Skorpion - znak zodiaku

Skorpion - charakterystyka

23 października - 21 listopada

Skorpion 23.10 - 21.11

Jaki jest Skorpion?

Skorpionowi patronuje żywioł wody. Osoby spod znaku Skorpiona są niezwykle bystre, inteligentne i wojownicze. Nieczęsto trudno odgadnąć o czym myślą, bowiem niezwykle ważą słowa i rozsądnie dozują informacje o sobie. Są doskonałymi obserwatorami, którzy łączą to, co widzą z intuicyjną wiedzą psychologiczną o człowieku. Wyciągają trafne wnioski, szybko zdają sobie sprawę z czyiś mocnych i słabych stron, jak również czułych punktów, które można w przyszłości wykorzystać.

Skorpion często jest ideowcem, który nieustannie szuka spełnienia swoich wygórowanych ambicji. Ma naturę dziewiętnastowiecznego romantyka, który niejednokrotnie dla swojego otoczenia jest niezrozumiałą zagadką. Jest wrażliwy, cierpliwy, wytrwały, przez co nie zatrzymuje się na porażkach i systematycznie dąży do osiągnięcia wyznaczonych celów. Bywa naiwny i łatwowierny, ale zawiedzione zaufanie Skorpiona nie wróży niczego dobrego dla jego wroga, bowiem osoby spod tego znaku lubią być mściwe, odwdzięczać się "pięknym za nadobne".

Skorpiony lubią ryzyko, często bez wahania podejmują się karkołomnych wyzwań, by później móc cieszyć się satysfakcją wynikającą z sukcesu. Są bardzo wymagające wobec siebie, więc rzadko prawdziwie zadowolone z efektów swojej pracy, co sprawia, że są dokładnymi i pożądanymi pracownikami.

Osoby spod znaku Skorpiona bardzo ostrożnie wchodzą w głębokie relacje, a zbudowanie prawdziwego zaufania zajmuje im nieco dłużej niż innym. Gdy już nawiążą taką relację z drugim człowiekiem, są wspaniałymi przyjaciółmi. Zawsze można na nich liczyć, robią wszystko, co w swojej mocy, by pomóc drugiej osobie. W związkach są niezwykle zaangażowane, kochające i troskliwe. Imponują im ludzie silni, niezależni, zdecydowani, pochłonięci interesującą pasją, niepowtarzalni. Są gorącymi kochankami, podtrzymującymi wysoką temperaturę w relacji intymnej.

Żywioł: woda
Planeta rządząca: Pluton
Metal: żelazo
Kamień: malachit
Kolor: niebieski, zielony
Pora roku: jesień
Znaki zgodne: Rak, Ryby
Znaki niezgodne: Byk, Lew, Wodnik

Horoskopy