Rak - znak zodiaku

Rak - charakterystyka

22 czerwca - 22 lipca

Rak 22.06 - 22.07

Jaki jest Rak?

Rakowi patronuje żywioł wody - harmonijny i kojący. Osoby spod znaku Raka są niezwykle ciepłe, rodzinne, opiekuńcze. Lubią stabilizację, poczucie bezpieczeństwa i pewność, dlatego bardzo przywiązują się nie tylko do swoich bliskich, ale również do miejsca, w którym mieszkają, otoczenia, pewnego określonego stanu rzeczy wokół nich. Ogromną wartością jest dla nich rodzina i wszystko, co się z nią wiąże, jednak bywają przez to nieco nadopiekuńcze. Są niezwykle sentymentalne, mają skłonność do gromadzenia pamiątek (fotografii, biletów wstępu, wszystkiego, co będzie im przypominać o wspólnie spędzonych z najbliższymi chwilach). Chętnie podejmują się organizacji wszelkich spotkań, co przychodzi im z łatwością przez wrodzoną umiejętność trzymania się założonego planu, gospodarność i umiejętność logicznego myślenia. Lubią mieć wszystko zapięte na ostatni guzik.

Rak często jest społecznikiem, pełniącym ważne funkcje w społeczności lokalnej. Wynika to ze wspomnianego przywiązania do określonej przestrzeni życia, o którą chce dbać, walczyć i rozwijać. Ponadto wzbudzają szacunek i zainteresowanie innych osób przez swoje wyważenie, taktowność, umiarkowanie w wyrażaniu skrajnych poglądów (ich zdanie raczej jest wyważone). Raki często są empatyczne, wrażliwe i chętne do niesienia pomocy, więc łatwo nawiązują kontakty, ale i równie łatwo ulegają manipulacji, dając się wykorzystywać. Zamiłowanie do pomagania sprawia, że doskonale odnajdują się w roli rodziców, opiekunów i chętnie podejmują zawody związane z troszczeniem się o innych.

W miłości Rak jest wierny, ceniący lojalność i szczerość swojej drugiej połowy, ale bywa również zazdrosny i zaborczy. Jest wsparciem dla drugiej osoby, ale i oczekuje tego samego w związku. Nie lubi półśrodków, dlatego wymaga pełnego zaangażowania i zrozumienia. Dąży do stabilizacji, pewności, ugruntowanej relacji, w której pojawi się najlepiej cała gromada dzieci.

Żywioł: woda
Planeta rządząca: Księżyc
Metal: srebro
Kamień: kamień księżycowy
Kolor: niebieski, srebrny
Pora roku: lato
Znaki zgodne: Skorpion, Ryby
Znaki niezgodne: Baran, Waga, Koziorożec

Horoskopy