Sennik: szczur

Sennik: szczur - czy obecność szczura we śnie jest złym omenem? Czy może wręcz przeciwnie, nie należy się go obawiać i jest zwiastunem dobrych wiadomości? Tak naprawdę wszystko zależy od kontekstu, w którym szczur się przyśnił.

Sennik: szczury

Szczury kojarzą się zazwyczaj dosyć negatywnie. Uznawane są za nieprzydatne szkodniki, które potrafią zniszczyć efekt ludzkiej pracy. Dawniej obecne w ludzkich siedzibach przynosiły jedynie zmartwienie i niepokój o plony. Uznawane były za wroga i systematycznie je próbowano zwalczać. Co ciekawe, skrajnie różne podejście do szczurów mają ludzie na Dalekim Wschodzie. W krajach azjatyckich ich obecność w gospodarstwie domowym jest symbolem obfitości i dobrobytu. Jeżeli się pojawiały, oznaczało to, że miało je co zwabić i cieszono się z darów otrzymanych od losu, a samych szczurów nigdy nie zwalczano. Wręcz przeciwnie - dom, w którym pojawiały się szczury był uznawany za naznaczony przez dobre domowe bóstwa.

Szczur - sennik

Znaczenie snu o szczurze uzależnione jest od kontekstu, w którym ten gryzoń się pojawił.  Sama jego obecność we śnie odczytywana jest jako coś negatywnego. Szczur utożsamiany jest z zapowiedzią nieszczęścia i niepomyślnych wydarzeń. Zwykło się odczytywać ze snów o szczurach przepowiednię przyszłości, w której wydarzy się coś niedobrego. Złe wiadomości nie muszą dotyczyć jedynie osoby śniącej, ale również jej najbliższego otoczenia, rodziny i przyjaciół.

Szczur obecny we śnie może oznaczać, że osoba śniąca czuje się zagrożona. Być może chodzi o nieprzychylną osobę w otoczeniu, która chce zniszczyć efekty pracy lub starań włożonych w jakieś przedsięwzięcie. Warto przyjrzeć się, czy takie zagrożenie rzeczywiście może mieć miejsce.

Sennik: szczur biegający

Co ciekawe, pomimo tego, że sny o szczurach są zwykle odczytywane w sposób negatywny, szczur, który biegnie ma być symbolem tego, że osoba śniąca jest bardzo przez kogoś kochana. Senna pogoń symbolizuje chęć zbliżenia się, która emanuje od jakiejś osoby z otoczenia śniącego.

Warto jednak wiedzieć, że zupełnie w innym kontekście jest ukazany szczur w senniku egipskim. Oznacza on bowiem, że zbliża się jakieś bliżej nieokreślone zagrożenie i należy się mieć na baczności.

Sennik: szczur w domu

Obecność szczura w domu rodzinnym może być odczytywana na dwa sposoby. Wedle niektórych oznacza ona możliwość pojawienia się pewnej niespodziewanej odmiany losu. Może ona być zarówno pozytywna, jak i negatywna.

Jeżeli natomiast we śnie widziana jest większa ilość szczurów, które przebywają w gromadzie, może oznaczać, że zbliżają się kłopoty rodzinne. Zachodzi obawa, że mogą to być kłótnie pomiędzy domownikami lub rozdźwięk przy podejmowaniu ważnej decyzji.

Sennik: biały szczur

Biały szczur widziany we śnie symbolizuje zaskakującą przyjaźń ze strony osoby, która nigdy nie była przychylna osobie śniącej.  Biały szczur jest niejako metaforą białej flagi, a więc pewnego rodzaju poddania się, zawieszenia broni. Warto próbować wychwycić w prawdziwym życiu taką okazję i rzeczywiście naprawić stosunki z kimś, z kim do tej pory były one napięte.

Sennik: szczur atakujący

Atakujący we śnie szczur może oznaczać uzewnętrznienie się podświadomego strachu przed jakimś zagrożeniem lub wrogiem. Oznacza to, że osoba śniąca czuje się zagrożona, nie czuje się pewnie i komfortowo. Być może obawia się zdrady ze strony bliskiej jej osoby. Może też symbolizować to pojawienie się w najbliższym otoczeniu wroga, który może negatywnie wpłynąć na przyszłość osoby śniącej.

Sennik: szczur martwy

Martwy szczur we śnie może być rozumiany dwojako. Przede wszystkim symbolizuje podświadomy strach osoby śniącej o utratę kogoś bliskiego lub przed poniesieniem dużych strat. Mogą mieć one zarówno materialny, jak i niematerialny wymiar.

Ponadto martwy szczur może również oznaczać, że zagrażające ryzyko minęło. Symbolizuje odmianę losu na lepsze i brak kłopotów w najbliższej przyszłości. Oznacza spokojny sen i dobre samopoczucie.

Miałeś sen o szczurze? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.