Karty tarota - karta Sąd Ostateczny

Sąd Ostateczny to karta tarota należąca do Arkanów Wielkich oznaczana numerem dwadzieścia (XX). Karta przedstawia Sąd Ostateczny znany z Biblii. Na karcie widoczne są nagie ludzkie postaci, które powstają z grobów. Na niebie nad ludźmi widoczne są grające na trąbkach anioły. Karta oznacza rozpoczęcie nowego etapu w życiu oraz nadejście ważnych zmian. Sąd Ostateczny jest również związany z przebaczeniem oraz pokonaniem przeszkód.

Karta tarota Sąd Ostateczny - znaczenie karty

Sąd Ostateczny to karta, którą bardzo trudno prawidłowo zinterpretować. Bardzo często jest odczytywana błędnie albo nie odczytujemy z niej wszystkich możliwych informacji. W wielu przypadkach Sąd zapowiada nadejście przełomowych wydarzeń oraz ważnych, życiowych zmian. Karta dotyczy spraw duchowych, kwestii religijności oraz intelektualnego rozwoju. Może oznaczać na przykład, że osoba pytająca jest zainteresowana jakąś nową dziedziną, pragnie zgłębić wszystkie tajniki i zdobyć jak największą wiedzę na jakiś konkretny temat.

Inna interpretacja karty Sąd Ostateczny mówi o duchowym odrodzeniu, olśnieniu, pojawieniu się nowych pomysłów albo weny twórczej. Jeżeli pytanie zadawane kartom tarota dotyczy jakiegoś problemu albo kłopotliwych spraw w życiu osoby pytającej, wystąpienie Sądu Ostatecznego w rozkładzie zapowiada dobry obrót spraw. Prawdopodobnie przeszkody, które pojawiały się na Twojej drodze zaczną powoli ustępować i wszystko ułoży się po Twojej myśli.

Karta Sąd Ostateczny może symbolizować takie osoby, jak lekarz, uzdrowiciel, duchowy przewodnik, kierownik, przełożony czy rehabilitant. Mogą to być również osoby, które przykładają dużo uwagi do swojego rozwoju duchowego, uczą się medytacji i są zawsze wierne swoim przekonaniom. Często tacy ludzie uważają, że mają do wypełnienia jakąś ważną życiową misję i potrafią się jej w pełni poświęcić oraz w pełni podporządkować swoje życie realizacji konkretnego celu.

W wielu sytuacjach, gdy pytanie do kart tarota dotyczy osoby, Sąd Ostateczny oznacza kogoś, kto doznał przebudzenia, olśnienia, rozpoczyna nowy etap w życiu, zrozumiał coś bardzo ważnego, został czymś zainspirowany, chce wyzbyć się starych nawyków i uniknąć ponownego popełnienia błędów przeszłości. Ta karta tarota w przypadku niektórych osób może reprezentować przywódcę, osobę z charyzmą, która ma zdolność przemawiania do ludzi i przekonywania ich do swoich idei.

Sąd Ostateczny to również osoby, które wolą obserwować sytuację niż brać w niej czynny udział. Tacy ludzie starają się najpierw dokładnie poznać i zrozumieć daną kwestię, a dopiero później decydują się na wydanie osądu lub wygłoszenie swojego zdania. W negatywnym znaczeniu ta karta tarota symbolizuje osoby fanatycznie oddane jakiejś sprawie, wierzące w coś ślepo, zamknięte na opinie innych, a wręcz nietolerancyjne względem innych poglądów. Sąd Ostateczny może reprezentować także kogoś, kto nie lubi zmian, jest za bardzo przywiązany do swojej przeszłości i z tego względu nie może iść naprzód, ani się rozwijać.

Karta Sąd Ostateczny, tak jak większość kart tarota, może reprezentować pewne miejsca, takie jak cmentarz, aula, dyskoteka, sala wykładowa, kościół, sala konferencyjna, centrala, sala szkoleniowa, miejsce narad, konfesjonał, miejsce wypadku, rozgłośnia radiowa czy miejsce, w którym odbywają się prezentacje.

Sąd Ostateczny - znaczenie w pozycji odwróconej

Jeżeli karta Sąd Ostateczny pojawi się w rozkładzie tarota w pozycji odwróconej, warto zwrócić uwagę na negatywne aspekty związane z tą kartą. W negacji karta ta zazwyczaj oznacza, że w życiu osoby pytającej niezbędne są drastyczne zmiany. Prawdopodobnie osoba pytająca nie jest świadoma tego, że musi coś w sobie zmienić albo nie chce zdecydować się na zmiany, ponieważ wie, że będą one bolesne. Sąd powinien jednak zachęcać do pracy nad sobą, doskonalenia swoich umiejętności, poszerzania wiedzy, a także okiełznania swoich popędów. Zmiana własnej osobowości powinna być w pełni świadoma i musimy być na nią przygotowani. Nawet, jeśli na początku zmiany będą przychodziły nam trudno, a nawet jeżeli sprawią pewien ból, warto przetrwać ten przejściowy okres.

Zmiany bardzo często powodują odrodzenie, odzyskanie spokoju ducha i życiowej równowagi. W przypadku wielu osób Sąd Ostateczny jest właśnie wezwaniem do wprowadzenia w swoim życiu zmian oraz przewartościowania pewnych kwestii.

Karta Sąd Ostateczny w negacji może oznaczać również niewykorzystane szanse, długie oczekiwanie na otrzymanie ważnej wiadomości, opóźnienia w realizacji celu, nadmierne trzymanie się swoich przekonań, brak możliwości rozwoju, występowanie poważnych przeszkód oraz nowe, trudne doświadczenia.

Makijaż na Andrzejki. Wybierasz się na wieczór wróżb? Zobacz, jak pomalować się czarująco