Pierścień Atlantów - poznaj znaczenie i zagrożenia

Pierścień Atlantów to pamiątka po mitycznej cywilizacji Atlantów. Znawcy ezoteryki przekonują, że tego typu przedmioty posiadają wiele niezwykłych mocy. Ich zdaniem Pierścienie Atlantów mogą m.in. odganiać od nas złe moce.

Pierścień Atlantów - pamiątka po zaginionej cywilizacji?

Pierścień Atlantów, jak już podpowiada jego nazwa, związany jest z mityczną cywilizacją Atlantów. Atlantyda miała być kontynentem ulokowanym pomiędzy Ameryką Północną a Europą. Zamieszkiwał go niezwykły lud, który posiadał niezwykłe moce magiczne. Na skutek wielkiego potopu kontynent i jego mieszkańcy zostali pochłonięcie przez ocean Atlantycki.

Ten ezoteryczny mit zakłada jednak, że niedużej grupie osób udało się wówczas uniknąć zagłady. Znaleźli oni schronie na lądzie - m.in. w Egipcie, Ameryce Środkowej, Ameryce Południowej, Indiach i Tybecie.

Spis treści:

  1. Pierścień Atlantów - co to jest?
  2. Pierścień Atlantów i jego znacznie w ezoteryce
  3. Pierścień Atlantów - krytyka
  4. Pierścień Atlantów - zagrożenia

Pierścień Atlantów - co to jest?

Pierścień Atlantów jest pamiątką po mitycznej cywilizacji Atlantów, która słynęła ze swoich magicznych zdolności. Z tej przyczyny to ważny przedmiot w ezoteryce. Pojawia się jednak pytanie, skąd wiadomo, że pierścień ten rzeczywiście związany jest z cywilizacją Atlantów. 

Taki pierścień miał być znaleziony w trakcie wykopalisk archeologicznych w Egipcie w Dolinie Królów w II połowie XIX wieku. Nie pasował on jednak do tradycji egipskiej. Z tej przyczyny zaczęto sugerować, że wywodzi się on z cywilizacji Atlantów. Krytycy tej teorii podkreślają, że nie ma żadnych dowodów na taką genezę jego pochodzenia. Poza tym ich zdaniem trójkątny kształt jest właśnie oznaką, że stworzyli go Egipcjanie (wyraźne podobieństwo do egipskich piramid).

Pierścienie Atlantów wykonuje się z różnych metali, dlatego też ich ceny są znacznie zróżnicowane. Najtańsze zakupimy już za kilka złotych. Z kolei te z najwyższej półki, wykonane ze złota, mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Ciekawostka: Historia Pierścienia Atlantów opisana została m.in. w książce "Domy, które zabijają" (1972) przez Rogera de Lafforesta. 

Pierścień Atlantów i jego znaczenie w ezoteryce

W Polsce Pierścienie Atlantów zaczęły być sprzedawane w latach 90. XX wieku. W pewnym momencie stał się to jeden z najpopularniejszych rekwizytów. W Pierścieniach Atlantów pojawiali się często różne gwiazdy, co na pewno wpłynęło na ich rozgłos.

Jedną z głównych przyczyn popularności tego typu rekwizytów był fakt, że kojarzyły się one przede wszystkim z siłą, mocą, zdrowiem i życiowym sukcesem. Znawcy ezoteryki zapewniali, że odgonią one od nas złą energię. Poza tym mają zdolność uzdrawiania, a także dają nam siłę do przezwyciężania różnych życiowych przeszkód.

Uwaga! Musimy jednak pamiętać, że w razie poważnych chorób pierwszym krokiem powinna być wizyta u lekarza. Zawierzanie swojego zdrowia amuletom może okazać się bardzo zgubne.

Pierścień Atlantów - krytyka i zagrożenia

Pierścienie Atlantów są krytykowane nie tylko przez środowiska naukowe, ale także przez różne kościoły chrześcijańskie. Naukowcy nie wierzą w uzdrawiające moce tego typu amuletów i przestrzegają ludzi, by nie ograniczali się tylko do takiej ezoterycznej formy leczenia w razie choroby. 

Z kolei Kościół Katolicki uznaje Pierścienie Atlantów za przedmioty okultystyczne, których noszenie otwiera nas na działanie złych mocy. Na wielu katolickich portalach możemy znaleźć ostrzeżenia przed tego typu rekwizytami. Ich noszenie może skończyć się zniewoleniem, a nawet opętaniem. Mają to potwierdzać historie osób, które przez długi czas wierzyły w moce takich pierścieni.

Symbol szczęścia - jak wybrać odpowiedni? Poznaj symbole dobrobytu i miłości >>

Pierścień Atlantów - o tym pamiętaj

Pierścień Atlantów jest pamiątką po mitycznej cywilizacji Atlantów, która słynęła ze swoich magicznych zdolności. Z tej przyczyny to ważny przedmiot w ezoteryce. Pochodzenie pierścieni oraz ich domniemane moce wzbudzają jednak spore kontrowersje. Przedmioty te są krytykowane m.in. przez środowiska naukowe i Kościół Katolicki.

O czym jeszcze warto pamiętać?

  • Pierścień Atlantów miał być znaleziony w trakcie wykopalisk archeologicznych w Egipcie w Dolinie Królów w II połowie XIX wieku.
  • Znawcy ezoteryki zapewniają, że takie rekwizyty odgonią od nas złą energię.
  • Poza tym mają zdolność uzdrawiania, a także dają nam siłę do przezwyciężania różnych życiowych przeszkód.
  • Musimy jednak pamiętać, że w razie poważnych chorób pierwszym krokiem powinna być wizyta u lekarza. Zawierzanie swojego zdrowia amuletom może okazać się bardzo zgubne.

Zobacz także:

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.