Panna - znak zodiaku

Panna - charakterystyka

24 sierpnia - 22 września

Panna 24.08 - 22.09

Jaka jest Panna?

Pannie patronuje żywioł ziemi, który sprawia, że jest ona zodiakiem niezwykle przyziemnym, wyważonym. Osoby spod znaku Panny są dobrze zorganizowane, lubią mieć wszystko zaplanowane, a w swoich działaniach muszą widzieć sens. Działają logicznie, systematycznie. Cenią sobie profesjonalizm i konkretne podejście do spraw, więc same starają się dawać od siebie to samo. Są dokładne, często wręcz drobiazgowe, dbające o szczegóły. Lubią oszczędzać, czasami aż zbyt przesadnie. To osoby praktyczne, które lubią analizować dany problem, znajdując jego rozwiązanie. Ich mankamentem jest to, że z trudem przychodzi im zmiana raz wypracowanego zdania, opinii na dany temat.

Panny nie dbają o otaczanie się luksusowymi rzeczami. Potrafią żyć skromnie, ale tak, by nie martwić się o pożądany komfort codziennej egzystencji. Nie obnoszą się z zarobkami i sukcesami. Starają się unikać konfliktów. Są niezwykle krytyczne i wymagające nie tylko wobec siebie, ale i innych, co często sprawia, że wchodzenie w relację z Panną jest trudne. Bez pardonu wytyka ludziom w swoim otoczeniu błędy i choć robi to w swoim mniemaniu w dobrej wierze, generuje tym samym nieprzyjemną atmosferę, którą później stara się naprawić.

Panna bywa nieśmiała, małomówna, co sprawia, że zazwyczaj posiada niewielkie, lecz dobrze sprawdzone grono przyjaciół. Bywa zgorzkniała, zagniewana lub zrezygnowana, szczególnie, gdy czynniki zewnętrzne burzą jej doskonale ułożony plan.

Budowanie związku z Panną wymaga od drugiej osoby cierpliwości, umiejętności prowadzenia bardzo konkretnej, rzeczowej rozmowy. Osoby spod tego znaku zazwyczaj nie są zainteresowane przelotnymi znajomościami. Często wchodzą w głębokie i długotrwałe relacje zaczynające się od przyjaźni, w której pielęgnują wzajemne zaufanie. Potrafią troszczyć się o drugą osobę i pomóc jej w potrzebie.

Żywioł: ziemia
Planeta rządząca: Merkury
Metal: platyna
Kamień: krzemień
Kolor: żółty, brązowy, zielony
Pora roku: schyłek lata
Znaki zgodne: Byk, Strzelec, Ryby
Znaki niezgodne: Bliźnięta

Horoskopy