Żywioły ziemi - poznaj ich moce i dowiedz się, jak z nich korzystać [powietrze, ogień, woda, ziemia]

Żywioły ziemi mogą nas wpierać, o ile wiemy, jak korzystać ich mocy. Jakie są ku temu najlepsze metody? Które żywioły ziemi są przypisane do różnych znaków zodiaku? Wyjaśniamy.

Żywioły ziemi - woda, ogień, powietrze i ziemia

Cztery najważniejsze żywioły świata to powietrze, woda, ogień i ziemia. Ich moce możemy wykorzystywać w różnych sytuacjach. Co ważne, żywioły świata są ściśle powiązane z astrologią. Oznacza to więc, że nasz znak zodiaku wiąże nas z danym żywiołem bardziej niż inne osoby. 

Spis treści:

 1. Żywioły świata - ziemia
 2. Żywioł wody
 3. Żywioł ognia
 4. Żywioł powietrza
 5. Żywioły ziemi - o czym warto pamiętać?

Żywioły świata - ziemia

Ziemia jest naszym domem. Dlatego jest też uznawana za żywioł najbliższy człowiekowi. Ziemia wiąże się przede wszystkim z siłą i zdrowiem. Ze względu na moc urzeczywistniania, żywioł ten pomaga w realizacji planów i marzeń. Powinniśmy więc skorzystać z jej mocy, gdy chcemy wykonać jakieś specjalne zadanie.

W jaki sposób możemy czerpać energię z tego żywiołu? Oto kilka popularnych technik:

 • chodzenie boso po trawie;
 • obejmowanie drzew;
 • spacery po lasach;
 • praca w ogródku;
 • dbanie o rośliny;
 • zabawa ze zwierzętami;
 • sprzątanie w swoim najbliższym otoczeniu.

Znaki zodiaku związane z żywiołem ziemi to: Panna, Koziorożec i Byk.

Żywioły ziemi - woda

Następnym ważnym żywiołem świata jest woda. Pozornie wydaje się słaba. Jednak gdy lepiej poznamy jej cenne moce, szybko zmienimy zdaniem.

Woda współpracuje z żywiołem ziemi i prowadzi walkę z żywiołem ognia. Jest symbolem naszego życia wewnętrznego. Gdy w sensie duchowym jest jej w nas za mało, stajemy się niezdolni do przeżywania uczuć. Z kolei woda w nadmiernych ilościach prowadzi do nadwrażliwości i przesadnej emocjonalności. Warto więc pod tym względem zadbać o równowagę.

Jak możemy czerpać moc z tego żywiołu? Powinniśmy przede wszystkim zacząć od szacunku do wody. Nie marnujmy jej. W trakcie każdego kontaktu z wodą myślmy o jej mocach i prośmy je o wsparcie.

Znaki zodiaku związane z żywiołem wody to: Rak, Skorpion i Ryby.

Żywioły ziemi - ogień

Z kolei żywioł ognia związany jest z przemianą, pasją, odwagą i temperamentem. Gdy nam go brakuje jesteśmy smutni i pozbawieni wiary w swoje możliwości. Z kolei nadmiar ognia może prowadzić do despotyzmu i agresji. Dlatego podobnie jak w przypadku innych żywiołów, warto znaleźć w tym złoty środek.

W jaki sposób możemy czerpać z mocy należących do tego żywiołu? Oto kilka sposobów:

 • Możemy rozpalić ognisko i wpatrywać się uważnie w płomienie ognia.
 • Taką samą czynność możemy praktykować przed domowym kominkiem.
 • Innym sposobem jest medytacja przy zapalonej świecy.

Znaki zodiaku związane z żywiołem ognia to: Strzelec, Lew, Baran.

Żywioły ziemi - powietrze

Ostatnim z czterech żywiołów ziemi jest powietrze. Jest on wszechobecny. Mimo to nie możemy go dotknąć ani zobaczyć. Kojarzy się głównie z wyobraźnią i intelektem. Co ważne, powietrze współgra z żywiołem wody, ognia i ziemi. 

Aby czerpać moce z tego żywiołu, powinniśmy zacząć od wdychania różnych zapachów. Mogą być to na przykład zapachy kwiatów. W tym momencie powinniśmy być skupieni i myśleć o naszych celach i pomysłach. Być może dzięki temu uda nam się uzyskać pomoc ze strony tego żywiołu.

Znaki zodiaku związane z żywiołem powietrza to:Waga, Wodnik, Bliźnięta.

Żywioły ziemi - o tym pamiętaj

O czym jeszcze warto pamiętać?

 • Ziemia jest naszym domem. Dlatego jest też uznawana za żywioł najbliższy człowiekowi. Ziemia wiąże się przede wszystkim z siłą i zdrowiem. Ze względu na moc urzeczywistniania, żywioł ten pomaga w realizacji planów i marzeń.
 • Znaki zodiaku związane z żywiołem ziemi to: Panna, Koziorożec i Byk.
 • Woda współpracuje z żywiołem ziemi i prowadzi walkę z żywiołem ognia. Jest symbolem naszego życia wewnętrznego. Gdy w sensie duchowym jest jej w nas za mało, stajemy się niezdolni do przeżywania uczuć.
 • Znaki zodiaku związane z żywiołem wody to: Rak, Skorpion i Ryby.
 • Z kolei żywioł ognia związany jest z przemianą, pasją, odwagą i temperamentem. Gdy nam go brakuje jesteśmy smutni i pozbawieni wiary w swoje możliwości. Z kolei nadmiar ognia może prowadzić do despotyzmu i agresji.
 • Znaki zodiaku związane z żywiołem ognia to: Strzelec, Lew, Baran.
 • Z kolei powietrze kojarzy się głównie z wyobraźnią i intelektem. Współgra ono z wszystkimi pozostałymi żywiołami.
 • Znaki zodiaku związane z żywiołem powietrza to:Waga, Wodnik, Bliźnięta.

Zobacz także:

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.