Magiczna kula - jak z niej wróżyć? W czym może nam pomóc?

Magiczna kula może udzielić odpowiedzi na dręczące nas pytania, a także znaleźć rozwiązanie różnych problemów. Nie dziwi więc fakt, że usługa ta cieszy się ogromną popularnością. O czym powinniśmy wiedzieć, zanim zdecydujemy się na wróżbę z magicznej kuli? Na co uważać i czego możemy się spodziewać? Podpowiadamy.

Magiczna kula - także poza światem baśni

Ludzie uprawiali magię od najdawniejszych czasów. Na początku do przewidywania przyszłości wykorzystywano m.in. taflę wody lub naczynia z atramentem. Obecnie mamy jednak ku temu znacznie lepsze techniki.

Magiczne kule pamiętamy zazwyczaj jeszcze z czasów dzieciństwa. Był to wówczas element wielu bajek, który pomagał złym lub dobrym bohaterom. Magiczne kule nie są jednak jedynie elementem świata baśni. W realnym świecie mogą nam one pomóc w rozwiązywaniu problemów i przewidywaniu przyszłości.

Spis treści:

  1. Magiczna kula - co to jest?
  2. Magiczna kula - wróżba
  3. Samodzielnie wróżenie z kuli
  4. Magiczna kula - krytyka i zagrożenia

Magiczna kula - co to jest?

Magiczna kula przedstawia wizje, które pomagają określić naszą przyszłość. Z reguły zajmują się tym wróżbici. W dzisiejszych czasach nie brakuje jednak osób, które postanawiają samodzielnie nauczyć się tej techniki przewidywania przyszłych zdarzeń. Wymaga to jednak nie tylko odpowiedniego sprzętu, ale także nauki zasad rządzących się tą techniką wróżenia. 

Dziedzina ta nazywana jest krystalomancją lub sferomancją. Do profesjonalnej wróżby potrzebna jest kula wykonana ze szkła kryształowego. Doświadczeni wróżbici potrafią dzięki niej odpowiedzieć na nasze pytania, przewidzieć przyszłe zdarzenia, a także pomóc nam w rozwiązywaniu różnych problemów.

Ciekawostka: obecnie większość szklanych kuli wykonuje się ze szkła. Te najbardziej wartościowe wytwarza się jednak z kryształów górskich lub berylu.

Magiczna kula - wróżba

We współczesnych czasach nie brakuje osób, które oferują tego typu usługi. Koszt takiej wróżby wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Wiele z nich możemy zakupić nawet poprzez internet. W takich przypadkach warto jednak zachować ostrożność. Wróżba może okazać się niemiarodajna, gdy zaufamy niewłaściwej osobie.

Warto więc przed zdecydowaniem się na taką usługę poczytać opinie na forach ezoterycznych na temat różnych wróżbitów.  

Samodzielne wróżenie z kuli

Wiele osób decyduje się na naukę sztuki krystalomancji. Magiczną kulę możemy zakupić w różnych sklepach ezoterycznych - zarówno w tych internetowych, jak i stacjonarnych. Z reguły jej koszt wynosi od 400 do 700 złotych. 

Jednak jedna z naczelnych zasad krystalomancji mówi, że najlepsze są kule, które wykonamy samodzielnie. Nie da się jednak ukryć, że to wymaga nie tylko czasu, ale także umiejętności manualnych. 

Gdzie znajdziemy wskazówki dotyczące wróżenia z magicznej kuli? Oto kilka książek polecanych dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z krystalomancją:

  • "Księga magii i wróżb"
  • "Crystal vision through crystal gazing"
  • "Księga przepowiedni czyli 1001 sposobów wróżenia"

Magiczna kula - krytyka i zagrożenia

Krystalomancja jest jedną z najbardziej krytykowanych przez Kościół Katolicki dziedzin ezoteryki. Stanowisko kościoła jest w tej kwestii jasne i bardzo surowe. Wróżenie z kuli jest praktyką okultystyczną, która otwiera nie tylko osoby zajmujące się nią, ale także korzystające z takich usług na działanie złych mocy.

Na portalach katolickich możemy znaleźć ostrzeżenia, że już jedna wizyta u wróżki może skutkować zniewoleniem lub opętaniem przez złe moce. To dlatego, że zdaniem wielu katolickich duchownych wróżki czerpią wiedzę i informacje na nasz temat od sił nieczystych. Poza tym może mieć to bardzo zły wpływ na naszą przyszłość w sensie psychologicznym. Po wróżbie zapominamy często, że mamy wolną wolę i to my sterujemy naszym życiem, a nie z góry przypisany nam los.

Magiczna kula - o tym pamiętaj

Dziedzina ta nazywana jest krystalomancją lub sferomancją. Do profesjonalnej wróżby potrzebna jest kula wykonana ze szkła kryształowego. Doświadczeni wróżbici potrafią dzięki niej odpowiedzieć na nasze pytania, przewidzieć przyszłe zdarzenia, a także pomóc nam w rozwiązywaniu różnych problemów.

O czym jeszcze warto pamiętać?

  • We współczesnych czasach nie brakuje osób, które oferują tego typu usługi. Koszt takiej wróżby wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Wiele z nich możemy zakupić nawet poprzez internet.
  • Warto jednak przed zdecydowaniem się na taką usługę poczytać opinie na forach ezoterycznych na temat różnych wróżbitów.

Zobacz także:

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.