Baran - znak zodiaku

Baran - charakterystyka

21 marca - 19 kwietnia

Baran 21.03 - 19.04

Jaki jest Baran?

Baran to bardzo silny znak zodiaku, któremu patronuje żywioł ognia. Osoby spod tego znaku są pewne siebie, odważne, przebojowe. To urodzeni idealiści, gotowi walczyć o daną sprawę z ogromnym entuzjazmem, zaangażowaniem i nieustępliwością. Barany wręcz stworzone do pokonywania trudności, stawiania czoła problemom, dążenia do obranych celów. Bywają jednak niezwykle trudne. Przekonane o własnej nieomylności, często są prowokatorami ostrych dyskusji, kłótni, w które wchodzą bez problemu i za wszelką cenę chcą je wygrać. Bywają poirytowane, rozdrażnione, a nawet agresywne, gdy coś nie idzie po ich myśli. Nie lubią iść na ustępstwa, tym samym słowo kompromis jest dla ostatecznością.

Baran jest pełen energii, niezłomny i silny, dlatego też częstokroć z pogardą odnosi się do ludzkich słabości i niejednokrotnie brak mu empatii w stosunku do pokornych i usłużnych osób. Nie jest zazwyczaj dobrym dyplomatą, a niezachwiana pewność siebie często prowadzi do odbierania go przez środowisko jako osoby pysznej, zarozumiałej, czadami nawet egocentrycznej. W roli przyjaciół Barany sprawują się doskonale- są prawdziwym oparciem dla bliskich, cechuje je lojalność, szczerość (czasami ta "aż do bólu"), chęć niesienia pomocy.

Osoby spod tego znaku w miłości są niezwykle zaangażowane, lubią zdobywać za wszelką cenę, szczególnie, jeśli partner lub partnerka początkowo wydają się być nieosiągalni. Potrzebują od drugiej osoby jasnych, zwięzłych komunikatów. Szybko się nudzą, dlatego druga połowa Barana musi być równie żywiołowa i temperamentna, by utrzymać ogień w związku. Z trudem przychodzi mi wybaczanie, więc nie toleruje nieszczerości w relacjach, a zdrada zazwyczaj jest dla niego czymś, co definitywnie kończy relację.

Barany są zazwyczaj łatwo zauważalne w większej grupie ludzi. Często mówią nieco głośniej niż inni, starając się, by ich opinia na dany temat niemal cały czas była słyszana w dyskusji. Ich gwałtowny charakter sprawia, że nie lubią się nudzić, dlatego też nawet w okolicznościach wypoczynku, nieustannie szukają wrażeń.

Żywioł: ogień
Planeta rządząca: Mars
Metal: żelazo
Kamień: ametyst
Kolor: czerwony
Pora roku: wiosna
Znaki zgodne: Strzelec, Lew
Znaki niezgodne: Koziorożec, Waga, Rak

Horoskopy