Strzelec - znak zodiaku

Strzelec - charakterystyka

22 listopada - 21 grudnia

Strzelec 22.11 - 21.12

Jaki jest Strzelec?

Strzelcowi patronuje ogień, który sprawia, że jest on silnym charakterem. Osoby spod znaku Strzelca są pełne pozytywnej energii, nieprzeciętnie silne, odważne. Ważny jest dla nich zarówno rozwój wewnętrzny, duchowy, jak i kultura fizyczna. Często podejmują się różnych sportów, cenią sobie ruch na świeżym powietrzu, a będąc aktywnymi, mogą chociaż w części spożytkować ogromne pokłady wigoru, które posiadają.

Strzelec ma dużo zapału, który jednak często szybko znika, przez co wiele spraw pozostawia niedokończonych, czym specjalnie się nie przejmuje. Uważany jest przez otoczenie za szczęściarza, bowiem niemal z każdej opresji wychodzi obronną ręką. Strzelce są twórcze, kreatywne, z zaciekawieniem podchodzą do nowych zagadnień. Ich ważną cechą jest szczerość, którą postrzegają jako jedną ze swoich największych zalet. Lubią przestrzenie, podróże, potrzebują zmian w swoim życiu, przez co gotowe są do podejmowania ryzyka.

Osoby spod znaku Strzelca lubią działać, nawiązywać nowe kontakty, rozmawiać z nieznajomymi. Lubią mieć jasną sytuację, dlatego za wszelką cenę dążą do rozwiązania konfliktów i zagadek, co sprawia, że doskonale odnajdują się w roli mediatorów, dziennikarzy.

Strzelec w związku musi mieć miejsce na swoją przestrzeń. U drugiej osoby imponują mu podobne zainteresowania, szczególnie te, dotyczące sportu. W płci przeciwnej ceni inteligencję, umiejętność poprawnego doboru słów do sytuacji, erudycję. Bywa pruderyjny, rzadko rozmawia o swoich fantazjach erotycznych. Lubi dzielić swój czas ze swoją drugą połową, jednak chce decydować o charakterze wspólnej aktywności. W relacjach z innymi ludźmi jest bardzo bezpośredni, momentami nawet nietaktowny, przez co może być postrzegany jako zbyt pewny siebie, bezczelny. Nie toleruje u innych zbyt długiego roztrząsania danego tematu, obrażania się i zmiennych humorów.

Żywioł: ogień
Planeta rządząca: Jowisz
Metal: cyna
Kamień: turkus
Kolor: niebieski, żółty
Pora roku: schyłek jesieni
Znaki zgodne: Baran, Lew
Znaki niezgodne: Bliźnięta, Panna, Ryby

Horoskopy