Młot Thora - kto powinien go nosić? Poznaj moce i działanie

Młot Thora to mitologiczny przedmiot, który rzucony zawsze wracał do ręki właściciela. W obecnych czasach może chronić nas w różnych życiowych sytuacjach. Jakie właściwości ma Młot Thora? Z jakiej tradycji wywodzi się ten przedmiot? Wyjaśniamy.

Młot Thora - co to jest?

Młot Thora to popularny przedmiot ezoteryczny. Mało jednak kto wie, że wywodzi się on jeszcze z mitologii nordyckiej. Wówczas był on jednym z najważniejszych rekwizytów jednego z najsilniejszych bogów. Teraz ma pomagać zwykłym śmiertelnikom w przezwyciężaniu życiowych przeszkód. 

Uwaga! Inna nazwa Młota Thora, z którą możemy się spotkać, to Mjöllnir.

Spis treści:

 1. Młot Thora - pochodzenie
 2. Młot Thora - znaczenie
 3. Młot Thora - naszyjnik, amulety
 4. Młoty Thora - zagrożenia

Młot Thora - pochodzenie

Młot Thora wywodzi się z mitologii nordyckiej. Jedną z jego najważniejszych cech było to, że rzucony zawsze wracał do rąk właściciela.

Jak podpowiada nazwa, przedmiot ten związany jest z bogiem Thorem - władcą burz i piorunów. Jedno z podań mówi, że został on stworzony przez dwa karły - Brokk i Sindri. Następnie jego właścicielem z kolei został bóg Thor. Według podań był to jeden z jego trzech głównych rekwizytów. Dwa pozostałe to żelazne rękawice i pas podwajające moce.

Będzie nowy "Król lew" Disneya. Jest już pierwszy polski zwiastun. Słychać Wiktora Zborowskiego!

Młot Thora - znaczenie

Młoty Thora są wykorzystywane we współczesnej ezoteryce. Zdaniem znawców tej dziedziny może być on przedmiotem ochronnym zwykłych śmiertelników. To symbol odwagi, siły i inwencji. Może okazać się pomocny w wielu trudnych sytuacjach.

Oto najważniejsze moce Młota Thora:

 • Chroni przed startami i pomaga w odnoszeniu sukcesów w handlu.
 • Pomaga w osiąganiu celów. Podobno ma moc rozbijania wszelkich przeszkód, które pojawiają się na naszej drodze.
 • Chroni przed porażkami i problemami.
 • Pomaga także wszelkie niepowodzenia przekuwać w sukces.
 • Odgania pecha.
 • Chroni nas przed złymi mocami.

Młot Thora - dla kogo?

Młoty Thora w przeszłości były polecane głównie dla mężczyzn. To dlatego, że są one kojarzone jest jako symbole wojowników. W dzisiejszych czasach nie powinno jednak stosować się takiego podziału na płeć. Kobiety także muszą na co dzień wykazywać się walecznością i pokonywać różne życiowe przeszkody. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by zaopatrzyły się w taki rekwizyt.

Młot Thora - naszyjniki, amulety

Młot Thora możemy nosić w formie różnych amuletów. Tradycja ta była praktykowana już przez wyznawców wierzeń nordyckich. Co ciekawe, wielu z nich robiło to nawet po przyjęciu chrztu. Teraz zachęcają do tego znawcy ezoteryki.

Młoty Thora ze względu na przypisywane im moce cieszą się sporą popularnością. Możemy je zakupić w różnych sklepach ezoterycznych - zarówno internetowych, jak i stacjonarnych. Ceny tego typu amuletów różnią się od siebie w zależności od materiału, z którego zostały wykonane. Za najtańsze zapłacimy kilkanaście, a za  najdroższe nawet kilka tysięcy złotych.

Młot Thora - krytyka i zagrożenia

Znawcy ezoteryki przekonują, że Młot Thora ma stanowić skuteczną ochroną przed działaniem złych mocy. Nie zgodzą się z tym z całą pewności kapłani katoliccy. Kościół uważa, że tego typu przedmioty pogańskie otwierają nas właśnie na ich działanie. Młot Thora jest wymieniany na liście symboli niechrześcijańskich, a nawet antychrześcijańskich. Inne umieszczone w tym spisie to m.in. swastyka, krzyż celtycki, pentagram, odwrócony krzyż, jednorożec.

Jak czytamy na jednym z katolickich portali, Młot Thora można utożsamiać z nieograniczonym hedonizmem i dążeniem do celu bez zważania na konsekwencje.

Młot Thora - o tym pamiętaj

Młot Thora to popularny przedmiot ezoteryczny. Mało jednak kto wie, że wywodzi się on jeszcze z mitologii nordyckiej. Wówczas był on jednym z najważniejszych rekwizytów jednego z najsilniejszych bogów.

O czym jeszcze warto pamiętać?

 • To symbol odwagi, siły i inwencji. Może okazać się pomocny w wielu trudnych sytuacjach.
 • Młot Thora pomaga w osiąganiu celów. Podobno ma moc rozbijania wszelkich przeszkód, które pojawiają się na naszej drodze.
 • Oprócz tego chroni przed startami i pomaga w odnoszeniu sukcesów w handlu.
 • Młoty Thora w przeszłości były polecane głównie dla mężczyzn. To dlatego, że są one kojarzone jest jako symbole wojowników. W dzisiejszych czasach nie powinno jednak stosować się takiego podziału na płeć.

Zobacz także:

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.