Lew - znak zodiaku

Lew - charakterystyka

23 lipca - 23 sierpnia

Lew 23.07 - 23.08

Jaki jest Lew?

Lew jest zodiakiem, któremu patronuje żywioł ognia, co sprawia, że jest niezwykle silną osobowością. Osoby spod znaku Lwa są inteligentne, ciekawe świata, rozsądne. Sprawiają wrażenie osób niezwykle majestatycznych, nieco tajemniczych, wzbudzających respekt przed rozmówcami. Mają w sobie mnóstwo wewnętrznej siły, która sprawia, że pewne siebie dążą do obranych celów. Są znakomitymi mówcami i rozmówcami, co sprawia, że szybko zyskują szacunek otoczenia. Z łatwością wchodzą w relacje międzyludzkie, jednak podczas wymiany zdań lubią zabawiać innych swoimi opowieściami, nieco ignorując to, co inni mają do powiedzenia.

Lwy są niezwykle pracowite, mają skłonność do wyręczania innych, nie przepadają za pracą w grupie, bowiem lubią być w pełni odpowiedzialne za swoje obowiązki. Nie straszne im stres, presja i trudne warunki, bowiem ich osobowość pozwala im doskonale sobie z nimi radzić.

Lew jest niezwykle pamiętliwy. Przez swoją otwartość często bywa naiwny, a zraniony, jest uparty, zawzięty i prawdziwie dotknięty. Nie potrafi przejść nad porażką do porządku dziennego. Rozpamiętuje ją i stara się wyciągnąć wnioski na przyszłość, obiecując sobie większą ostrożność w podejmowaniu decyzji.

Osoby spod znaku Lwa lubią być podziwiane i adorowane, co przekłada się na życie uczuciowe. Lwa długo się zdobywa i nie można zaprzestawać starań. Bardzo ciężko odbudować jego nadszarpnięte zaufanie, dlatego zawsze należy być z nim absolutnie szczerym. Lubi jednak wyzwania, więc sam pragnie zdobyć wyłącznie osobę, która mu w jakiś sposób imponuje, intryguje, nie jest oczywistą i łatwą do rozszyfrowania.

Zodiakalne Lwy miewają niezwykle egoistyczne podejście do wielu spraw, stawiając ?ja? ponad wieloma innymi aspektami. Dbają o swoją wygodę, są przeświadczone o swojej wyjątkowej wartości, dlatego czasami ciężko jest sprostać jego oczekiwaniom.

Żywioł: ogień
Planeta rządząca: Słońce
Metal: złoto
Kamień: bursztyn
Kolor: żółty, pomarańczowy
Pora roku: lato
Znaki zgodne: Baran, Strzelec
Znaki niezgodne: Byk, Skorpion, Wodnik

Horoskopy