Ryby - znak zodiaku

Ryby - charakterystyka

19 lutego - 20 marca

Ryby 19.02 - 20.03

Jakie są Ryby?

Rybom patronuje żywioł wody, dlatego też ich emocje są chwiejne, płynne. Osoby spod znaku Ryb są niezwykle wrażliwe. Cechuje je szczerość, otwartość, lecz bardzo często zmieniają zdanie, są niekonsekwentne, niepewne swoich opinii. Ich otoczenie nie do końca potrafi zrozumieć Ryby, ponieważ nie potrafi nadążyć nad ich niestabilnością.

Ryby są empatyczne, współczujące, dlatego w roli przyjaciół sprawdzają się znakomicie. Potrafią cierpliwie słuchać, próbować wskazać rozwiązanie problemów, jednak bardzo przeżywają cudze porażki i nieszczęścia. Są zaangażowane w relacje międzyludzkie, a decyzje które podejmują, mają być dobre nie tylko dla nich samych, ale dla wszystkich dookoła. Potrafią się poświęcać, często niestety ich dobro i otwartość są wykorzystywane przez innych, na co pozwala rybia naiwność.

Osoby spod znaku Ryb mają problemy z logicznym patrzeniem na życie. Działają emocjonalnie, intuicyjnie, kierując się przeczuciami lub własnym życiowym doświadczeniem. Nie lubią się podporządkowywać, nie lubią pracować w stresujących warunkach i pod presją, źle znoszą narzuconą im przez osoby trzecie dyscyplinę, dlatego bardziej nadają się do uprawiania wolnego zawodu, niż pracowania na etat. Nieustannie próbują udowodnić otoczeniu, że są niezastąpione. W sytuacjach zagrażających komfortowi Ryb i ich bliskich, potrafią być stanowcze, zdecydowane i uparcie bronią swego terytorium.

Ryby w związku obdarowują swoją drugą połowę ogromną dozą pozytywnych emocji, czułości, troską, empatią. Bardzo angażują się w relację, przez co łatwo je zranić. Partner/partnerka Ryb musi wiedzieć w jaki sposób przekazywać jej swoje myśli - w sposób niepozostawiający miejsca na nadinterpretację, ponieważ Ryby często słyszą to, co chcą usłyszeć. Nie lubią agresywnych, głośnych, pozbawionych dobrych manier zachowań, a w towarzystwie awanturników szybko tracą pewność i tak potrzebne im poczucie bezpieczeństwa.

Żywioł: woda
Planeta rządząca: Neptun
Metal: cyna
Kamień: biały diament
Kolor: niebieskozielony
Pora roku: zima
Znaki zgodne: Rak, Skorpion
Znaki niezgodne: Bliźnięta, Panna, Strzelec

Horoskopy