Wodnik - znak zodiaku

Wodnik - charakterystyka

20 stycznia - 18 lutego

Wodnik 20.01 - 18.02

Jaki jest Wodnik?

Wodnikowi patronuje żywioł powietrza, dlatego ten często "buja w obłokach". Osoby spod znaku Wodnika są bardzo otwarte, gotowe na zawieranie nowych znajomości, ciekawe świata i ludzi. Zazwyczaj otacza je wielkie grono znajomych i przyjaciół. Wodnik zawsze służy im radą, pomaga w rozwiązywaniu cudzych problemów, na co pozwala mu wysoko rozwinięta zdolność współodczuwania. Empatię odczuwa nie tylko w stosunku do znanych sobie ludzi, ale jest wrażliwy na nieszczęście obcych. Połączenie tej cechy i inteligencji sprawia, że ma w sobie głębokie przekonanie o tym, że jest w stanie wnieść w otoczenie dużo dobra, a nawet zmienić świat, co próbuje robić, udzielając się na wszelkie sposoby (wolontariat, działalność w fundacjach, doraźna pomoc potrzebującym, zajmowanie stanowiska decyzyjnego w lokalnej społeczności, angażowanie się w różnego rodzaju akcje charytatywne).

Dla Wodnika ogromną rolę odgrywa idea. Jest dla niej gotów poświęcić naprawdę wiele. Jest typowym humanistą, z chęcią i ciekawością odkrywającym inne systemy filozoficzne i religie. Nie jest osobą próżną i takich osób nie lubi. Unika kontaktu z ludźmi, których uznaje za powierzchownych, nie mających do powiedzenia nic wartościowego. Nie ocenia innych zanim nie spróbuje ich poznać przez długą rozmowę. Jest bardzo tolerancyjny, więc z uwagą śledzi zmiany społeczne, kulturowe, nie podejmując się oceny moralnej danych zjawisk.

W związku Wodnik boi się okazywać uczucia, bowiem źle znosi porażki. Jest wrażliwy i troskliwy, przez co zawiedzione zaufanie potrafi na długi czas zamknąć go na nowe relacje. Chętnie spędza czas ze swoją drugą połową, oddając się wysokiej rozrywce: w teatrze, na koncercie, w operze, na wystawie. Partner/partnerka Wodnika musi mieć z nim mnóstwo wspólnych tematów i lubić prowadzić długie dyskusje nie tylko o sprawach bezpośrednio dotyczących związku, ale i tych istotnych dla świata w ogóle.

Żywioł: powietrze
Planeta rządząca: Uran
Metal: ołów
Kamień: szafir
Kolor: błękitny, szary
Pora roku: zima
Znaki zgodne: Bliźnięta, Waga
Znaki niezgodne: Byk, Lew

Horoskopy