Horoskop porównawczy - z kim nam po drodze?

Dwanaście znaków zodiaku określa różne typy charakteru. Każdy z nich ma w Zodiaku swoje przyjaźnie i antypatie. Jak w życiu - z jednymi świetnie się dogadujemy, a z innymi jakoś nam nie po drodze.

Zgoda buduje

Znaki zodiaku przyporządkowane są do czterech żywiołów: ognia, ziemi, powietrza i wody. Gdy spotykamy kogoś, z kim jesteśmy w jednej grupie, szybko okazuje się, że łączy nas coś wspólnego.

Znaki ogniste to Baran, Lew i Strzelec. Charakteryzuje je szybkość działania i podejmowania decyzji. Ci ludzie nie chcą na nic czekać i być od kogoś zależnym. Lubią samodzielność, chcą nowych wyzwań. Gdy spotkają się Baran, Lew, Strzelec, zaraz pojawiają się szalone pomysły, szczególnie gdy są ambitne cele do osiągnięcia. Z tej grupy najbardziej dynamiczny jest Baran, Lwu zależy na zdobyciu uznania, a Strzelec po prostu nie chce się nudzić. Problemem może być rywalizacja, którą kochają wszystkie ogniste znaki. Jeśli zaczną ścigać się między sobą, pojawią się problemy.

Związki miłosne między znakami ognistymi to relacje pełne namiętności, w których ciągle coś się dzieje. Chcą bawić się, podróżować, przeżywać przygody. Im więcej mają przeszkód do pokonania, tym lepiej, bo sprawdzają się w działaniu, a nie są dobrzy w romantycznych wyznaniach.

Znaki ziemskie to Byk, Panna i Koziorożec. Charakteryzuje je większa cierpliwość i potrzeba spokojnego przemyślenia każdej decyzji. Nie lubią zmian i ryzykownych sytuacji. Chcą mieć czas, a ich inwestycje są raczej długofalowe. Gdy spotkają się Byk, Panna, Koziorożec, zaczyna się poważna rozmowa, bo nie chcą tracić czasu na błahostki. Para znaków ziemskich jest nie do pokonania. Zwłaszcza, gdy na horyzoncie są do zdobycia pieniądze i władza. Z tej grupy najbardziej dynamiczny jest Koziorożec, Bykowi zależy na zdobyciu pozycji i świętego spokoju, a Panna miewa najwięcej wątpliwości, jest też najbardziej krytyczna.

Związki miłosne między znakami ziemskimi to relacje oparte na wspólnych wartościach, z których najważniejsza jest rodzina. Chcą mieć pewność bezpiecznej wspólnej przyszłości, bezpieczeństwa materialnego, ale gdy już coś mają, korzystają z uroków życia. Łatwo dzielą między siebie odpowiedzialność i obowiązki.

Znaki powietrzne to Bliźnięta, Waga i Wodnik. Charakteryzuje je olbrzymia ciekawość świata, a w związkach także potrzeba dobrego porozumienia intelektualnego. Nie lubią samotności i powtarzalnych zadań. Chcą się ciągle czegoś ciekawego dowiadywać, lubią podróże, łatwo nawiązują nowe relacje. Gdy spotkają się Bliźniak, Waga, Wodnik, zaczyna się ciekawa dyskusja. Układają niezwykłe plany, aby zaraz potem je zmienić, bo niespodzianki uważają za okazję do rozwoju. Z tej grupy najbardziej wygadany jest Bliźniak, Waga potrzebuje towarzystwa, a Wodnik jest najbardziej niezależny.

Związki miłosne między znakami powietrznymi to relacje oparte na wspólnych zainteresowaniach, które zresztą ciągle się zmieniają. Znaki powietrzne budują pozornie luźne relacje, potrafią odchodzić od siebie i wracać, bo niezależność jest dla nich wielką wartością. Mimo tego są ze sobą szczęśliwe.

Znaki wodne to Rak, Skorpion i Ryby. Charakteryzuje je silna emocjonalność i potrzeba duchowego porozumienia. Chcą razem przeżywać emocje, poznać najgłębsze potrzeby i tajemnice partnera. Gdy spotkają się Rak, Skorpion, Ryby, najważniejsze jest współodczuwanie i bezpieczeństwo. W relacjach, obojętnie czy prywatnych czy zawodowych, musi być zaufanie. Gdy go nie ma, szybko się wycofują. Z tej grupy najbardziej dynamiczny jest Rak, Skorpionowi zależy na zdobyciu różnych dóbr, a Ryby miewają najwięcej wahań i potrafią zrozumieć cudzy punkt widzenia.

Związki miłosne między znakami wodnymi to relacje oparte na wspólnie przeżywanych emocjach, wspomnieniach, a także obronie związku przed różnymi zagrożeniami. Nie lubią niespodzianek i wtrącania się innych w prywatne sprawy. Chcą czuć się kochane, potrzebne, ale jeśli coś się popsuje, to manipulują uczuciami i poczuciem winy.

Znaki ogniste (Baran, Lew i Strzec) na ogół doskonale czują się w towarzystwie znaków powietrznych (Bliźnięta, Waga i Wodnik). Znaki wodne (Rak, Skorpion i Ryby) na ogół doskonale czują się w towarzystwie znaków ziemskich (Byk, Panna i Koziorożec). Wynika to z astrologicznej zasady przyjazności żywiołów: powietrze łączy się z ogniem, a woda łączy się z ziemią. Także przyjaźnie między znakami zgodnych żywiołów bywają bardzo udane, a w pracy dobrze im się ze sobą współpracuje.

Oto zaskakujący test opisujący twoją osobowość i twoje relacje z bliskimi

Niezgoda rujnuje

Znaki zodiaku przyporządkowane są także do trzech grup, zwanych jakościami: kardynalnej, stałej i zmiennej. Grupy te obejmują znaki, które panują w określonej części każdej pory roku. Zodiak europejski nie jest zależny od gwiazdozbiorów, ale rozpoczyna się na ekliptyce w miejscu, gdzie jest Słońce w pierwszy dzień wiosny na półkuli północnej. Każdy znak zodiaku panuje nad poszczególnymi miesiącami kolejnych pór roku.

Gdy spotykamy kogoś, kto należy do grupy tej samej jakości, od razu czujemy, że musimy o coś walczyć i wcale nie jest nam tak łatwo zasłużyć na uznanie. Ta sama grupa pod względem żywiołu będzie się ze sobą doskonale rozumieć, ale ta sama grupa pod względem jakości szybko zacznie się ze sobą kłócić.

Grupa kardynalna obejmuje znaki, które zaczynają pory roku, a więc Barana, Raka, Wagę i Koziorożca. To ludzie o wyrazistych charakterach, którzy zawsze chcą mieć rację i nie boją się działać, aby osiągnąć swoje cele. Problem w tym, że mają odmienne motywacje! Dla Barana ważny jest czyn, dla Raka emocje, dla Wagi informacja, dla Koziorożca zysk. Trudno im się ze sobą dogadać, bo kompletnie nie rozumieją, jak ktoś może być tak inny od nich.

Związki miłosne między znakami kardynalnymi to ciągła walka o to, kto będzie rządził i podejmował decyzje. Dlatego warto podzielić się obszarami odpowiedzialności, żeby każdy z partnerów mógł się czymś wykazać.

Grupa stała obejmuje znaki, które są w środku każdej pory roku, a więc Byka, Lwa, Skorpiona i Wodnika. To ludzie o mocnych charakterach, zdolni do koncentracji uwagi i energii. Mają cierpliwość, której inni mogą im pozazdrościć. Problem w tym, że są tak samo uparci i za nic nie zrezygnują z tego, co sobie postanowili. Dla Byka ważne jest to, co posiada, dla Lwa podziw otoczenia, dla Skorpiona bezpieczeństwo, a dla Wodnika niezależność. Najtrudniej jest dogadać się Lwom i Skorpionom, a także Bykom i Wodnikom. Te dwie pary to największe wyzwanie i często największa awantura w całym zodiaku!

Grupa zmienna obejmuje znaki, które kończą każdą porę roku, a więc Bliźnięta, Pannę, Strzelca i Ryby. To ludzie ciekawscy, otwarci na zmiany i nowości. Ale patrzą na świat z zupełnie innej perspektywy. Dla Bliźniaka istotne jest to, co tu i teraz, podczas gdy Strzelec domaga się szerokiej perspektywy, Panna chce konkretnych dowodów i mierzalnych efektów, a Ryby szukają znaczenia symboli. Gdy się spotkają, najpierw jest bardzo ciekawie, ale potem zaczyna się walka o to, kto właściwie ma rację.

O tym, jak się z kimś dogadamy, mówi nie tylko nasz urodzeniowy znak zodiaku, ale też pozycje innych elementów horoskopu. Ale, jak mawiają astrologowie, horoskop to nie wyrok! Choć inni ludzie mogą mieć cechy, które nas irytują, to jeśli je poznamy, łatwiej nam będzie ich zrozumieć, a przez to tworzyć udane relacje.

Zobacz także swój horoskop na 2019 rok! >

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.