Karty tarota - karta Słońce

Słońce to karta tarota zaliczana do Arkanów Wielkich oznaczana liczbą dziewiętnaście (zapisywaną jako XIX lub XVIIII). Na karcie przedstawione jest Słońce, a poniżej niego występuje zielony ogród oraz dwoje bawiących się dzieci lub mężczyzna i kobieta. Postaci są nagie lub mają jedynie opaski na biodrach. Ludzie stoją oświetleni promieniami słonecznymi. Karta jest powszechnie uważana za dobrą wróżbę zapowiadającą szczęście oraz powodzenie.

Karta tarota Słońce - znaczenie karty

Karta Słońce to jedna z najbardziej pozytywnych i najlepszych kart tarota. Ta karta występująca w rozkładzie tarota, zwiastuje przede wszystkim radosne chwile, przyjemnie spędzony czas, przypływ sił witalnych oraz powodzenie w realizacji założonych planów. Ta karta tarota może oznaczać, że w życiu osoby pytającej pojawi się jakaś inspiracja, może to być osoba albo jakieś wyjątkowe zdarzenie, które zachęci do działania i zmotywuje do podejmowania zdecydowanych kroków.

Słońce to również zapowiedź rozkwitu talentów, przypływu sił oraz silnej wiary we własne możliwości. Karta ta może symbolizować także dzieciństwo albo zapowiadać napotkanie prawdziwej miłości lub przyjaźni. W niektórych przypadkach Słońce zapowiada narodziny dziecka albo otrzymanie wiadomości o ciąży, którą od dawna się planowało i bardzo się jej pragnie. Jeśli pytanie dotyczy spraw rodzinnych, karta Słońce zapowiada domowy spokój, szczęście, poczucie bezpieczeństwa oraz zgodę między wszystkimi członkami rodziny.

Ta karta tarota oznacza wzajemną troskę, szczęśliwe macierzyństwo, dobre relacje rodzinne, optymizm, szczęśliwe małżeństwo, otwartość, harmonię, wzajemne zaufanie, wzmocnienie uczuć, przełamanie strachu, otrzymanie dobrych wiadomości, pogodzenie się z bliskimi, odpoczynek oraz polepszenie zdrowia. Słońce w tarocie może być również zapowiedzią słonecznej pogody oraz udanych wakacji.

Karta Słońce w rozkładzie tarota może reprezentować różne osoby, na przykład takie, które mają świadomość swojej wartości, są optymistycznie nastawione do życia, zadowolone z życia oraz pogodne w każdej życiowej sytuacji. Takie osoby są zazwyczaj pełne energii, podchodzą do powierzonych im zadań z entuzjazmem i dobrą energią. Mają wiele ciekawych pomysłów, są twórcze, przebojowe, a przy tym pewne siebie, dzięki czemu nie boją się wyrażać swojej opinii i prezentować swoich idei.

Słońce może oznaczać również kogoś, kto uwielbia być w centrum uwagi, lubi czuć się podziwiany, a czasami jest nawet nadpobudliwy, niecierpliwy i porywczy. Ta karta symbolizuje także osoby, które opiekują się swoimi dziećmi albo domem. Niestety, w niektórych przypadkach Słońce oznacza również, że dana osoba podchodzi do realizacji swoich celów zbyt chaotycznie, nie potrafi się skoncentrować na jednym zadaniu lub jest zbyt pewna siebie i nie liczy się ze zdaniem innych osób.

Słońce - znaczenie w różnych pozycjach

Mimo tego, iż karta Słońce jest zdecydowanie kartą pozytywną, jeżeli wystąpi ona w pozycji odwróconej, należy zwrócić uwagę na jej negatywne aspekty. Nawet w negatywnym znaczeniu Słońce nie zapowiada poważnych problemów, jednak kartę tę należy uznać jako przestrogę przed czymś, co pokrzyżuje nam plany i spowoduje niewielkie opóźnienia. Prawdopodobnie osiągniesz zamierzony cel, ale może to potrwać dłużej niż początkowo planowałeś.

Karta Słońce w negacji czasami oznacza również rozczarowanie spowodowane na przykład zawodem miłosnym albo nieotrzymaniem oczekiwanego awansu. W wielu sytuacjach Słońce oznacza niespełnione nadzieje, utracone szanse albo konieczność zmiany planów i zmodyfikowania swoich zamiarów. Karta w negatywnym znaczeniu może się wiązać również z krótkotrwałymi problemami w pracy albo przejściowymi nieporozumieniami w związku albo relacji przyjacielskiej. Czasami Słońce symbolizuje sukces, który przyjdzie nagle i będzie trwał bardzo krótko.

Makijaż na Andrzejki. Wybierasz się na wieczór wróżb? Zobacz, jak pomalować się czarująco

Czasami Słońce w pozycji odwróconej interpretuje się jako zwiastun utraty energii życiowej, zapowiedź nadejścia krótkotrwałego sukcesu lub późne rozwiązanie problemów. Możliwe, że Twoje kłopoty zostaną zażegnane, ale jeszcze nie teraz - musisz uzbroić się w cierpliwość, być wytrwałym i spokojnym. Jeśli ta karta pojawia się w rozkładzie tarota w pozycji odwróconej, należy się również zastanowić, czy nie zużywa się energii na sprawy nieważne i takie, które nie przynoszą niczego dobrego. Jeżeli pytanie, jakie zadaje się kartom tarota, dotyczy relacji rodzinnych czy miłosnych, wystąpienie Słońca w negacji oznacza najprawdopodobniej brak opiekuńczości oraz rodzinnych instynktów.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.