Kryształ górski - najcenniejszy z kryształów? Poznaj właściwości i zastosowanie

Kryształ górski nazywany jest "królem wśród kryształów". To dlatego, że może m.in. polepszać naszą koncentrację i poprawiać nastrój. Jednak to nie koniec jego cennych właściwości. Dowiedz się, co jeszcze może zdziałać dla ciebie kryształ górski.

Kryształ górski - kwarc o niezwykłych właściwościach

Kryształy górskie wykorzystuje się m.in. do wyrobu biżuterii i różnych ozdób. Jednak najważniejszą rolę pełnią one w ezoteryce. Z kryształów górskich wytwarza się amulety o niezwykłych mocach, a także magiczne kule, które potrafią przewidzieć przyszłość.

Spis treści:

 1. Kryształ górski - co to jest
 2. Kryształ górski - cena
 3. Kryształ górski - zastosowanie
 4. Kryształy górskie w ezoteryce - WŁAŚCIWOŚCI
 5. Kryształy górskie i magiczne kule

Kryształ górski - co to jest?

Kryształ górki jest bezbarwną i przezroczystą odmianą kwarcu. Jego inna nazwa, z którą możemy się spotkać, to kryształ skalny. Występuje głównie w Alpach, Brazylii, Birmie i w USA. Kryształom górskim przypisuje się wiele cennych właściwości. Z tej przyczyny są one nazywane "królami wśród kryształów".

Kwarc ten cechuje przede wszystkim nieskazitelna czystość i niezwykle mocny połysk. Ze względu na te cechy często jest więc on mylony z diamentem.

Kryształy górskie - zastosowanie

Kryształy górskie są stosowane głównie do wyrobu biżuterii. Oprócz tego wykonuje się z nich także:

 • rzeźby
 • ozdoby
 • wazy

Kryształy górskie - cena

Kryształ górski nie jest produktem drogim. Za minerały surowe w zależności od ich wielkości zapłacimy od kilku do kilkudziesięciu złotych. Biżuteria wykonana z kryształów górskich także nie jest kosztowna. Pierścionki, naszyjniki, amulety i kolczyki wykonane z tego materiału kosztują z reguły od trzydziestu do stu złotych. Zdarzają jednak także droższe egzemplarze, za które zapłacimy nawet kilkaset złotych.

Szczególnym przypadkiem jest jednak kula magiczna wykonana z kryształu górskiego. Ceny tego typu produktów zaczynają się zwykle od 350 złotych i rosną w górę. Są one więc znacznie droższe od powszechnie używanych kul wykonanych ze szkła.

Kryształy górskie w ezoteryce - WŁAŚCIWOŚCI

Nie możemy także zapominać o tym, że kryształy górskie są powszechnie wykorzystywane w ezoteryce. Wykonane z niego amulety mogą mieć bardzo dobry wpływ na nasze samopoczucie i funkcjonowanie.

Znawcy ezoteryki twierdzą, że amulet z kryształu górskiego może m.in.:

 • zwiększać optymizm;
 • zapewniać jasność umysłu;
 • zmieniać negatywną energię w pozytywną;
 • poprawiać koncentrację;
 • zmniejszać stres i napięcie;
 • stabilizować emocje.

Jedną z najważniejszych właściwości kryształu górskiego jest to, że pomaga on nam nasze plany i marzenia przekuwać w rzeczywistość. Jest to więc rekwizyt, który może pomagać nam w trudnych i pracowitych okresach, gdy wsparcie i dodatkowe moce są nam szczególnie potrzebne.

Poszukujesz talizmanu na szczęście? Więcej na ich temat dowiesz się TUTAJ >>

Kryształy górskie i magiczne kule

Jednym z najważniejszych zastosowań kryształu górskiego jest wyrób magicznych kul. Są one stosowane przez wróżbitów m.in. do przewidywania przyszłości, odpowiedzi na pytania, rozwiązywania problemów. Możemy spotkać się z opinią, że kule wykonane z kryształu górskiego cieszą się największym uznaniem i popularnością. Są one jednak znacznie droższe od tych wykonanych ze szkła.

Ciekawostka: Dziedzina zajmująca się wróżeniem z kuli, nazywana jest krystalomancją. 

Więcej na ten temat: Magiczna kula - jak z niej wróżyć? W czym może nam pomóc?

Kryształy górskie - o tym pamiętaj

Kryształ górki jest bezbarwną i przezroczystą odmianą kwarcu. Jego inna nazwa, z którą możemy się spotkać, to kryształ skalny. Występuje głównie w Alpach, Brazylii, Birmie i w USA.

O czym jeszcze warto pamiętać?

 • Kryształ górski nie jest produktem drogim. Za minerały surowe w zależności od ich wielkości zapłacimy od kilku do kilkudziesięciu złotych.
 • Jedną z najważniejszych właściwości kryształu górskiego jest to, że pomaga on nam nasze plany i marzenia przekuwać w rzeczywistość.
 • Polepsza on także nasz nastrój i dobrze wpływa na koncentrację i jasność umysłu.
 • Możemy spotkać się z opinią, że kule wykonane z kryształu górskiego cieszą się największym uznaniem i popularnością. Są one jednak znacznie droższe od tych wykonanych ze szkła.

Zobacz także:

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.