Koziorożec - znak zodiaku

Koziorożec - charakterystyka

22 grudnia - 19 stycznia

Koziorożec 22.12 - 19.01

Jaki jest Koziorożec?

Koziorożcowi patronuje żywioł ziemi, co sprawia, że jest bardzo praktyczny. Osoby spod znaku Koziorożca są niezwykle dojrzałe, często aż nader dojrzałe jak na swój wiek. Postrzegane są przez to jako dość poważne, ostrożne, miarkujące swoje słowa. Są perfekcjonistami konsekwentnie dążącymi do obranych celów, w czym pomaga im doskonale rozwinięta samodyscyplina.

Koziorożec ceni sobie stabilną sytuację życiową, osiadły tryb życia i sytuacje, w których wszystko idzie zgodnie z planem. Często nie interesują go dobra materialne, nie pragnie zdobyć niczego za wszelką cenę, tylko jedynie przez swoją ciężką pracę, co później przynosi mu ogromną satysfakcję i staje się powodem do dumy. Myślą w prosty sposób, wszystko jest dla nich "czarne lub białe". Nie lubią półśrodków i niedopowiedzeń, wolą jasne sytuacje, nawet jeśli te nie do końca są im na rękę.

Koziorożce z trudem nawiązują znajomości. Są zdystansowane, nie potrafią szybko zaufać, ani otworzyć się przed nieznajomymi. Mają sprawdzone, bardzo wąskie grono przyjaciół, którego nie zmieniają przez długie lata. Koziorożec wydaje się być chłodny, skory do gniewu, jednak potrafi być wyjątkowo serdeczną i ciepłą osobą, szczególnie w stosunku do najbliższych. Jest typem samotnika, który dość dobrze czuje się we własnym towarzystwie, bowiem wówczas wszystko może robi we własnym rytmie i w spokoju, który ceni. Głośno mówi o tym jak ważna jest dla niego sprawiedliwość, praworządność, jednak w rzeczywistości postrzega je na swój własny sposób.

Związek z Koziorożcem może być prawdziwym wyzwaniem, bowiem nie jest on osobą, która potrafi rozmawiać o swoich uczuciach. Skrywa je w sobie, ma problemy z nazwaniem ich, zamiast rozmawiać o emocjach, woli przekazywać je przez czyny, najlepiej te najbardziej przyziemne, codzienne. Nieufność sprawia, że ciężko zdobyć Koziorożca, jednak gdy to się uda, okazuje się, że jest wierny, nienarzucający się, potrafiący zaopiekować się drugą połową.

Żywioł: ziemia
Planeta rządząca: Saturn
Metal: ołów
Kamień: czarny onyks
Kolor: czarny
Pora roku: zima
Znaki zgodne: Byk, Panna
Znaki niezgodne: Baran, Rak, Waga

Horoskopy