Bliźnięta - znak zodiaku

Bliźnięta - charakterystyka

23 maja - 21 czerwca

Bliźnięta 23.05 - 21.06

Jakie są Bliźnięta?

Bliźniętom patronuje żywioł powietrza, z czego wynika ich zamiłowanie do ciągłego pozostawania w ruchu. Osoby spod znaku Bliźniąt często są niespokojne, wiecznie poszukujące swojego miejsca na ziemi, pragnące nieustannych zmian, obawiające się zbytniej stabilizacji i przywiązania. Mają silna potrzebę poczucia wolności i niezależności, dzięki czemu potrafią zainteresować się czymś zupełnie nowym i za tym podążać. Mają rozwinięte zainteresowania, liczne pasje, którym zawsze oddają się z zaangażowaniem, jednak gdy któraś z nich znudzi się Bliźniętom, bez żalu i refleksji porzucają ją dla innego, zupełnie nowego hobby. Przez doskonale rozwinięty instynkt poznawczy, pragną doświadczać wielu nowych wrażeń. Chętnie poznają też nowych ludzi, z którymi dość łatwo nawiązują kontakt i wchodzą w relację.

Bliźnięta z łatwością odnajdują się w nowych sytuacjach, przystosowują się do zupełnie nieznanych wcześniej warunków, dlatego też niezwykle chętnie podróżują i zmieniają miejsca zamieszkania. Mają naturę odkrywców, odczuwających zew wolności, chcących go zrealizować i spełnić. Są osobami odbieranymi przez środowisko jako pogodne, optymistyczne, wesołe, ale też niezwykle inteligentne. Podczas rozmowy często zdarza się im czynić liczne dygresje, tracąc przy tym główny wątek konwersacji. Z chęcią uczą się nowych rzeczy: łatwo przyswajają języki obce, opanowują nowe umiejętności związane z hobby, podejmują nawet najbardziej ekstremalne wyzwania.

Natura Bliźniąt sprawia, że bywają wybuchowe, niesprawiedliwe, oceniające, a nawet agresywne. Wewnętrzny niepokój powoduje niejednokrotnie swego rodzaju rozdwojenie osobowości: z jednej strony spokojne, towarzyskie i roześmiane, potrafią być zawistne, gniewne, niezwykle uparte i trudne w relacjach.

Bliźnięta w miłości potrzebują silnej drugiej połówki, która zrozumie ich złożoną naturę, chęć przemieszczania się, będzie potrafiła uszanować prywatną przestrzeń partnera/partnerki i w odpowiednim momencie pozwoli mu na bycie "samemu ze sobą".

Żywioł: powietrze
Planeta rządząca: Merkury
Metal: rtęć
Kamień: agat, akwamaryn
Kolor: niebieski, żółty
Pora roku: wiosna
Znaki zgodne: Waga, Wodnik
Znaki niezgodne: Panna, Strzelec, Ryby

Horoskopy