Talizman na szczęście - który wybrać? Wyjaśniamy znaczenie popularnych symboli

Talizmany na szczęście to obecnie jedne z najpopularniejszych artykułów w sklepach ezoterycznych. Jak wybrać odpowiedni? Co przynoszą poszczególne talizmany na szczęście? Wyjaśniamy.

Talizman szczęścia - który wybrać?

Talizmany mają pomagać nam w przezwyciężaniu różnych życiowych trudności. Wiele z nich zdaniem znawców ezoteryki posiada niezwykłą moc, która korzystnie wpływa na nasze życie. Jednak warto przed wyborem talizmanu zastanowić się, czego konkretnie oczekujemy i w czym taki przedmiot mógłby nam pomóc. Oferta jest obecnie bardzo szeroka. Popularne talizmany na szczęście znajdziemy w wielu sklepach ezoterycznych - zarówno internetowych, jak i stacjonarnych.

Spis treści:

 1. Talizman na szczęście - Yin i yang
 2. Talizman szczęścia - Młot Thora
 3. Talizman na szczęście - hematyt
 4. Talizman szczęścia - chryzopraz
 5. Kontrowersyjne talizmany szczęścia
 6. Talizman szczęścia - krytyka i zagrożenia

Talizman na szczęście - Yin i yang

Yin i yang to koncepcja wywodząca się z filozofii chińskiej. Znana była już w czasach starożytnych. Obecnie jej główny symbol często wykorzystywany je w ezoteryce. Yin i yang są przyczyną powstawania i zmieniania się wszelkich zjawisk na ziemi. Yin i yang uzupełniają się nawzajem i nie mogą bez siebie funkcjonować. Często jest tu podawany przykład nocy, która nie istnieje bez dnia i radości, której nie ma bez smutku.

Medaliki yin i yang mogą pełnić funkcję talizmanów na szczęście. Mają one zapewnić nam równowagę wewnętrzną. Integrują naszą energię i emocje. Oprócz tego wzmacniają organizm i chronią przed działaniem złych mocy.

Talizman na szczęści yin i yang. Dowiedz się więcej na ten temat >>

Talizman szczęścia - Młot Thora

Młot Thora to symbol wywodzący się jeszcze z wierzeń nordyckich. Współczesna ezoteryka przypisuje mu wiele niezwykłych mocy. Jest to symbol odwagi, siły i waleczności.

Przedmiot ten był jednym z głównych rekwizytów Thora - boga burz i piorunów. Stanowił cenną broń, która gdy była rzucona, zawsze powracała do rąk właściciela. Obecnie noszenie takiego talizmanu szczęścia może zapewnić nam:

 • sukces w handlu;
 • powodzenie finansowe;
 • ochronę przed porażkami;
 • ochronę przed działaniem złych mocy.

Talizman na szczęście, czyli Młot Thora. Dowiedz się więcej na ten temat >>

Talizman na szczęście - hematyt

Popularnością cieszą się także talizmany wykonane z hematytu. Kamień ten może mieć dobry wpływ na naszą formę psychiczną. Dodaje energii, a także budzi w radość życia. Może także pomóc w pokonywaniu różnych życiowych przeszkód. Oprócz tego ma on bardzo dobre działanie na naszą krew. 

Talizman na szczęście wykonany z hematytu. Dowiedz się więcej >>

Talizman na szczęście - chryzopraz

Chryzopraz to minerał, z którego także powstają piękne talizmany na szczęście. Znawcy ezoteryki twierdzą, że może on m.in.:

 • pobudzać naszą kreatywność i rozwijać wyobraźnię;
 • polepszać pamięć;
 • poprawiać nastrój;
 • dodawać otuchy w ciężkich chwilach.

Oprócz tego talizman ten ma mieć dobry wpływ na naszą kondycję psychiczną.

Talizman nasz szczęście z chryzoprazu. Dowiedz się więcej na tej temat >>

Kontrowersyjne talizmany szczęścia

Niektóre z talizmanów na szczęście mogą wzbudzać spore kontrowersje. Mimo że znawcy ezoteryki chwalą ich moce, mogą mieć one bardzo zły odbiór społeczny. Wszystko przez to, że zostały one w pewnym momencie wykorzystane przez różne ideologie.

Jest to przede wszystkim swastyka oraz krzyż celtycki. Mimo że mają nam zapewniać szczęście, nie warto się z nimi afiszować. Nosząc je możemy być wzięci za neofaszystów. Kolejnym kontrowersyjnym symbolem szczęścia jest pentagram. Przez wiele osób jest on utożsamiany z satanizmem.

Talizmany szczęścia: krzyż celtycki - łączy nas ze wszechświatem i odpędza problemy? [Symbolika i pochodzenie] >>

Talizmany na szczęście - krytyka i zagrożenia

Wszelkiego typu talizmany na szczęście są krytykowane przez Kościół Katolicki. Noszenie ich jest formą wiary w okultyzm i magię, które stoją w sprzeczności z wiarą chrześcijańską.

Wszystkie z wymienionych talizmanów są na liście symboli niechrześcijańskich, a nawet antychrześcijańskich. Zdaniem niektórych katolickich duchownych noszenie tego typu amuletów otwiera nas na działanie złych mocy. W najgorszych przypadkach może więc skończyć się zniewoleniem, a nawet opętaniem.

Zobacz także:

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.