Kosmogram - najbardziej precyzyjny horoskop. Jak go wykonać i zinterpretować?

Kosmogram nazywany jest także mapą osobowości. To dlatego, że pokazuje on nasze różne cechy charakteru, talenty i wady. Pomaga więc nam lepiej zrozumieć samych siebie. Jak wykonać profesjonalny kosmogram? Podpowiadamy.

Kosmogram - precyzyjny i zindywidualizowany

Opisy znaków zodiaków cię nie satysfakcjonują, lub uważasz, że są zbyt ogólne? Może powinieneś więc sprawdzić swój kosmogram? Ten horoskop jest znacznie bardziej precyzyjny i spersonalizowany.

Możesz w tym celu skorzystać z pomocy specjalisty, lub spróbować samodzielnie przeanalizować swój kosmogram. W tym drugim przypadku musisz jednak uzbroić się w cierpliwość. Dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą dziedziną, może początkowo wydawać się to nieco skomplikowane. Jednak gdy już opanujemy wszystkie zasady, możemy pomagać w takiej analizie także innym.

Spis treści:

 1. Kosmogram - co to jest?
 2. Kosmogram urodzeniowy
 3. Kosmogramy - interpretacja
 4. Kosmogram astrologiczny - krytyka i zagrożenia

Kosmogram - co to jest?

Kosmogram to horoskop dokładnie dopasowany do miejsca i czasu twojego urodzenia. Pomaga m.in. w określeniu naszych naturalnych predyspozycji i dominujących cech charakteru. Horoskop ten wskazuje także dziedziny życia, które są dla nas najbardziej istotne. Poza tym diagnozuje największe życiowe trudności, z którymi będziemy musieli się uporać. 

W formie graficznej kosmogram to symboliczna ilustracja naszej struktury emocjonalnej, fizycznej i psychicznej.

Kosmogram urodzeniowy - co wskazuje?

Jakie jeszcze informacje pokazuje nam dobry kosmogram urodzeniowy? 

 • Kosmogram może przewidzieć, jakie wydarzenia spotkają nas w życiu.
 • Określa nasze deficyty i wady, nad którymi powinniśmy pracować.
 • Pokazuje nasze typowe sposoby działania i radzenia sobie z problemami.
 • Diagnozuje naszą formę psychiczną.
 • Wskazuje najmocniejsze talenty, które powinniśmy wykorzystać w życiu codziennym lub zawodowym.

Kosmogram urodzeniowy może więc być bardzo pomocy dla osób, które czują się zagubione. Dotyczy to zarówno kwestii osobistych, jak i zawodowych. Przykładowo, określenie naszych talentów może pomóc nam w odnalezieniu dziedziny, której powinniśmy się poświęcić.

Warto pamiętać, że informacje z kosmogramu nie determinują losu. Jest to bardziej mapa psychologiczna, która pomaga nam zrozumieć naszą osobowość. 

Kosmogramy - interpretacja

Jeśli zależy nam na profesjonalnie wykonanym i zinterpretowanym kosmogramie, powinniśmy skontaktować się z osobą doświadczoną. Dziedziną tą zajmują się astrolodzy. To gwarancja miarodajnego wyniku, który może dostarczyć nam cennych informacji na nasz temat.

Jednak zanim udamy się z wizytą do astrologa, powinniśmy poszukać na ten temat informacji na różnych forach ezoterycznych. W dzisiejszych czasach nie brakuje osób, które nie posiadają odpowiedniej wiedzy i predyspozycji, a oferują tego typu usługi. Lepiej więc zachować ostrożność, by nie wyrzucać pieniędzy w błoto. Koszt takiej usługi wynosi z reguły od 300 do 500 złotych.

Obecnie istnieje także wiele stron internetowych poświęconych magii, które oferują darmowe kosmogramy lub instrukcje na temat tego, jak je wykonać. Ta opcja będzie wymagała jednak od nas cierpliwości. Poza tym wynik przy pierwszych próbach może nie być miarodajny.

Kosmogram astrologiczny - krytyka i zagrożenia

Kosmogramy, podobnie jak inne działania astrologiczne, są krytykowane przez Kościół Katolicki. Zdaniem wielu katolickich duchownych zaangażowanie w tego typu aktywności otwiera nas na działanie złych mocy. W najgorszych przypadkach może kończyć się zniewoleniami, a nawet opętaniami.

Kosmogram - o tym pamiętaj

Kosmogram to horoskop dokładnie dopasowany do miejsca i czasu twojego urodzenia. Pomaga m.in. w określeniu naszych naturalnych predyspozycji i dominujących cech charakteru. Horoskop ten wskazuje także dziedziny życia, które są dla nas najbardziej istotne.

O czym jeszcze warto pamiętać?

 • Kosmogram urodzeniowy może więc być bardzo pomocy dla osób, które czują się zagubione. Dotyczy to zarówno kwestii osobistych, jak i zawodowych.
 • Informacje z kosmogramu nie determinują losu. Jest to bardziej mapa psychologiczna, która pomaga nam zrozumieć naszą osobowość. 
 • Jeśli zależy nam na profesjonalnie wykonanym i zinterpretowanym kosmogramie, powinniśmy skontaktować się z osobą doświadczoną. Dziedziną tą zajmują się astrolodzy.

Zobacz także:

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.