Łapacz snów - amulet Indian, który stał się popularnym tatuażem. Poznaj jego znaczenie i moce

Łapacze snów w swojej pierwotnej funkcji chroniły przed nocnymi koszmarami. Obecnie jednak uważa się, że mają one znacznie więcej mocy. Skąd wywodzą się łapacze snów i jakie może być ich zastosowanie? Wyjaśniamy.

Łapacz snów - niezwykły amulet indiański

Łapacze snów to dla wielu z nas jedynie popularne pamiątki turystyczne, które zakupują turyści odwiedzający wioski indiańskie. Musimy jednak wiedzieć, że znawcy ezoteryki przypisują im wiele niezwykłych mocy. Łapacze snów mogą m.in. przyciągnąć do nas szczęście i sukcesy.

Spis treści:

 1. Łapacze snów - pochodzenie
 2. Znaczenie łapaczy snów
 3. Tatuaż łapacz snów - jakie ma znaczenie
 4. Łapacze snów - krytyka i zagrożenia

Łapacz snów - pochodzenie

Łapacze snów kojarzone są głównie z tradycją indiańską. W dawnych czasach były one amuletami Indian zamieszkujących tereny Ameryki Północnej. Obecnie wykorzystuje  je także ezoteryka. Łapacze snów stały się jednym z najpopularniejszych przedmiotów sprzedawanych w sklepach ezoterycznych. Przypisuje się im wiele niezwykłych mocy, które mają pomagać nam na co dzień.

Będzie nowy "Król lew" Disneya. Jest już pierwszy polski zwiastun. Słychać Wiktora Zborowskiego!

Znaczenie łapaczy snów

Łapacz snów to charakterystyczna sieć wpleciona w okrąg, który wykonany jest ze zwierzęcych ścięgien i sprężystego pręta. Tego typu przedmioty ozdabia się dodatkowo różnymi przedmiotami. Mogą to być na przykład:

 • pióra
 • futerka
 • włosy
 • paciorki
 • kamienie

Łapacze snów należy wieszać nad łóżkiem. Według wierzeń Indian przedmiot ten ma dopuszczać do nas jedynie dobre sny i zatrzymywać wszelkie koszmary. Stąd też nazwa niezwykłego amuletu, która podpowiada, że zajmuje się on wyłapywaniem snów.

Obecnie jednak znawcy ezoteryki nie ograniczają się jedynie do tej funkcji. Ich zdaniem łapacze snów posiadają także inne cenne moce. Przedmiot ten ma dbać o jedność rodziny i chroni ją przed rozpadem. Poza tym może przyciągać do naszego domu pomyślność, szczęście i chronić nas przed złymi mocami. 

Tatuaż łapacz snów - jakie ma znaczenie?

W ostatnich latach łapacze snów stały się popularnymi wzorami tatuaży. Są one bardzo uniwersalne - mogą na nie zdecydować się osoby w różnym wieku niezależnie od płci. W salonach tatuażu możemy spotkać się także z angielską nazwą tego wzoru, czyli dreamcatcher. 

Jakie znaczenie ma taki tatuaż? Ma on przede wszystkim przyciągać do nas szczęście i powodzenie życiowe. Oprócz tego stanowi on ochronę przed nocnymi koszmarami.

Łapacze snów - kolorowanki

Co ciekawe, łapacze snów odgrywają ostatnio także rolę relaksacyjną. Powstaje coraz więcej kolorowanek dla dorosłych, które przedstawiają ten wzór. Takie zajęcie pozwala nam na wyciszenie i uspokojenie zszarganych nerwów. Poza tym rozwijamy swoją kreatywność i poprawiamy koncentrację.

Łapacze snów - krytyka i zagrożenia

Łapacze snów, podobnie jak inne przedmioty ezoteryczne, krytykowane są przez niektóre kościoły chrześcijańskie. Przykładowo, zdaniem katolickich duchownych wiążą się one z magią i otwierają nas na działanie złych mocy. Posiadanie prawdziwego łapacza snów i wiara w jego niezwykłe właściwości może prowadzić do zniewoleń, a nawet opętań. 

Na jednym z popularnych katolickich portali czytamy, że chrześcijanie powinni wystrzegać się tego typu przedmiotów. Jeśli są ich posiadaczami, najlepiej będzie, gdy je zniszczą i pójdą do spowiedzi. 

Tego typu argumenty na pewno nie przekonują osób, które zdecydowały się na wykonanie takiego tatuażu. Ich zdaniem nie chodzi tu nawet o domniemane moce symbolu, a jedynie o walory estetyczne

Łapacze snów - o tym pamiętaj

Łapacze snów to dla wielu z nas jedynie popularne pamiątki turystyczne, które zakupują turyści odwiedzający wioski indiańskie. Musimy jednak wiedzieć, że znawcy ezoteryki przypisują im wiele niezwykłych mocy.

O czym jeszcze warto pamiętać?

 • Łapacze snów należy wieszać nad łóżkiem. Według wierzeń Indian przedmiot ten ma dopuszczać do nas jedynie dobre sny i zatrzymywać wszelkie koszmary.
 • W ostatnich latach łapacze snów stały się popularnymi wzorami tatuaży. Są one bardzo uniwersalne - mogą na nie zdecydować się osoby w różnym wieku niezależnie od płci.
 • Jakie znaczenie ma taki tatuaż? Ma on przede wszystkim przyciągać do nas szczęście i powodzenie życiowe. Oprócz tego stanowi on ochronę przed nocnymi koszmarami.

Zobacz także:

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.