafią pogodzić się z prawdą, nie radzą sobie z problemami codziennego życia i nie potrafią stawić czoła swoim kłopotom.

Księżyc może wiązać się także z osobami zamkniętymi w sobie, apatycznymi, bojącymi się porażki, zakompleksionymi, niewierzącymi w siebie, a także pogrążonym w głębokim smutku. Mogą być to osoby cierpiące na pewne zaburzenia psychiczne, ktoś, kto cierpi z powodu niespełnionej miłości lub osoba mająca jakąś silną obsesję. Księżyc w rozkładzie tarota może reprezentować na przykład osobę bezrobotną, wróżbitę, naukowca, tajnego agenta, zielarza, astrologa, twórcę lub astronoma. Miejsca, na jakie wskazuje karta Księżyc to przede wszystkim sekretne kryjówki, ciche zaułki, miejsca pracy twórczej, a także schronienia. Ta karta może reprezentować również rodzinny dom, kino, redakcję, przepaść, księgarnię, basen, miejsce znajdujące się nad wodą albo zaniedbane, opuszczone miejsce.

Księżyc - znaczenie karty w różnych pozycjach

Każda karta występująca w rozkładzie w pozycji normalnej skłania do zwrócenia uwagi na pozytywne aspekty danej sprawy. W pozytywnym znaczeniu Księżyc wiąże się z marzeniami sennymi, wrażliwością, intuicją, dyskrecją oraz poświęceniem się sprawom domowym. W przypadku karty Księżyc, nawet jeśli występuje ona w pozycji normalnej nie zawsze ma pozytywne znaczenie. Czasami może ona oznaczać błędy, brak rozeznania w danej sytuacji, brak zrozumienia, nadmierne ufanie pozorom, zamknięcie w sobie, doświadczanie trudnych życiowych sytuacji, tęsknotę za czymś nieosiągalnym, silne lęki, zagubienie, niejasności, brak wiary we własne możliwości oraz paraliżujące kompleksy.

Jeżeli karta Księżyc pojawia się w rozkładzie w pozycji odwróconej, wskazuje jedynie na negatywne aspekty danej sprawy. Księżyc w negacji wskazuje na to, że osobę pytającą dręczą ukryte lęki, których może nawet nie być świadoma. Często ta karta ma związek z chorobami psychicznymi, sennymi koszmarami, fobiami, halucynacjami, opętaniem, dręczącymi myślami albo wyrzutami sumienia. W niektórych sytuacjach Księżyc w pozycji odwróconej może świadczyć o silnym nałogu, uzależnieniu od innej osoby, byciu w toksycznym związku, zaślepieniu, braku intuicji, a nawet myślach samobójczych. Często karta Księżyc zachęca do trzeźwiej oceny sytuacji i ostrzega przed działaniem na ślepo oraz życiem w swoim własnym, zamkniętym świecie.

Makijaż na Andrzejki. Wybierasz się na wieczór wróżb? Zobacz, jak pomalować się czarująco

Pojawienie się w rozkładzie karty Księżyc w większości przypadków oznacza, że sprawa, której dotyczy pytanie jest owiana pewną tajemnicą, niezależnie od tego, jakie inne karty występują w rozkładzie. Być może sami wymyślamy sobie problemy, które w rzeczywistości nie istnieją albo odbieramy je jako większe aniżeli naprawdę są. Możliwe również, że sam tworzysz swoją rzeczywistość nie zważając na prawdę.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.