Byk - znak zodiaku

Byk - charakterystyka

20 kwietnia - 22 maja

Byk 20.04 - 22.05

Jaki jest Byk?

Bykowi patronuje żywioł ziemi. Osoby spod tego znaku są często określane jako przyziemne, nie dają się porwać emocjom, wolą dobrze przemyślane, zaplanowane i przygotowane sytuacje niż te spontaniczne. Byki są zazwyczaj ostoją spokoju, który niezwykle sobie cenią. Stąd wynika ich zamiłowanie do natury, chęć przebywania w miejscach oddalonych od wielkich aglomeracji miejskich, poszukiwanie własnego miejsca odpoczynku, silnie związanego z przyrodą. Potrafią doceniać piękno świata, często myślą ekologicznie. Dostrzegają szczegóły sytuacji i rzeczy, bowiem są znakomitymi obserwatorami.

Byki bardzo dużą wagę przywiązują do kwestii estetycznych związanych z ludzkim życiem. Z tego właśnie wynika ich zamiłowanie do krajobrazów, sztuki, muzyki, nie poprzestając jedynie na odbiorze wytworów kultury wysokiej, ale dążąc do ich tworzenia. Spod znaku Byka pochodzi wielu wybitnych kompozytorów i malarzy.

Byk konsekwentnie tworzy swój własny, harmonijny świat, rządzący się stworzonym przez niego zasadami i cyklami. Tak skrzętnie tworzony przez lata system jest silny i niezachwiany przez przeciwności losu, stanowiąc swego rodzaju oazę dla Byka i jego najbliższych. Naturalne cechy Byka sprawiają, że lubi otaczać się on dobrymi jakościowo produktami, dobrze czuje się w bogatych wnętrzach, potrafi docenić wykwintne jedzenie i intuicyjnie wybiera najlepsze wersje danych wytworów. Często postrzegany jest przez to jako snob.

W miłości Byk jest osobą stałą, dążącą do zbudowania głębokiej i długotrwałej relacji, w której zadba o każdą sferę wspólnego życia: od materialnej, przez wspólny rozwój po obszary erotyczne. Uwielbia rozpieszczać drugą osobę i udowadniać jej, że jest kochaną. Ceni sobie poczucie bezpieczeństwa i pewności, którym jednocześnie obdarza drugą połowę.

Żywioł: ziemia
Planeta rządząca: Pluton
Metal: miedź
Kamień: szmaragd
Kolor: zielony, pomarańczowy
Pora roku: wiosna
Znaki zgodne: Panna, Koziorożec
Znaki niezgodne: Lew, Skorpion, Wodnik

Horoskopy