Zodiakalne dzieciaki. Jaki wpływ na charakter dziecka ma znak zodiaku?

Znak zodiaku, pod którym się urodziliśmy, ma silny wpływ na charakter, i to już od najmłodszych lat. Dzieci urodzone pod każdym z dwunastu znaków mają pewne wspólne cechy. Warto je poznać i docenić, a przede wszystkim rozwijać ich talenty.

Dzieci ogniste

Dzieciaki ogniste, czyli Barany, Lwy i Strzelce roznosi energia. Najważniejsza jest dla nich zabawa! Są bardzo aktywne, dlatego nie spodziewajmy się, że będą cichutko spać do południa. Są ciągle w ruchu, łatwo skupiają uwagę na czymś nowym, ale trudniej im utrzymać koncentrację.

Barany są słodkie, ale jednocześnie bywają niegrzeczne, dlatego rodzice muszą mieć cierpliwość. Gdy czegoś chcą, muszą to mieć natychmiast. Mały Baran nie da sobie w kaszę dmuchać, nie znaczy nie i koniec. Szybko chce sam decydować o tym co robić i z kim się bawić. Często zapomina, że jest głodny lub śpiący i wtedy staje się bardzo nerwowy. Jego talent może przejawiać się w sporcie, tańcu, a także różnych grach.

Lwy od małego dziecka potrzebują uznania, dlatego nigdy im nie mówmy, że są gorsze od innego dziecka lub że mogły się lepiej postarać. Na Lwy działa tylko wzmocnienie pozytywne, a zachwyty i komplementy zmotywują je do nauki. I każdy Lew, to urodzony piosenkarz lub aktor! Talent artystyczny wcześniej czy później da o sobie znać, dlatego warto zapisać małego Lwa na zajęcia z teatru, baletu czy tańca.

Strzelce są bardziej niezależne od swoich rówieśników. Chcą poznawać świat i są niezwykle ciekawskie. Nie boją się obcych tak bardzo, jak inne dzieci. Potrafią uciekać z placu zabaw, a potem ze szkoły, bo wewnętrzny głos każe im odkrywać to, co nieznane. Mają niezwykłą wyobraźnię i świetny kontakt z duchowym wymiarem rzeczywistości. Talent Strzelców zwykle rozwija się w szkole, gdy mają dostęp do wiedzy. Pięknie piszą i opowiadają.

Dzieci ziemskie

Dzieciaki ziemskie, czyli Byki, Panny i Koziorożce potrzebują regularnego trybu życia i posiłków o stałych porach, żeby czuć się w rodzinie bezpiecznie. To dzieci opanowane i uprzejme, z natury grzeczne, ale gdy im na czymś zależy, stają się niebywale uparte.

Bykowi nie każmy dzielić się zabawkami z obcymi dziećmi, bo ma bardzo silne poczucie własności. Jeśli obiecamy, że coś mały Byk dostanie, to dotrzymajmy słowa, bo straci szacunek i zaufanie. Świat małego Byka musi być ładny i przyjemny, to dziecko bardzo wrażliwe na dotyk, dlatego nie ubierajmy go w drapiące i brzydkie ubrania. Ma talent artystyczny, ale też kulinarny, bo od małego wie, co ładne i dobre.

Panna od niemowlaka kocha reguły i porządek, dlatego nie zmieniajmy tego, do czego się mała Panna przyzwyczaiła. Tu rośnie spostrzegawczy krytyk, który bacznie wszystkich obserwuje i kiedyś podsumuje. Niezwykły intelekt i umiejętność logicznego myślenia sprawia, że małe Panny szybko uczą się czytać i pisać, bo chcą zajmować się poważnymi sprawami. Zadbajmy o książeczki, edukację, gry i zabawy logiczne.

Mały Koziorożec wcale nie chce być dzieckiem i tylko czeka, aż dorośnie, żeby móc wreszcie robić to, na co ma ochotę. Dlatego nie rzuca się innym w oczy, jest grzeczny i ceni sobie święty spokój. Wydaje się dojrzalszy, często od przedszkola wszystkimi w grupie rządzi. Jest jednak wrażliwy i martwi się, jak rodzina da sobie radę. Nie przesadzajmy z wprowadzaniem go w kłopoty dorosłych. Ma za to talent do planowania i zarządzania.

Dzieci powietrzne

Dzieciaki powietrzne, czyli Bliźnięta, Wagi i Wodniki chcą z rodzicami przede wszystkim rozmawiać. To dzieci otwarte, ciekawskie, zaskakująco inteligentne. Są bardzo żywe, ale też wcześnie zwracają uwagę na społeczne normy, dlatego zachowują się grzecznie.

Bliźniak wcześnie zaczyna mówić, od razu uczmy go języków obcych. To dziecko nudzi się w domu, ale kocha sale zabaw i uwielbia jazdę samochodem. Marzy o tym, kiedy wreszcie pójdzie do szkoły i czegoś się nauczy. Chętnie chodzi na różne kółka zainteresowań, ale trzeba pozwolić mu zmieniać decyzje i zainteresowania. Szybko się wszystkim nudzi, ale każda umiejętność przyda się w przyszłości.

Wagi chcą być wszystkim w domu potrzebne, ale od małego mają zapędy przywódcze. To dzieci uprzejme, o wielkiej potrzebie akceptacji przez otoczenie. Niechciana, niekochana Waga to najstraszniejsza dziecięca tragedia. Dlatego kochajmy, przytulajmy i zarabiajmy pieniądze, bo wydatki na ciuchy i gadżety dla małej Wagi będą wysokie. Dzieci spod tego znaku od niemowlaka wolą to, co luksusowe. Mają wielki talent artystyczny.

Wodnika nie utrzyma się z dala od komputera i telefonu. To dziecko pogodne, o niezwykłej wyobraźni, ale najbardziej ze znaków powietrznych samodzielne oraz uparte. Złamać opór Wodnika nie jest łatwo, a niektórzy nawet twierdzą, że Wodnika nie da się wychować. Rodzi się taki, jaki ma być, a rodzina musi się dopasować. Ma talent do przedmiotów ścisłych i informatyki.

Poznaj ukrytą prawdę o sobie! Japończycy sprawdzają to prostym testem

Dzieci wodne

Dzieciaki wodne, czyli Raki, Skorpiony i Ryby, odczuwają silne emocje. Dlatego trzeba obserwować, być blisko, nie zawieść zaufania. W pakiecie z małym aniołkiem rodzice dostają napady złości, fochy i lęki. Dorastanie dla wodnych dzieci to nauka obchodzenia się z własnymi emocjami.

Rak jest najwrażliwszy. Mama długo jest najważniejsza, a oddanie małego Raka do żłobka czy przedszkola to trudny moment. Najlepiej czuje się w znanej, bezpiecznej przestrzeni, długo boi się obcych. Z wiekiem uczy się wykorzystywać innych i owija sobie rodzinę wokół paluszka, małe Raki to mistrzowie emocjonalnych szantaży! Mają talent artystyczny i literacki.

Skorpiony nie tolerują żadnych niespodzianek ze strony rodziców. Nie zmieniajmy tego, co zostało ustalone i nie ruszajmy jego rzeczy kiedy o tym nie wie, żeby nie zaburzyć jego delikatnego poczucia bezpieczeństwa. Gdy rodzic zdradzi tajemnice małego Skorpiona innym, straci zaufanie bezpowrotnie. Za to on wytropi wszystkie tajemnice, więc pewne rzeczy lepiej trzymać w zamkniętej szufladzie.

Ryby to sama słodycz, ale bajki i filmy to długo dla nich świat realny. Dorosłych zaskakuje ich pomysłowość i skojarzenia. Jednak małe Ryby nie z każdym podzielą się tym, co wiedzą lub czują. Bezpieczeństwo i święty spokój są dla nich ważne, więc nie wypychajmy ich na siłę na plac zabaw. Dzieci spod tego znaku często czują się samotne, ale udają zadowolone, żeby nikogo nie martwić. Mają niezwykły talent do widzenia tego, co jest ukryte przed innymi. Warto ich czasami posłuchać.

Zobacz co cię czeka w 2019 roku! Horoskop roczny 2019 >

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.