Horoskop chiński 2019 - co nasz czeka w Roku Świni?

Nowy rok w Azji tradycyjnie zaczyna się w dniu pierwszego nowiu w lutym. Władzę nad światem przejmuje jedno z dwunastu zodiakalnych zwierząt. Chiński zodiak jest jednak odmienny od europejskiego. Poszczególne zwierzęta władają całym rokiem i powtarzają się co dwanaście lat, ale w innej formie, bo są podporządkowane kolejno pięciu żywiołom: ziemi, wodzie, ogniowi, powietrzu i metalowi.

Rokiem 2019 włada Świnia, która odbiera wpływy ziemi, dlatego nazywamy ją Ziemską Świnią. W ten sposób cały cykl chińskiego zodiaku trwa sześćdziesiąt lat. Rok Ziemskiej Świni zaczyna się 5 lutego 2019 roku. Powinien obfitować w nowe okazje i możliwości, a także sprzyjać odważnym i trafnym decyzjom. Poczujemy przypływ optymizmu. Warto skupić się na tym, co nas rozwija i co daje ci radość, bo to wyjątkowy rok w cyklu chińskiego kalendarza. Na Zachodzie świnia nie kojarzy się dobrze, ale na Wschodzie jest uważana za symbol powodzenia, bogactwa i sukcesu.

Według chińskiej legendy Świnia trafiła do zodiaku przez szczęśliwy zbieg okoliczności! Bogatemu urzędnikowi, po wielu latach oczekiwania, urodził się synek, który szybko stał rozpuszczony i niegrzeczny. Astrologowie jednak przepowiedzieli mu świetlaną przyszłość. Dzieciak dorósł w luksusie, a potem przepuścił cały majątek i po śmierci trafił do piekła. Złożył zażalenie Niebiańskiemu Cesarzowi, który uznał, że za lenistwo piekło słusznie się należy. Ale skryba źle zanotował trudne chińskie znaki i człowiek ten zamiast do piekła, trafił do zodiaku. Przepowiednia spełniła się: miał więcej szczęścia od innych!

Horoskop chiński 2019 - rok Świni

Kiedy Świnia raz na dwanaście lat włada światem, Azję obejmuje euforia, bo wszyscy spodziewają się szczęścia. Powszechnie uważa się, że to wspaniały czas na prowadzenie interesów i bogacenie się, zakładanie nowych firm i kupowanie nieruchomości. A także na rodzenie dzieci, bo urodzeni w roku Świni mają mieć dobrą rękę do pieniędzy, przez co ich życie ma być długie i szczęśliwie. Uważa się, że szczególne zdolności przejawiają w biznesie, bo mają nosa do zyskownych interesów i po prostu więcej im się udaje. Są przez to cenionymi wspólnikami, bo przyciągają szczęście. Mają też talent artystyczny, przez co umilają życie innym. Ich charakter jest zwykle mniej konfliktowy i można się z nimi łatwo dogadać.

Według horoskopu chińskiego w 2019 roku trudnych spraw i problemów powinno być mniej niż w poprzednich latach. Będzie sporo pracy, ale nie zapomnimy o odpoczynku, bo chińska Świnia to wygodne zwierzę. Będziemy chcieli cieszyć się życiem, postanowimy kupować więcej, będziemy chcieli podróżować w piękne miejsca. A wszystko to w miłej atmosferze, bo w razie konfliktów Ziemska Świnia stawia na negocjacje i jak najdłużej  unika otwartej walki.

Rok Świni - nauka i biznes

Ziemska Świnia zwana jest też przez niektórych Świnią z Klasztoru, co oznacza, że interesuje się również poważnymi duchowymi sprawami, więc rok sprzyja także nauce i rozwijaniu własnych zainteresowań. Warto uczyć się tego, co nas interesuje. Łatwo potem będzie zarobić na hobby lub dla niektórych stanie się ono dodatkowym zawodem. Warto też kupować to, co jest potrzebne dla domu i rodziny, żeby ułatwić sobie codzienne życie. Wakacje i dalekie podróże też powinny być bardzo udane.

W biznesie Ziemska Świnia szuka okazji do zarobienia wielkich pieniędzy. To dobry rok, aby zakładać firmy, inwestować, a także szukać dotacji. Nawet małe, prywatne przedsięwzięcia będą się szybko rozwijać, bo ludzie będą zgodnie poszukiwać okazji do wzbogacenia się. Będziemy też więcej wydawać, co rozkręci koniunkturę. Jednak lepiej uważać na kredyty, zwłaszcza konsumpcyjne, bo może nas ponieść przesadni optymizm i pragnienie luksusu. Ziemska Świnia chce mieć wszystko natychmiast, a tymczasem biznes wymaga też cierpliwości.

Za to w nauce Ziemska Świnia sprzyja nowym wynalazkom, które usprawniają codzienne życie. Zwróci też naszą uwagę na problemy ekologii i rolnictwa. Choć świnie to zwierzęta hodowlane, to Ziemska Świnia propaguje wegetarianizm. Pod jej opieką doskonale czują się artyści, dlatego to dobry rok na debiuty i publikację ważnych dzieł. Jeśli ktoś planuje premierę, to niech nie zwleka, bo łatwiej mu będzie zdobyć popularność i zarobić na swojej twórczości godne pieniądze. Artystyczne eksperymenty jednak nie są domeną Ziemskiej Świni, bo ten znak raczej lubi to, co luksusowe. W modzie oczekujmy stylu glamour i przepychu.

Horoskop chiński - przepowiednia dla świata

W świecie wielkiej polityki Ziemska Świnia zwraca uwagę na wspólne korzyści, a nie różnice pomiędzy narodami. Pieniądze jednak okażą się ważniejsze niż ideały. Politycy będą unikać otwartych konfliktów, bo Świnia nie jest wojowniczym znakiem chińskiego zodiaku. W wielu zapalnych rejonach świata konflikty mogą się wreszcie zakończyć. Chce zawierać ważne umowy, choć ma też tendencję do zakulisowych działań i tajnych porozumień, które dzielą różne dobra. Wzrost gospodarczy, otwarty handel i zarabianie pieniędzy to najważniejsze cele Ziemskiej Świni. Wspiera też kobiety, ich rola w nauce i polityce w 2019 roku może być bardziej znacząca.

Oto zaskakujący test opisujący twoją osobowość i twoje relacje z bliskimi

W relacjach międzyludzkich Ziemska Świnia jest optymistką. To dobry rok, aby zawierać nowe przyjaźnie i więcej czasu spędzać z ludźmi, których lubimy. W miłości za to kusi do flirtów, a nawet zdrad. Ziemskiej Świni trudno odmówić sobie przyjemności, a więc musimy uważać, bo w życiu prywatnym będzie nas kusić do ryzykownych decyzji. Ziemska Świnia lubi też dobrze zjeść i świetnie się bawić, dlatego według chińskiego horoskopu nie jest to dobry rok na diety i odchudzanie. Osoby chore na cukrzycę powinny szczególnie na siebie uważać. Żywiołem, który może nam zagrażać, jest ogień, dlatego możemy spodziewać się upałów i pożarów. W domu lepiej uważać na świece i kominki, a także zrobić przegląd instalacji elektrycznych.

Szczęście przyniosą nam figurki świnek, oczywiście czerwonych. Najlepsza świnka to oczywiście skarbonka, w której zbierzemy pokaźną sumę na przyjemności.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.